ארכיטקטורת Neoverse N1 (מקור ARM)

אמזון מכריזה על Graviton2 – דור מעבדי ARM חדש לשרתי ה-EC2 של החברה

| יום חמישי, 5 בדצמבר 2019, 18:44 | חומרה, מחשבים

חטיבת מחשוב הענן AWS (ר"ת Amazon Web Services) של אמזון הכריזה על מעבד ה-Graviton2, הדור השני של מעבדי ה-ARM היעודיים המיועדים לשרתי החברה שמגיע עם 64 ליבות בייצור 7nm ומספק שיפור ביצועים של עד פי 7 בהשוואה לדור הראשון.

בעוד רובנו מכירים את אמזון בתור חנות אינטרנט מקוונת, חטיבת ה-AWS היא אחת מהחטיבות הרווחיות ביותר של החברה כששירותי הענן אותם היא מספקת מפעילים שירותי אינטרנט מרובים ברחבי הרשת, מה שנותן לחברה יתרון גדול בשימוש במעבדים בייצור עצמי כשהיא למעשה מתחרה ישירות במעבדי אינטל ו-AMD בתחום השרתים.

מעבד ה-Graviton2 משתמש בארכיטקטורת Neoverse N1 של ARM, בדומה לדור הקודם, אך עם שיפור ניכר בביצועים, כשלפי המספרים הרשמיים של אמזון המעבד החדש מספק שיפור של עד 40% ביחס המחיר/ביצועים לעומת מעבדי x86, מה שמעניק יתרון ניכר לשימוש ב-Graviton2 על פני המתחרים.

מעבדי ה-Graviton2 (מקור techcrunch)

החברה תציע 3 סוגי מכונות וירטואליות (Instance) שירוצו על שירות ה-EC2 וישתמשו במעבדי ה-Graviton2 :

  • M6g ו-M6gd – לשימוש כללי.
  • C6g ו-C6gd – ממוטב לשירותי חישוב (Compute-optimized).
  • R6g ו-R6gd – ממוטב לשימוש בזיכרון (Memory-optimized).

כל מכונה וירטואלית תגיע עם עד 64 מעבדים, עד 512GB זיכרון וחיבור רשת של 25Gbps, כאשר גרסאות ה-d מציינות שימוש ב-NVMe מקומי במערכות.

בתור אחד משירותי הענן הגדולים בעולם, חטיבת ה-AWS של אמזון היא לקוח גדול בעבור יצרני המעבדים, שמאבדים אותה למעשה לטובת מעבדי ה-ARM של אמזון עצמה, אשר מציגים תוצאות טובות במיוחד לעומת מעבדי אינטל ו-AMD לשימושים של אמזון.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות