גאדג’טי מסקר: SanDisk Extreme Pro Portable SSD – כונן SSD נייד מהיר במיוחד

כונן SanDisk Extreme Pro Portable SSD (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

אחרי שכבר הספקנו לבדוק בעבר את כונן ה-SSD החיצוני SanDisk Extreme של חברת סנדיסק, הגיע הזמן לבדוק גם את האח הגדול והמשודרג שלו, ה-SanDisk Extreme Pro Portable SSD, שמגיע עם כונן SSD NVMe פנימי חדש ומהיר במיוחד בנפח של 1TB עם מהירות העברת נתונים של עד 1050MB/s.

בניגוד לכוננים קשיחים חיצוניים רגילים, כונני ה-SSD החיצוניים נועדו במיוחד בעבור משתמשים הזקוקים למהירות העברת נתונים גבוהה במיוחד ואמינות מוגברת שמגיעה עם השימוש בכונן SSD במקום כונן קשיח מכני. בעוד מדובר על פתרון אחסון קטן ונוח, הוא מגיע עם חיסרון גדול יחסית בדמות מחיר גבוה ונפח קטן יותר בהשוואה לכונן קשיח רגיל.

מבט מקרוב על ה-SanDisk Extreme Pro Portable SSD

במבט ראשון אפשר להתבלבל ולחשוב שאין הבדל בין דגם ה-Extreme ו-Extreme Pro החדש, כשלמעשה ההבדל הבולט היחיד הוא צורת ה”חור” בחלקו העליון, אשר מיועד לחיבור למחזיק מפתחות. בעוד בדגם ה-Extreme החור מלבני יחסית, בדגם ה-Extreme Pro החור מגיע בצורה משולשת יותר. הבדל נוסף ופחות נראה לעין הוא משקל הכונן, שהכפיל את עצמו כמעט, מכ-40 גרם ל-79 גרם.

מבט מקרוב – כונן SanDisk Extreme Pro Portable SSD (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

הכונן שומר על עיצוב דומה למדי, כאשר החלק הקדמי עשוי פלסטיק עם טקסטורה בעלת חורים קטנים עליה אפשר למצוא גם את הלוגו של SanDisk. גוף הכונן עשוי אלומיניום בצבע כתום ומכוסה בסיליקון שחור ונוח לאחיזה, כאשר הכונן עמיד במים ואבק בתקן IP55 עם עמידות לרעידות וזעזועים.

בחלק התחתון אפשר למצוא את חיבור ה-USB-C הפתוח והבודד של הכונן בתקן USB 3.1 Gen 2, בו ניתן להשתמש עם כבלי ה-USB-C ל-USB-C ו-USB-C ל-USB-A המצורפים. ניתן לחבר את הכונן למחשבי PC ומק, בנוסף למכשירי סלולר, לצורך העברת נתונים מהירה.

SanDisk Extreme Pro Portable SSD: מבחני ביצועים

אחרי מבט על כונן ה-SanDisk Extreme PRO, הגיע הזמן לבחון את ביצועי כונן ה-SDD הנייד, כאשר הוא נבדק על המערכת הבאה:

 • מעבד – AMD Ryzen 5 1600.
 • לוח אם – Gigabyte GA-AB350N-Gaming.
 • זיכרון – Corsair Vengeance LPX 16GB 3000.

כונן ה-SSD מגיע עם חיבור USB 3.1 Gen 2, השם העדכני לחיבור ה-USB 3.1, כאשר במקרה של הביקורת הכונן נבחן גם בחיבור USB 3.0 וגם בחיבור USB 3.1, על מנת להדגים את הבדלי הביצועים בין החיבורים. הדבר המעניין הראשון אותו ניתן ללמוד על הכונן הוא כי למעשה מדובר בכונן ה-WD_Black SN750 של WD שמגיע במארז חיצוני בעל חיבור USB-C.

פרטי כונן ה-SanDisk Extreme Pro ב-CrystalDiskInfo

בעוד הנתון הרשמי של SanDisk מדבר על מהירות כתיבה וקריאה רציפה של עד 1,050MB/s, בבדיקות מצליח ה-Extreme Pro להגיע למהירות קרובה למדי של 986.5MB/s בכתיבה הרציפה ו-962.6MB/s בקריאה הרציפה במבחן ה-CrystalDiskMark.

מבחן ביצועים CrystalDiskMark בחיבור USB 3.1

מאחר ומעניין לבדוק כיצד הכונן יעבוד גם אצל משתמשים שאין להם חיבור USB 3.1, החלטנו לבדוק אותו גם בחיבור USB 3.0 בתוכנות ה-ATTO ו-AS SSD. בחיבור USB 3.1 ה-Extreme Pro מגיע למהירות כתיבה וקריאה של 892.71MB/s ו-870.41MB/s בתוכנת ה-AS SSD וקריאה וכתיבה של עד 920.45MB/s ועד 945.11MB/s בתוכנת ה-ATTO.

המספרים צונחים בחיבור ה-USB 3.0, כאשר למרות היכולת התיאורטית של החיבור להעברת נתונים בקצב של 625MB/s, במבחני הביצועים המהירות המושגת עומדת על כ~400MB/s, עם כתיבה וקריאה של 399.24MB/s ו-398.84MB/s בתוכנת ה-AS SSD וקריאה וכתיבה של עד 414.81MB/s ועד 411.01MB/s בתוכנת ה-ATTO.

השורה התחתונה

אין ספק שסנדיסק הצליחה ליצור כונן SSD חיצוני מוצלח במיוחד. ה-SanDisk Extreme ProPortable SSD מצליח להגיע למהירויות העברת נתונים גבוהות במיוחד הודות לשימוש ב-WD_Black SN750, מה שמאפשר להשתמש בכונן בתור התקן אחסון רגיל עליו ניתן לבצע פעולות כמו עריכת סרטים או תמונות מבלי שמהירות העברת הנתונים בין המחשב לכונן תהווה צוואר בקבוק.

השימוש בכונן קל במיוחד, רק לחבר ולהשתמש ללא צורך בהגדרות מיוחדות, כאשר חיסרון קל שאפשר לייחס לציפוי הסיליקון של הכונן, שהנטיה שלו החא בצבירת לכלוך במהירות.

את כונן ה-SanDisk Extreme Pro Portable SSD החדש ניתן למצוא ב-KSP במחיר של 899 ש”ח לנפח של 1TB, הבדל של 210 ש”ח לעומת דגם ה-SanDisk Extreme Portable SSD הקודם שנמכר כיום ב-689 ש”ח.

מה אהבנו? 

 • מהירות גבוהה במיוחד שמתקרבת ל-1GB/s.
 • משקל נמוך.
 • גודל פיזי קטן.
 • עמידות במים, אבק ונפילות.
 • חיבור USB-C.
 • מגיע עם כבל USB-A ל-USB-C וכבל USB-C ל-USB-C.

ומה לא?

 • מחיר גבוה.
 • אין כיסוי לחיבור ה-USB.
כונן SanDisk Extreme Pro Portable SSD (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

*חלק מהקישורים המופיעים בפוסט קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים