המחיר יקבע: מה התכונה הכי חשובה לגיימרים בקונסולות הדור הבא?

אד בון (Ed Boon), היוצר של סדרת משחקי הלחימה המפורסמת Mortal Kombat, ערך סקר בקרב עוקבי החשבון שלו בטוויטר, אשר נמנים על למעלה מחצי מיליון גולשים. בון שאל שאלה פשוטה: מה הדבר הכי חשוב לכם ב-PlayStation 5 וב-Xbox Series X? בסקר היה ניתן לבחור בין מחיר נוח, גרפיקה משופרת, משחקים בלעדיים או תמיכה לאחור במשחקי הדור הקודם. למעלה מ-50,000 מצביעים השתתפו בסקר והצביעו.

במקום הראשון, עם 37.5% מהקולות, השחקנים בחרו את המחיר כגורם המשמעותי ביותר עבור קונסולות הדור הבא. ניתן להבין את הבחירה הזו לאור דיווחים כי סוני מתקשה להוריד את מחיר ה-PlayStation 5, וייתכן כי תשיק קונסולה יקרה יותר מקודמותיה. סוני גילתה כי היא מתחרה ביצרניות סמארטפונים על רכיבים דומים, והביקוש מעלה את המחירים. יתר על כן, ייתכנו שיבושים בייצור בעקבות נגיף הקורונה בסין, שבוודאי לא יעזור להוריד את מחירי הקונסולות של הדור הבא.

במקום השני, עם 30% מהקולות, השחקנים דירגו את האפשרות לתמיכה לאחור במשחקי הדור הקודם. תכונה זו תאפשר לגיימרים רבים ליהנות גם מהמשחקים שכבר צברו בדור הנוכחי, ללא הצורך להחזיק בכמה מכשירים זה לצד זה. ה-PlayStation 4 לא תמכה לאחור במשחקי PS3, אולם ה-Xbox One כן הציגה תמיכה לאחור במשחקי Xbox 360 במהלך חיי המכשיר, ותכונה זו קנתה למיקרוסופט מעריצים רבים.

לאחר מכן הגיעה הבחירה בגרפיקה טובה יותר עם 19.2% מהקולות. בשנים האחרונות ראינו שיפורים משמעותיים באפשרויות הגרפיקה, בין אם מדובר ברזולוציות גבוהות יותר, מהירויות רענון גבוהות יותר, תמיכה ב-VR או ב-Ray Tracing. הקונסולות המשיכו להיאבק על חווית המשחק עם מכשירים משופרים שיצאו בדור הנוכחי על מנת לחזק את המכשירים הקיימים בשוק. אנו כבר יודעים כי מכשירי הדור הבא יהיו חזקים יותר מאלו הנוכחיים, וחוץ מהשדרוג הגרפי נקבל גם שיפור משמעותי בזמני הטעינה, עם המעבר של הקונסולות לאחסון עם כונני SSD.

הסקר מראה כי למצביעים פחות אכפת ממשחקים בלעדיים, שקיבלו רק 13.2% מהקולות. סוני מציעה משחקים בלעדיים נפלאים עבור ה-PlayStation, וכך גם נינטנדו. למיקרוסופט עדיין יש פער להשלים מבחינת כותרי צד א' עבור ה-Xbox. אם ניתן לסמוך על הסקר, מיקרוסופט לא צריכה להיות מודאגת במיוחד, אולם עדיין קיימת התחושה כי המשחקים עצמם הם נקודת התורפה של ה-Xbox בדור הנוכחי, ולא החומרה.

התוצאות המפתיעות הצליחו לגרום גם לאד בון לחשוב מחדש על מה חשוב יותר לגיימרים. בון כתב כי הוא ציפה שהמשחקים הבלעדיים יקבלו יותר מ-13.2% מהקולות. ניתן להבין את הבחירה במחיר נוח, אך לצד זאת מעניין לראות כי חלק כה גדול מהשחקנים מעוניינים בתמיכה לאחור במשחקים בתור התכונה החשובה ביותר במכשיר. עם זאת, יש לזכור כי מדובר בסקר ספונטני בטוויטר ולא במחקר מעמיק. ייתכן והסקר שופך אור על מה שחשוב לגיימרים בדור הבא, אך יש לקחת את המסקנות עם קורטוב של מלח.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות