קונסולת הדור הבא של מיקרוסופט היא למעשה שתי קונסולות: Anaconda ו-Lockhart

פרויקט Scarlett של מיקרוסופט, המייצג את קונסולת הדור הבא של החברה, כולל למעשה יותר ממכשיר אחד. כבר בשנה שעברה החלו לצוץ שמועות אודות מכשיר נוסף אותו מתכננת מיקרוסופט להשיק עבור הדור הבא של ה-Xbox, אך שמועות אלו נגוזו כאשר מיקרוסופט הציגה את פרויקט Scarlett כמכשיר אחד בתערוכת E3. כעת מתברר כי המכשיר השני עדיין נמצא בתכנון, ופרטים חדשים אודותיו נחשפו.

ראשית, הבה נעשה סדר בעניינים: החברה מתכננת להשיק מכשיר חזק ומתקדם, המכונה Anaconda – זה למעשה מכשיר הדגל של החברה עבור הדור הבא. לצידו, החברה תשיק קונסולה חלשה יותר המכונה Lockhart, במחיר מוזל. השמות המסחריים של המכשירים עדיין לא נחשפו. שני המכשירים הללו יחדיו נמנים תחת המטריה של “פרויקט Scarlett”. מטרתו של מכשיר הדגל, ה-Anaconda, להריץ משחקים ברזולוציית 4K בקצב רענון של 60 תמונות בשניה.

כעת, בשיחה עם Kotaku, מפתח משחקים חושף פרטים חדשים על המכשיר השני, Lockhart. מבחינת עוצמה גרפית, המכשיר נועד להריץ משחקים ברזולוציית 1440p, בקצב רענון של 60 תמונות בשניה – נתונים אלו מציבים אותו בערך באותה הרמה הגרפית של ה-PS4 Pro הנוכחית. עם זאת, המכשיר יקבל כמה שדרוגים שיעזרו לו לפצות על כך, כמו כונן SSD מהיר (שיהפוך לסטנדרט גם ב-PS5 וגם ב-Anaconda). מעבד המכשיר צפוי להיות מהיר יותר מזה של קונסולות הדור הנוכחי.

פרט מעניין נוסף נוגע לאופי השימוש ב-Lockhart – ייתכן ובדומה ל-Xbox One S, המכשיר יהיה דיגיטלי לחלוטין ללא כונן אופטי המאפשר הכנסת דיסקים. צפוי כי מיקרוסופט תשווק אותו יחד עם מנוי ל-xCloud, שירות ההזרמה של החברה, ומנוי ל-Xbox Game Pass. למרות שהדיווח נחשב לאמין, יש לזכור כי מיקרוסופט עדיין יכולה לשנות את תוכניותיה, וכי נהיה בטוחים בפרטים רק בעת ההכרזה. נכון לעת זו, מיקרוסופט מסרה שלא תגיב לשמועות מסוג זה.

השוואת מפרטים