לוגו Huawei

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

כתב אישום נגד Huawei: גנבה סודות מסחר מ-6 חברות אמריקאיות

| יום שישי, 14 בפברואר 2020, 16:00 | כלכלי, סלולר

הממשל האמריקאי מעלה דרגה ב"מלחמה" הנמשכת כנגד תאגיד Huawei הסיני ומגיש כתב אישום חמור כנגד החברה, בו נשטחות האשמות של התארגנות לביצוע פשע וגניבת סודות מסחר מ-6 חברות אמריקאיות. בכתב האישום שמפרסם משרד המשפטים בארה"ב ניתן למצוא מספר דוגמאות שמספקות הצצה לסיבות בגינן הוגש, חלקן כבר הופיעו בעבר עם פרסום תכתובות מיילים שטענו לקונספירציה בתוך וואווי לגניבת סודות מסחר מחברות אמריקאיות לשם קידום ומימון עסקיה.

בין הנאשמים בכתב האישום ניתן למצוא את Huawei, יחד עם מספר חברות נוספות הקשורות אליה, בהן סניף החברה בארה"ב, כששמה של מנג וונזו (Wanzhou Meng), מנהלת הכספים של החברה שנעצרה בקנדה בסוף 2018 באשמת תרמית ועדיין נמצאת במדינה במעצר בית, מוזכר אף הוא.

על פי הפרסום של משרד המשפטים האמריקאי, נהגה לכאורה Huawei להיכנס להסכמי סודיות עם חברות אמריקאיות שונות, וניצלה את המידע המוגן בזכויות יוצרים שנחשף בפניה על מנת לקדם את עסקיה על ידי שימוש בקוד מקור וספרי הדרכה המוגנים בזכויות יוצרים עבור ראוטרים, טכנולוגיית אנטנות ורובוטים ייעודיים לבדיקת מוצרי טכנולוגיה.

ההאשמות כוללות בתוכן גם התייחסות למקרה משפטי מ-2013, בו האשימה חברת T-Mobile את Huawei בגניבת סודות מסחר, כשניצלה את גישתה לרובוט בדיקות הטלפונים "Tappy" שפיתחה T-Mobile כדי לקדם פיתוח של רובוט דומה עצמאי, האשמה שהסתיימה בקביעת חבר מושבעים ב-2017 כי על Huawei לשלם פיצויים בגובה כ-4.8 מיליון דולר.

בין הדוגמאות המצורפות לכתב האישום ניתן למצוא האשמה המציגה לכאורה מקרה בו עובד של Huawei ניצל גישה לתערוכה למוצרי טכנולוגיה בשיקגו על מנת להיכנס לאיזור של מתחרות החברה בתערוכה ולצלם תמונות של מוצרים מתחת למכסה שלהם, גניבת מצגות וקודי מקור, לכאורה, והאשמות כנגד מסחר עם מדינות עליהן יש סנקציות מסחר מצד ארה"ב, כמו איראן וצפון קוריאה.

חברת וואווי (Huawei) כבר סיפקה תגובה להאשמות שהוגשו כנגדה מצד הממשל האמריקאי, ובהודעתה נכתב (בתרגום חופשי לעברית):

כתב האישום שהוגש על ידי הממשל [האמריקאי] הוא לא יותר מניסיון לקשור יחד מספר האשמות אזרחיות של חברות שהוגשו [כנגד וואווי] ב-20 השנים האחרונות, ונדונו, נשפטו, ובחלק מהמקרים גם בוטלו על ידי שופטים וחברי מושבעים. ממשלת ארה"ב לא תנצח עם ההאשמות הללו, אותן נוכיח כבלתי מבוססות ולא הוגנות.

בעוד Huawei נלחמת כעת מול האשמות נוספות מצד הממשל האמריקאי, החברה עדיין סובלת מסנקציות מצד ארה"ב בשל צירופה ל-Entity List במאי 2019, זו מונעת מחברות אמריקאיות ליצור קשרים עסקיים חדשים עם Huawei, דבר המונע ממנה גישה לשימוש בשירותים וחבילות התוכנות של אנדרואיד בטלפונים אותן היא משווקת. ההשקה של סדרת הדגל Huawei Mate 30 הייתה מוגבלת מאוד בעולם בשל סנקציות אלו, וצפויה להשפיע על החברה עוד יותר ב-2020, כשבקרוב תושק סדרת הדגל המרכזית של החברה לשנה זו – Huawei P40.

ברקע, וואווי ממשיכה לעבוד על אפשרויות שונות לשם המשך קידום עסקי הטלפונים שלה גם ללא שימוש בשירותים וחבילת התוכנות של גוגל. החברה מאיצה בימים אלו תכניות שיעזרו למפתחי אפליקציות להפיץ את האפליקציות שלהם דרך החנות הייעודית במכשיריה – AppGallery, לצד בניית חבילת תוכנות משלה, שעשויה להחליף בעתיד את זו של גוגל במקרה הצורך.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות