שלט Galaxy

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

מצבי צילום חדשים עשויים להגיע ל-Galaxy S20, וטעינה מהירה לסמארטפון המתקפל

מכשירי הדגל הבאים של סמסונג מסדרת ה-Galaxy S20 צפויים להיחשף בתחילת פברואר הקרוב לצד מכשיר מתקפל חדש בתצורת צדפה, אשר עשוי לענות לשם Galaxy Z. טרם ייחשפו הסמארטפונים החדשים, מגיעים פרטים הנוגעים למספר תכונות חדשות שעשויות להיות זמינות עבור מערך הצילום של דגמי ה-S20 ומידע נוסף המעיד על טעינה מהירה במיוחד עבור הסמארטפון המתקפל.

בין שורות קוד שהופיעו בעדכון לממשק המשתמש החדש של סמסונג, One UI 2.0, נמצאו 4 תכונות הנוגעות לתחום הצילום, חלקן תכונות חדשות וחלקן תכונות שראינו בעבר, אך נעלמו ממכשירי החברה בשלב זה או אחר. נזכיר כי הופעתן של התכונות בקוד המקור של ממשק המשתמש לא מעידה בהכרח על השקתן יחד עם המכשירים החדשים.

תכונות המצלמה בדגמי ה-Galaxy S20

מצב במאי (Directors View) – תכונה זו תאפשר לעקוב אחר אובייקט מסויים הנצפה בעדשת המצלמה, כך שגם בעת תזוזת האובייקט (יכול להיות גם אדם) או המצלמה, המעקב יימשך והאובייקט יישאר בפוקוס. הקוד מעיד גם על כך שניתן יהיה לקבל תמונת תקריב של האובייקט במעקב, מה שעשוי לסייע בעת שימוש במצלמות הגלקסי S20 בעת צילום ראיונות.

התמונה המושלמת (Single Take Photo) – מצב זה מאפשר למצלמה לנטר אחר המצולמים כדי לתפוס את התמונה הטובה ביותר בעת צילום של תמונה בודדת. למשל, המצלמה תוכל לבחור את הרגע הנכון ביותר, בו כל המשתתפים שיופיעו בתמונה מחייכים, ולצלם באותו רגע שמתבצע הזיהוי.

מצב וידאו מתקדם (Pro Video) – מצב זה כבר היה זמין בעבר במכשיריה של סמסונג, אך הוסר מאז, וכעת מופיע שוב בקוד המקור של ממשק המשתמש החדש של החברה. מצב הוידאו המתקדם יאפשר להגדיר באופן ידני את רמות החשיפה, ה-ISO, מהירות הצמצם, לשנות הגדרות של גוונים בתמונה, כל זאת בנוסף לפילטרים מוכנים מראש שיחילו חלק מהתכונות הללו באופן אוטומטי דרך מצב צילום הוידאו הרגיל.

אפקטים בצילומי פורטרט (Bokeh Effects) – אפקטים המוחלים על תמונות המצולמות באפקט הבוקה (מצב Live Focus במכשירי של סמסונג) אינם חדשים, אך יחד עם הגלקסי S20 עשויה החברה להציג מספר אפקטים חדשים, בהם מצב אומנות (Artify), מצב מונו (Mono), אשר עשוי להתייחס לבחירת צבע בודד לתמונה, מצב אור צידי (Side Light) ומצב Vintage.

טעינה מהירה עם הסמארטפון המתקפל

דגם הסמארטפון המתקפל השני של סמסונג, שיגיע כשנה לאחר חשיפתו של ה-Galaxy Fold, יקבל מבנה שונה. המכשיר החדש, שעשוי להיקרא Galaxy Z, יקבל עיצוב של טלפון הצדפה הוותיק, בדומה ל-Motorola RAZR שנחשף בסוף השנה הקודמת, ועל כן גם מידותיו צפויות להיות קטנות יותר וכך גם הסוללה שלו.

קטעי קוד חדשים מעידים על כך שהמכשיר המתקפל החדש יתמוך בטעינה מהירה בהספק מינימום של 25 וואט ועד 45 וואט, מה שיעזור במידה והסוללה תתרוקן במהירות. עדיין מוקדם לקבוע כמה קצרים (או ארוכים) יהיו חיי הסוללה של הסמארטפון המתקפל החדש, אך הידיעה כי המכשיר יתמוך בטעינה מהירה במיוחד היא סימן חיובי אחד בתחום הסוללה.

מקורות
XDA
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות