שבב מדיה-טק

תמונה: MediaTek

הוכרזה: MediaTek Helio G70 – מערכת שבבים לגיימינג בגזרת שוק הביניים ומטה

רק לאחרונה נתקלנו בזוג מערכות שבבים חדשות מבית חברת מדיה-טק המשתתפות בסדרת ה-Dimensity, וכעת, החברה לוקחת צעד אחורה ומזכירה לנו כי גם סדרת ה-Helio ממשיכה להתקיים לצידה וזו זוכה כרגע למערכת שבבים חדשה המיועד לשוק הביניים. המערכת אינו פונה לגמרי לשוק הביניים בעיקר עקב חיתוכי הפינות אותן ביצעה החברה על מנת למקם אותה נמוך יותר מ-Helio G90.

בתחילה, את ה-Helio G70 מייצרת החברה בתהליך 12 ננו-מטר, בשעה שזו מגיעה עם 8 ליבות בהרכב של זוג ליבות מסוג Cortex-A75 לעומת Cortex-A76 ב-Helio G90, כשאלו רצות בתדר מירבי של 2 גיגה-הרץ לעומת 2.05 גיגה-הרץ. עם זאת, 6 הליבות הנוספות מגיעות מסוג Cortex-A55 ורצות בתדר מירבי של 1.7 גיגה-הרץ לעומת 2.05 גיגה-הרץ במערכת השבבים החזקה יותר.

בנוסף לכך, ליבת העיבוד הגרפי הינה ה-Mali-G52 2EEMC2 במקום ה-Mali G76 3EEMC4, כך שגם כאן אנחנו צפויים לקבל ביצועים חלשים יותר. אומנם, בגזרת המולטי-טאסקינג אנחנו רואים הבדלים זניחים יותר כאשר זוג מערכות השבבים תומכות בזיכרון מסוג LPDDR4X בעוד שה-Helio G70 תומכת בעד 8 גיגה-בייט וה-Helio G90 מסוגלת להכיל עד 10 גיגה-בייט.

עוד בחלקת הזיכרון נגלה הבדל משמעותי המחזיר אותנו לעניינים, כאשר ה-Helio G70 תומכת בנפח אחסון מסוג eMMC 5.1 בלבד ואינה מתירה שימוש בזיכרון מסוג UFS. בגזרת הקישוריות, נגלה כי גם ה-Helio G70 וגם האחות הבוגרת שלה תומכות ב-Wi-Fi 5 בלבד ובבלוטות' 5.0, אך ה-Helio G70 מסתפקת בתמיכה במהירויות הורדה נמוכות יותר לצד מהירות העלאה זהה.

שאר מאפייניה של מערכת השבבים החדשה כוללים תמיכה במסכים ברזולוציה מירבית של +Full HD בפריסה של 2520 על 1080 פיקסלים וביחס אורך:רוחב של 21 על 9, בשעה שצילום הווידאו יכול להיעשות גם הוא עד לרזולוציה מירבית של Full HD בקצב של 60 פריימים לשנייה או ברזולוציית 2K בקצב של 30 פריימים לשנייה. עוד בחלקת הצילום נוכל לספר כי המערכת מאפשרת הטמעה של חיישן ראשי ברזולוציית 48 מגה פיקסל, או לחילופין זוג מצלמות ברזולוציות של עד 16 מגה פיקסל.

על מנת לשפר את ביצועיה של המערכת בזמן משחקים, מדיה-טק משלבת כאן את טכנולוגיית ה-HyperEngine מתוצרתה, אשר אמורה לספק ביצועים חלקים יותר תוך שימוש בבינה מלאכותית לביצוע המשימה. לדוגמה, הטכנולוגיה תדע לאזן את מהירות הריצה של המעבד והליבה הגרפית בזמן משחקים על מנת לאפשר חוויה חלקה יותר, זאת תוך חיסכון מירבי בחיי הסוללה.

את ה-MediaTek Helio G70 אנחנו צפויים לראות בפעולה בעיקר במכשירים המגיעים עם תגי מחיר של כ-150 דולרים.

מקורות
MediaTek
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות