פטנט חדש של דייסון מציג אוזניות מטהרות אוויר

תרשים פטנט אוזיות מסננות אוויר (מקור ipo.gov.uk)

פטנט חדש עליו רשומה חברת שואבי האבק דייסון (Dyson) מציג קונספט ייחודי ולא רגיל – אוזניות מטהרות אוויר. בעוד רובנו רגילים לאוזניות מסננות רעשים, האוזניות החדשות המתוארות בבקשת הפטנט לוקח את הרעיון של מסנן אוויר אישי לרמה חדשה, כאשר דייסון מציגה אפשרות לשילוב מנגנון טיהור האוויר באוזניות עצמן.

בעוד האוזניות המוצגות בפטנט החדש של דייסון רחוקות מלהפוך למוצר מוגמר בזמן הקרוב, הן הופכות להיות רלוונטיות יותר מתמיד בתקופה הנוכחית, עם התפרצות וירוס הקורונה בסין והשימוש במסכות להקטנת החשיפה למחלה, כאשר מערכת טיהור האוויר שתשולב באוזניות צפויה להוות פתרון יעיל הרבה יותר ובטוח למשתמש.

על פי המידע בפטנט כל אוזניה תכיל פילטר פנימי עם מנוע של 12 אלף סל”ד שישאב את האוויר דרך האוזניות ויטהר אותו, תוך כדי שחלק נפרד באוזניות בצורת קשת נוספת, שאמורה להיות מול הפנים של המשתמש, תשלח אוויר מטוהר ישירות לפה ולאף ותמנע כניסה של אוויר רגיל בעזרת לחץ האוויר אותו המנוע מייצר.

תרשים פטנט אוזיות מסננות אוויר (מקור ipo.gov.uk)

בעוד מדובר ברישום פטנט בלבד ולא במוצר מסחרי, עולות כמה שאלות כבדות משקל בדמות הרעש אותו יצרו צמד מנועי ה-12 אלף סל”ד, ויותר מכך, לגבי אורך החיים של האוזניות. בעוד השמעת אודיו היא פעולה “חסכונית” יחסית, הפעלת מנוע עוצמתי שיאפשר טיהור אוויר היא פעולה אותה אנו רגילים למצוא במנועים העובדים בחיבור חשמל ישיר ולא באמצעות סוללות.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים