שלט ARM (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

חברת ARM מכריזה על ליבות חדשות ל-AI ולימוד המכונה

| יום שלישי, 11 בפברואר 2020, 16:12 | טכנולוגיה, סלולר

חברת ARM, מפתחת ארכיטקטורת המעבדים באותו השם, הכריזה על 2 ליבות יעודיות לתחום הבינה המלאכותית AI, ובפרט תחום ה-Edge AI, לביצוע חישובי AI ללא צורך חיבור לרשת. מעבד ה-Cortex-M55 מציג ביצועי לימוד מכונה משופרים פי 15 מדורות קודמים ו-Ethos-U55, ליבת ה-microNPU הראשונה של ARM שנועדה לאפשר שיפור ביצועי לימוד מכונה במוצרים זעירים.

בניגוד למעבדי ARM המוכרים מסדרת ה-Cortex-A, דוגמת ה-Cortex-A76, שנועדו לתחום הסלולרי, סדרת ה-Cortex-M של ARM מיועדת עבור מוצרים מוטמעים (Embedded) ובעיקר מכשירי האינטרנט של הדברים (IoT), כאשר ה-Cortex-M55 החדש מציע שיפור של פי 15 בביצועי למידת המכונה ML (ר"ת machine learning) ושיפור של פי 5 בעיבוד אותות DSP (ר"ת digital signal processing) לעומת דגמים קודמים.

למקרים בהם נחוצים ביצועים גבוהים אף יותר בתחום ה-AI, שבבי ה-Cortex-M יוכלו לשלב את ה-Ethos-U55, ליבת NPU (ר”ת neural processing unit) יעודית וזעירה במיוחד הנועדה לעבוד יחד עם שבבי Cortex-M, ולא באופן עצמאי, על מנת להאיץ את ביצועי לימוד המכונה (ML) בעד פי 32, מה שניתן לתרגם לשיפור ביצועים של פי 480 על פני שבבי Cortex-M קודמים במקרה של ה-Cortex-M55 בשילוב עם ה-Ethos-U55.

יעודי ה-Cortex-M55 ו-Ethos-U55 (מקור ARM)

לפי הצפי של ARM, צמד הליבות החדש יגיע לשוק לכל המוקדם בתחילת 2021.

פתרונות ה-Cortex-M ו-Ethos של ARM נועדו להוות פתרון בעבור מוצרים הזקוקים ליכולות בינה מלאכותית באופן מובנה למקרים דוגמת זיהוי דיבור, זיהוי ביומטרי, זיהוי מחוות ועוד, ללא צורך בחיבור אל ענן מרוחק על מנת לבצע חישובי בינה מלאכותית, אלא על מנת שניתן יהיה לבצע אותם באופן מקומי גם במכשירים זעירים בתחום ה-IoT ולא רק במכשירי סלולר או מכשירים חזקים אחרים.

מקורות
arm
arm
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות