לוגו Huawei

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

וואווי מקבלת ארכה נוספת לקיום מסחר עם חברות בארצות הברית

| יום חמישי, 12 במרץ 2020, 17:54 | מערכות הפעלה, סלולר

בצל וירוס הקורונה המקשה על כל החברות הפועלות בסין, וואווי (Huawei) צריכה להתמודד גם עם הקשיים מארצות הברית אשר עדיין מונעים ממנה להשתמש בשירותיה של גוגל על מכשיריה. כעת, לשכת המסחר האמריקאית מעניקה ארכה נוספת לחברה וזו תאפשר לה לבצע מסחר עם חברות אמריקאיות לזמן מוגבל ברקע ההקפאה.

זו כבר הפעם הרביעית בה וואווי מקבלת זמן נוסף לביצוע מסחר עם חברות אמריקאיות, כשלשכת המסחר האמריקאית מדגישה כי הארכות הללו מיועדות לסייע לחברות אמריקאיות למצוא תחליף אפשרי לעבודתן עם החברה. בנוסף לכך, הלשכה מעוניינת כרגע לקבל פידבק מהחברות עצמן ומבקשת לשמוע את דעתן על הנושא אודות העלויות השונות והתוצאות הרחבות אותן הן צריכות לשאת לאחר הפרידה מוואווי.

את הארכה לביצוע המסחר עם החברה מסין אישרה הלשכה עד ל-15 במאי, כשכל חברה אמריקאית המשתמשת ברכיביה של ווואוי ומעוניינת להביע את דעתה בנושא יכולה לעשות זאת עד ל-25 במרץ. פעילותה של ענקית הטכנולוגיה הסינית הוגבלה מאוד מאז הסנקציות שחלו עליה, מה שמאפשר לה לבצע רק חלקים מעבודתה המלאה בנושא התקשורת, האינטרנט ואבטחת המידע בתוך ארצות הברית.

יחד עם זאת, מצוין כי הלשכה מנסה לעזור לחברות אמריקאיות קטנות יותר המסתמכות באופן בלעדי על הציוד מוואווי במטרה לפעול, כשהיא מעניקה פיצויים לחברות הללו אשר הוציאו את כספם על ציוד חלופי מאז התחלת הסנקציות השונות.

הארכה הנוספת תאפשר לוואווי להמשיך ולעדכן מכשירים קיימים, אך החברה עדיין לא תוכל להשתמש בשירותיה של גוגל או בחנות האפליקציות במכשירים חדשים. בשלב זה איננו רואים פתרון סופי לסאגת המסחר הזו באופק, וכך גם חברת וואווי אשר התחילה לפעול בנפרד מחנות האפליקציות של גוגל ופתחה לאחרונה את חנות האפליקציות העצמאית משלה בשם AppGallery.

מקורות
gsmarena
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות