MediaTek Dimensity 1000 (תמונה: Mediatek)

MediaTek Dimensity 1000 (תמונה: Mediatek)

הוכרזה: MediaTek Dimensity 1000 – מערכת שבבים עדכנית לסמארטפונים בשוק הגבוה

זמן מה חלף מאז מדיה-טק הציגה ספינת דגל מרשימה המסוגלת להתחרות ראש בראש מול מערכות השבבים של קוואלקום וסמסונג, וכעת נראה כי החברה מעוניינת לחזור לזירה של הגדולים כשהיא מציגה את מערכת השבבים Dimensity 1000. עם המערכת החדשה מדיה-טק פורסת את כל יכולותיה לתחומי הקישוריות, הביצועים, הצילום, העיבוד ועוד.

קישוריות

בראש ובראשונה, החברה מדגישה כי ה-Dimensity 1000 מגיעה עם יתרון גדול מראש בעודה מציעה מודם המאפשר תמיכה בקישורית הדור החמישי (5G) כבר בתוך הסיליקון. הפתרון של מדיה-טק חוסך במקום המתיר ליצרניות להציע סוללות בקיבולת גבוהה יותר או חיישני צילום גדולים יותר, אך בעיקר אמור להעניק חיסכון של עד 49 אחוזים בצריכת החשמל וביצועים טובים יותר עדפי 2., לדברי החברה.

מעבר לכך, זו היא מערכת השבבים הראשונה בעולם שאפשרת תמיכה בהרצת רשת הדור החמישי (5G) על זוג כרטיסי סים במקביל. המערכת תומכת בטכניקת ה-5G CA (ר"ת Carrier Aggregation) המאפשרת הגדלה של רוחב הפס וכך מהירות ההורדה וההעלאה גדלות. לבסוף, נוכל לספר גם כי ה-Dimensity 1000 מציעה גם תמיכה במצבי ה-SA/NSA אשר מתבססים על פעילות בלעדית על רשת הדור החמישי או פעילות ממזגת בין רשת הדור הרביעי (4G LTE) לרשת הדור החמישי.

לצד קישורית הדור החמישי, נמצא כאן גם תמיכה בבלוטות' בגרסה 5.1 החדשה, ברדיו FM, ב-Wi-Fi 6 ובמהירויות הורדה והעלאה מקסימליות של 4.7 גיגה-בייט לשנייה ו-2.3 גיגה-בייט לשנייה בהתאמה.

ביצועים

בגזרה הזו, מדיה-טק נשארה מעט מאחורה בעיקר בתחרות העיבוד הגרפי, אך לא באופן משמעותי במיוחד. את מערכת השבבים העדכנית שלה החברה מייצרת בתהליך 7 ננו-מטר ומרכיבה אותה מ-4 ליבות עוצמתיות מסוג Cortex-A77 הרצות בתדר מירבי של 2.6 גיגה-הרץ, כשלצידן נמצא עוד 4 ליבות חסכוניות בחשמל מסוג Cortex-A55 הרצות בתדר מירבי של 2 גיגה-הרץ. חטיבת העיבוד הגרפי מסתמכת על מערך העיבוד החדש Mali-G77 MC9, אך זו מגיעה כאן עם 9 ליבות בעוד שמתחרות כמו סמסונג כבר מציעות את ה-Mali-G77 MP11 הכוללת 11 ליבות עיבוד.

בנוסף לדברים הללו, המערכת מאפשרת שילוב של עד 16 גיגה-בייט של זיכרון עבודה (RAM) מסוג LPDDR4X, אך גם כאן היא נשארת מעט מאחור כשמערכות כמו ה-Exynos 990 מאפשרות את שילובו של הזיכרון המהיר יותר מסוג LPDDR5. על כל אלו מדיה-טק מפקידה את טכנולוגיית ה-HyperEngine 2.0, כשזו אמורה לשפר באופן כללי את כל ביצועי המכשיר, כשהיא חוזה שינויים במהירות האינטרנט ומתאימה את רמת זמן ההשהיה (Latency), משפרת את עיבוד התמונה ועוד.

MediaTek Dimensity 1000 (תמונה: Mediatek)

MediaTek Dimensity 1000 (תמונה: Mediatek)

מדיה-טק מציגה עם ה-Dimensity 1000 גם מערך עיבוד חדש לגזרת הבינה המלאכותית הנקרא MediaTek APU 3.0, וזה מציע שיפור של עד פי 2.5 בביצועים לעומת הדור הקודם, לדברי החברה. המערך הרענן מורכב מ-2 ליבות 'גדולות', 3 ליבות 'קטנות' וליבה אחת 'זעירה', כשכל הליבות הללו מיועדות ללימוד וטיפול במגוון הפעולות אותן אנחנו מבצעים בחיי היום-יום, הן אם מדובר בגלישה באינטרנט והן אם מדובר בצילום תמונות.

צילום

במידה ואתם מצלמים לא מעט דרך הסמארטפון שלכם, תשמחו לשמוע כי מערכת השבבים החדשה מגיעה גם עם מערך ראשון מסוגו בעולם לעיבוד תמונות (ISP – Image Signal Processing), אשר מורכב מ-3 ליבות 'גדולות' ו-2 ליבות 'קטנות' המיועדות לספק את הביצועים הטובים ביותר תוך שמירה על צריכת חשמל נמוכה. החברה מציינת כי מערך עיבוד התמונה החדש עוצב במחשבה על צילום וידאו באותה רמה של צילום תמונות.

עקב העובדה הזו, אנחנו שמחים לשמוע כי מדיה-טק הטמיעה פיצ'רים מרכזיים בזמן צילום סרטונים כמו הורדת רעשים (Noise Reduction) מהתמונה בזמן אמת, טשטוש רקע והפרדת האובייקט המרכזי בזמן אמת וייצוב תמונה תוכנתי משודרג. לצד הפיצ'רים שלעיל, החברה צירפה גם תכונות למידה של בינה מלאכותית לרוב התכונות המוכרות לנו כמו פוקוס אוטומטי, טווח דינמי רחב (HDR), חישוב זמן החשיפה ועוד.

לעומת מערכות השבבים המתחרות, כאן גזרת הרזולוציה אינה תומכת בחיישנים עתירי פיקסלים ברזולוציית 108 מגה פיקסל, אלא מתירה הטמעה של חיישן בודד ברזולוציית 80 מגה פיקסל או זוג מצלמות ברזולוציות של 32 ו-16 מגה פיקסל. פיצ'ר נוסף ומסקרן שגם הוא הראשון מסוגו מגיע בצורת ה-Multi-Exposure HDR video. בקצרה, פיצ'ר זה עובד מאחורי הקלעים ומצלם כל 3 פריימים בחשיפות שונות, משלב אותם יחדיו בצורה מדויקת ומעניק טווח דינמי יוצא דופן בצילום סרטונים בתנאי תאורה בהירים במיוחד או חשוכים למדי.

הפיצ'ר האחרון ברשימה מתגלה גם הוא כחשוב לא פחות מכל האחרים שנרשמו עד כה, וזה מתברר כתמיכה בפורמט ה-AV1 אשר הוצג ב-2018 ומאפשר הסרטת וידאו והתאמתו לחיי היום-יום שלנו דרך הרשתות. מעבר לכך, הפורמט החדש מציע שיפור בנראות הפרטים הקטנים בסרטונים, סאונד חד יותר ותמיכה ברזולוציות גבוהות.

שאר המאפיינים של מערכת השבבים החדשה כוללים תמיכה במסכים בקצב רענון של 120 הרץ עד רזולוציה של +Full HD, ותמיכה בקצב רענון של 90 הרץ עד רזולוציית +2K. בנוסף, ה-Dimensity 1000 מגיעה גם עם מנוע המיקום המדויק ביותר של החברה עד היום, בשעה שזה מציע תמיכה ב-25 יותר תדרים מסוג L5 ומסוגל למקם אתכם על המפה גם אם שירות ה-GNSS (ר"ת Global Navigation Satellite System) אינו זמין. על מנת לעשות זאת מדיה-טק משתמשים בשאר החיישנים במכשיר יחדיו, על מנת לנסות ולמקם אתכם ברמת הדיוק האפשרית הכי גבוהה.

זמינות

את ה-MediaTek Dimensity 1000 אנחנו צפויים לראות במכשירי הסלולר בשוק החל מהרבעון הראשון של 2020, כשגרסה שלו, ה-Dimensity 1000L כבר הוכרזה לצד מכשיר ה-Reno3 5G של חברת Oppo.

מקורות
MediaTek
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות