“עלייתו של סקייווקר” רושם הצלחה בקופות, אבל לא כמו קודמיו

מלחמת הכוכבים: עלייתו של סקייווקר (תמונה: Disney) מלחמת הכוכבים: עלייתו של סקייווקר (תמונה: Disney)

הפרק החדש בסדרת מלחמת הכוכבים וזה שסוגר את הטרילוגיה הנוכחית מסכם פתיחה מרשימה עם הכנסות המתקרבות ל-400 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון שלו בבתי הקולנוע ברחבי העולם. אף הביקורות החלוקות לגבי “עלייתו של סקייווקר” בקרב מבקרים בארץ ובעולם, המעריצים לא אכזבו והגיעו בהמוניהם לסרט החדש, אך למרות הפתיחה החזקה, זו אינה חזקה הפתיחות של שני הסרטים הקודמים בטרילוגיה.

פרק 9 של מלחמת הכוכבים הכניס לדיסני 176 מיליון דולר בקופות בתי הקולנוע בארה”ב, סכום נמוך בהשוואה לסרט “אחרוני הג’דיי” מ-2017 שהכניס 220 מיליון ו”הכוח מתעורר” מ-2015 שגרף 248 מיליון. גם בשוק הבינלאומי זכו שני הסרטים הקודמים להצלחה גדולה יותר עם סך הכנסות של 450 מיליון דולר בארה”ב ומחוצה לה עבור “אחרוני הג’דיי” ו-529 מיליון עבור “הכוח מתעורר”, זאת בעוד “עלייתו של סקייווקר” מסכם את סוף השבוע הראשון עם הכנסות גלובליות בסך 374 מיליון דולר ‘בלבד’.

בקצב הזה ייתכן כי “עלייתו של סקייווקר” לא יזכה להיות הסרט השביעי של דיסני שחוצה את רף ההכנסות של מיליארד דולרים עוד ב-2019, אם כי הוא ככל הנראה יעשה זאת עם פתיחתה של 2020. הסרט הקודם בסדרה, “אחרוני הג’דיי”, הגיע להישג בצמוד לסגירת השנה בה עלה אל מסכי בתי הקולנוע והמשיך משם לסך הכנסות של 1.3 מיליארד. “הכוח מתעורר” מ-2015, שזכה להצלחה הגדולה ביותר בקופות, חצה את רף מיליארד הדולר תוך 12 ימים בלבד ואת רף 2 מיליארד הדולר בסוף הצגתו בבתי הקולנוע ברחבי העולם.

השוואת מפרטים