לוגו STEAM של חברת VALVE

בתוך שבוע בלבד: Steam ו-CS:GO שוב שוברים את שיא השחקנים המחוברים

| יום שלישי, 11 בפברואר 2020, 12:31 | משחקים

עבר בקושי שבוע מאז Steam, חנות המשחקים המקוונת של Valve, שברה את השיא שלה במספר השחקנים שהיו מחוברים בו-זמנית לשירות. כעת Steam עשתה זאת שוב, ועל הדרך סיפקה ל-CS:GO מספר אדיר של גיימרים, ששברו את השיא הרלוונטי גם עבור משחק הפעולה המוכר מגוף-ראשון.

ב-2 בפברואר, Steam קבעה שיא חדש של מספר השחקנים המחוברים לשירות: 18,801,944 גיימרים שהתחברו ל-Steam בו-זמנית. כעת, ב-9 בפברואר, החברה דילגה בקלילות מעל השיא הנוכחי, והגיעה ל-19,107,803 שחקנים מחוברים בו-זמנית – הפרש של למעלה מ-300,000 שחקנים. במהלך אותו היום גם המשחק CS:GO שבר שיא והגיע ל-901,651 שחקנים שהיו בתוך המשחק בו-זמנית.

את מרבית הנתונים Valve שומרת לעצמה, אולם ניתן לשער אודות חלק מהגורמים שגרמו לכל כך הרבה גיימרים להתחבר ל-Steam, כאשר הסיבה העיקרית נעוצה בסין. נגיף הקורונה עדיין מתפשט בסין, ובאיזורים גדולים ישנו עוצר על מיליוני סינים. כאשר כל כך הרבה אנשים מוכרחים להישאר בבית בלית ברירה, הקפיצה במספר השחקנים שמתחברים לאינטרנט אינה מפתיעה.

סיבה נוספת יכולה להיות קשורה להשקת הגרסה הסינית של Steam, שהולכת להיות שונה מאוד מזו הנוכחית. עד היום הסינים נהנו מהגרסה הבינלאומית של Steam, עם מגוון המשחקים האדיר וכמעט ללא צנזורה. הגרסה הסינית של Steam, שתושק בקרוב, תהיה כבר חנות סגורה ומצונזרת בהתאם להנחיות המשטר הסיני. צפוי כי גרסת Steam הסינית תושק עם מבחר מצומצם ביותר של כ-40 משחקים בלבד (בהשוואה לעשרות אלפי המשחקים בגרסה הבינלאומית).

ראש השנה הסיני, אשר חל לאחרונה במדינה, יכול לספק לגיימר הסיני תירוץ נפלא לנצל כל רגע ב-Steam כפי שהיא כעת, לפני המעבר לחנות המצונזרת הייעודית לסין. מוערך כי 30 מיליון חשבונות Steam שייכים לשחקנים סיניים – לא מפתיע, בהתחשב בכך שסינית היא השפה השניה הפופולארית ביותר בחנות המקוונת. יום ראשון, בו נשבר שיא השחקנים של החנות, היה היום האחרון בראש השנה הסיני, עובדה שכנראה רק עזרה לעבות את המספרים.

מקורות
PC Gamer
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות