קונספט עיצובי ל-iPhone 2020 (תמונה: Twitter/Ben Geskin)

דיווח: אייפון ללא מגרעת וקורא טביעות אצבע במסך ב-2020

שנת 2019 שזה עתה הסתיימה, הביאה עימה שלל פתרונות יצירתיים לסמארטפונים בעלי מסך מקצה לקצה. כמעט לכל יצרנית יש מכשיר שטוען לשטח מסך מופלא, בעוד האייפון נשאר מאחור עם מגרעת די גדולה. דיווח חדש חושף, לכאורה, את כוונותיה של אפל להתקדם גם כן לאייפון ללא מגרעת עם שינוי עיצובי משמעותי והקרבה שאולי רבים לא יאהבו.

לפי הדיווח, החל משנת 2020 אפל תעבור לעיצוב חדש ושונה מאוד ממה שהורגלנו אליו בשנים האחרונות. השוני נוגע לכך שהמגרעת תיעלם ואיתה, ככל הנראה, גם יכולת זיהוי הפנים Face ID. אפל תחזיר את Touch ID לאייפונים כסורק ביומטרי הממוקם מתחת לתצוגת המסך, תחתיו תוכלו למצוא חבויה גם את המצלמת הסלפי.

השינוי הדרמטי הזה אמור להיות רק באייפון המתקדם ביותר של אפל, כך שכנראה מדובר בדגמי ה-Pro. לטענת המקור, המידע הגיע ממצגת של הפירמה הפיננסית Credit Swiss, מה שגורם לנו לתהות לגבי אמינות המידע. מצלמה מתחת למסך היא טכנולוגיה חדשה מאוד, וקשה לראות איך אפל מוותרת על Face ID כל כך מהר.

מנגד, לא מזמן הגיע דיווח נוסף בעל רמת אמינות גבוהה יותר מטעם האנליסט המוכר מינג צ'י-קו (Ming Chi-Kuo), אשר מסקר את חברת אפל מזה שנים רבות. לטענתו, אפל תעבור לשימוש בקורא טביעות האצבע שלה מתחת למסך, לצד שמירה על מזהה הפנים. כך, יתכן כי ב-2020 נראה את חזרתה של Touch ID, יחד עם שינוי עיצובי של האייפון שיצמצם את המגרעת, תוך שמירה על Face ID. השינוי המהותי יותר יגיע לדבריו של האנליסט ב-2021, אז אפל תנסה לשלב את שתי הטכנולוגיות מתחת למסך. מדובר באתגר הנדסי לא פשוט שהחברה צריכה לפתור עד ההשקה.

אפל תצטרך לעשות שינוי משמעותי בגזרת האייפון השנה, אחרי שלוש שנים בהן סמארטפון הדגל שלה זוכה לעיצוב זהה. הפעם, אחרי לא מעט שנים, אנחנו דווקא די אופטימיים וסקרנים לראות מה אפל תציג לנו בספטמבר השנה. שנת 2019 הייתה מאוד מעניינת מצידה של אפל, כאשר הרגישה כי לראשונה, אחרי מספר שנים, החברה השלימה סדרת מהלכים שריצו מאוד את קהל לקוחותיה: מתיקון המקלדת ב-MacBook Pro ועד השקת Mac Pro שבנוי יחסית כמו מחשב סטנדרטי.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות