הזמנתה של אפל לאירוע הקרוב (תמונה: אפל)

הזמנתה של אפל לאירוע הקרוב (תמונה: Apple)

דיווח: שירות שמירת הסיסמאות iCloud Keychain של אפל יעודכן עם פיצ'רים חדשים

במידה ויש ברשותכם מכשיר המריץ את מערכת ההפעלה iOS, ייתכן כי נתקלתם באפשרות לשמור את הסיסמה או הפרטים האישיים שלכם באופן אוטומטי על גבי האייפון. לאפשרות הזו אפל קוראת iCloud Keychain, וזו מאפשרת את שמירת הסיסמאות והפרטים האישיים שלכם כמו הכתובת ופרטי האשראי להזנה באופן אוטומטי ומאובטח לאחר מכן.

כעת, דיווח עדכני מהאתר 9to5mac חושף כי במסגרת העדכון למערכת ההפעלה iOS 14 נמצאו שורות קוד המאשרות כי אפל מתכננת לשדרג את האפשרות לשמירת הסיסמאות על מנת להתחרות בצורה טובה יותר עם האפליקציות האחרות לשמירת סיסמאות. בין היתר, נוכל למצוא בגזרה הזו את LastPass, 1Password, Dashlane ועוד, המתירות גישה אל פיצ'רים רבים אחרים מלבד אלו הזמינים במסגרת השימוש ב-iCloud Keychain.

מנגד, לא מעט מהשירותים המתחרים מציעים את השימוש בכל היכולות של השירות רק באמצעות תשלום על האפליקציה, לעומת השירות החינמי והמלא אותו אפל מעניקה ללקוחותיה. למעשה, כל מי שבבעלותו נמצא מכשיר המריץ את מערכת ההפעלה iOS יכול להשתמש ב-iCloud Keychain ללא שום הגבלות, כך שאפל מעדיפה להשאיר את הלקוחות אצלה ולא לתת להם לעבור לשירותים צד-שלישי.

במטרה לעשות זאת, החברה צפויה להוסיף פיצ'רים חדשים לשירות שלה, כמו אזהרות על שימוש בסיסמאות זהות למספר אתרים במקביל. לא מעט מאיתנו משתמשים בסיסמה זהה למספר אתרים נפרדים, כך שלאחר דליפת מידע גדולה בה נמצאת אחת מהסיסמאות שלנו, אנחנו חשופים למספר מהאתרים בהם השתמשנו בסיסמה הזו ולא רק לאתר בודד בו קרתה דליפת המידע.

עם השדרוג הצפוי, אפל תזהיר את משתמשיה העושים זאת במטרה למנוע מקרים מסוג זה. בנוסף, החברה תטמיע אפשרות לשמירת סיסמה המשתמשת בזוג אישורי אבטחה (Two-Factor Authentication), כך שהמשתמשים בזוג אמצעי הגנה על החשבון יוכלו להיכנס במהירות אליו גם עם השימוש ב-iCloud Keychain אשר יאבטח את המידע.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות