נייד MacBook Pro 16 (מקור אפל)

מעבדי ה-Ryzen של AMD בדרך למחשבי אפל

| יום שני, 10 בפברואר 2020, 14:10 | חומרה, מחשבים

מידע חדש שעולה מגרסת הבטא האחרונה של מערכת ההפעלה macOS של אפל (Apple) חושף כי החברה צפויה לשלב את מעבדי ה-APU של AMD במחשבי המק הניידים והנייחים של החברה, דבר המסמן שינוי ראשון בבחירת מעבדי החברה מזה 15 שנה וקפיצה נוספת בנתח שוק המחשוב בעבור AMD עם מעבדי ה-Ryzen.

בעוד מחשבי ה-PC הרגילים מגיעים כיום עם מעבדי AMD או אינטל לרוב, חברת אפל משתמשת כיום באופן בלעדי במעבדי ה-X86 של חברת אינטל, זאת בעקבות המעבר הגדול אותו ביצעה החברה ב-2005 ממעבדי ה-PowerPC. בו בזמן, אפל גם משתמשת באופן עקבי בכרטיסי מסך של AMD על פני אלו של nVidia, ועם זאת עולה כי תמונת המצב הזו עלולה להשתנות בזמן הקרוב.

מבדיקה של גרסת הבטא האחרונה של macOS, בגרסה 10.15.4 בטא 1, ניתן למצוא ציון למעבדים הגרפיים של AMD תחת הקוד NAVI12_A0 ו-NAVI21_A0 וציון ל-3 מעבדי APU מוכרים של AMD:

  • Picasso – המוכר יותר כ-Ryzen 3000 למחשבים הניידים.
  • Renoir – המוכר יותר כ-Ryzen 4000 למחשבים הניידים.
  • Raven – או בשם המלא Raven Ridge המוכר גם כמעבדי ה-APU מסדרת Ryzen 2000 למחשבים הנייחים.

השם הרביעי הנוסף, Van Gogh, מתייחס למעבד APU עתידי של AMD שעדיין לא נחשף, אך שומר על מסורת השמות של AMD על שם אומנים ידועים.

שורות קוד מתוך macOS 10.15.4 בטא 1 (מקור _rogame)

בעוד כרגע לא ידוע מתי אפל תשיק את מחשבי המק עם מעבדי ה-APU של AMD, מדובר על צעד משמעותי במיוחד בעבור AMD, שהחזירה לעצמה נתח שוק גדול עם מעבדי ה-Ryzen, אך לא הייתה שחקן כלל במחשבי המק שהתבססו בלעדית על מעבדי אינטל.

מקורות
_rogame
techpowerup
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות