לוגו דפדפן גוגל כרום

מקור: Google

גוגל תחסום פרסומות וידאו מטרידות בדפדפן כרום

גוגל (Google) הכריזה כי דפדפן הכרום (Chrome) של החברה יאמץ את תקני הפרסומות החדשים בוידאו שהוכרזו על ידי "הקואליציה לפרסומות טובות יותר" – CBA (ר"ת Coalition for Better Ads), גוף היוצר תקינה בעבור פרסומות ומגדיר כיצד אמורות להיראות "פרסומות תקינות" שאינן פוגעות בחווית השימוש, דבר הצפוי לצמצם במידה ניכרת את כמות הפרסומות המטרידות אותן משתמשים רואים.

הסטנדרט החדש לפרסומות הוכרז על ידי קואליציית ה-CBA כחלק מתקן ה-Better Ads Standards אותו מקדמת החברה, על סמך מחקר המבוסס על למעלה מ-45,000 צרכנים ברחבי העולם, על מנת להגדיר אילו פרסומות או דרכי פרסום מוגדרות על ידי המשתמשים כפוגעות בחווית הגלישה. התוספת החדשה מגדירה את הפרסומות הבעיתיות בצריכת תכני וידאו.

אף שניתן לחשוב כי מדובר בצעד שנוגד את ההיגיון במקרה של גוגל, אשר רק לאחרונה חשפה כי יוטיוב גלגלה 15 מיליארד דולר מפרסומות ב-2019 והכריזה במהלך 2019 על דרכים חדשות להציג פרסומות למשתמשים בשירותי החברה, מדובר למעשה בצעד שנועד להגדיל את רווחיה על ידי חסימת פרסומות "מטרידות", אשר גורמות למשתמשים להשתמש בחוסמי פרסומות ולנסות להימנע מהם כלל, צעד שהחברה החלה בו עוד ב-2017.

פרסומות חדשות ביוטיוב (מקור גוגל)

פרסומות חדשות ביוטיוב (מקור גוגל)

ישנם סוגים רבים של מודעות היכולים להופיע לפני סרטון, במהלכו, או אחרי שהסתיים, כאשר קואליציית ה-CBA מגדירה 3 סוגי פרסומות כבעיתיות:

  • פרסומת ארוכה או קבוצת פרסומות באורך של יותר מ-31 שניות המוצגות לפני הצגת הוידאו ולא ניתנות לדילוג.

פרסומת ארוכה לפני הוידאו (מקור Coalition for Better Ads)

  • פרסומת באמצע הוידאו, בכל אורך, המפריעה לתוכן הוידאו המקורי.

פרסומת באמצע הוידאו (מקור Coalition for Better Ads)

  • פרסומת תמונה או טקסט המופיעה על גבי הוידאו בשליש האמצעי של חלון התצוגה או מכסות יותר מ-20% מהוידאו.

פרסומת על גבי הוידאו (מקור Coalition for Better Ads)

גוגל הכריזה כי היא תחל לחסום פרסומות באופן מוחלט באתרים שלא יתאימו את הפרסומות שלהן לתקן של CBA החל מה-5.8.2020, כאשר היא מציינת אף בצורה מפורשת את הצורך שלה לבחון מחדש את הפרסומות ביוטיוב על מנת ליישר קו עם התקן החדש.

בסופו של יום צריך לזכור כי על אף שפרסומות הן דבר מטריד ברוב המקרים, מדובר על ההכנסה העיקרית של השירותים השונים הניתנים לנו כיום בחינם. קואליציית ה-CBA, וחברת גוגל שמיישמת את תקני ה-CBA, מנסים לקדם איזון בין הצגת פרסומות למשתמשים והפרעה לצריכת התוכן של המשתמשים עצמם. נותר לחכות ולראות כיצד גוגל תיישם את תקן המודעות בסרטוני הוידאו ביוטיוב וכיצד הדבר ישפיע על הכנסות החברה מפרסומות.

מקורות
chromium
betterads
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות