מיקרוסופט מכריזה על Xbox Series X – קונסולת הדור הבא

Xbox Series X (תמונה: Microsoft)

במסגרת כנס ה-Game Awards המתקיים היום (ו’. 13.12) בקליפורניה ניצלה מיקרוסופט את ההזדמנות והכריזה על הדור הבא של קונסולות המשחק שלה, ה-Xbox Series X. את הקונסולה החדשה חשפה מיקרוסופט בסרטון וידאו קצר אשר בסופו ניתן לראות את עיצובה, המזכיר את זה של מחשב סטנדרטי, ומעבר לכך לא נחשפו פרטים חדשים רבים.

השם אותו בחרה מיקרוסופט עבור הקונסולה מעיד על כך שנראה יותר מקונסולה אחת מושקת בשנה הבאה. על פי מידע שנחשף לאחרונה מיקרוסופט מתכננת שתי קונסולות עבור הדור הבא של ה-Xbox, אחת מהן תגיע כפתרון זול יותר והשנייה תשמש כמכשיר הדגל של החברה.

עיצובה של קונסולת ה-Xbox Series X שונה מזה אליו הורגלנו בשני העשורים האחרונים ופונה לכיוון מבנה של מחשב, אם כי ניתן יהיה להשתמש בקונסולה במצב שוכב או עומד, לבחירת המשתמשים. המעבר למבנה של מחשב מחזיר אותנו מעט לדרך הפיתוח המקורית של הקונסולה מבית מיקרוסופט, זו נבנתה על סמך רכיבי חומרה של מחשב ולבסוף זכתה לשם “קונסולה”.

את ההכרזה על הקונסולה החדשה ביצעה מיקרוסופט יחד עם הצגה של טריילר למשחק Hellblade II, אשר נמצא בפיתוח בימים אלו וצפוי להשקה יחד עם ה-Xbox Series X בשנה הבאה.

קונסולת הדור הבא תהיה חזקה עד פי 4 בהשוואה לקונסולת ה-Xbox One X, כך על פי פיל ספנסר, שמוביל את חטיבת ה-Xbox במיקרוסופט, כשמעבר לכך ידועים לנו כבר כמה פרטים אודות ה-Series X דרך מידע שחשפה החברה מוקדם יותר השנה במסגרת כנס הגיימינג E3, אז הוצגה הקונסולה כחלק מפרוייקט “סקרלט”.

על פי החברה, קונסולת ה-Xbox Series X תגיע עם מעבד מבוסס ארכיטקטורת Zen 2 של חברת AMD יחד עם ארכיטקטורת ה-Radeon RDNA, זיכרון פעולה מהיר מסוג GDDR6 וכונן SSD מהיר מבוסס NVMe שצפוי לשפר באופן משמעותי את מהירות הטעינה של משחקים. לצד זאת, חשפה החברה כי הקונסולה תתמוך ברזולוציה של עד 8K ובקצב רענון שיגיע עד 120 הרץ עם תמיכה ב-Ray Tracing.

את קונסולת ה-Xbox Series X תשיק מיקרוסופט לקראת סוף שנת 2020, אז צפויה גם סוני להציג את קונסולת הדור הבא שלה, ה-PS5.

השוואת מפרטים