שלט לוגו LG

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

למרות משבר הקורונה: LG מדווחת על עליה של 21% ברווחיות

| יום שלישי, 7 באפריל 2020, 19:01 | כלכלי

חברת LG אלקטרוניקס מצטרפת למתחרה שלה מדרום קוריאה, סמסונג, ומפרסמת היום (ג', 7.4) את התחזיות המוקדמות שלה לתוצאות הכספיות עבור הרבעון הראשון של השנה, כאשר גם במקרה של LG מעידים הנתונים על עליה ברווח התפעולי, זאת אף שהכנסות החברה יורדות משנה לשנה.

ב-LG מעריכים כי הרווח התפעולי ברבעון הראשון של השנה הסתכם ב-1.1 טריליון וון קוריאני (כ-907 מיליון דולר), עליה של כ-21% משנה לשנה, ובהשוואה לנתון של 900 מיליארד וון (כ-742 מיליון דולר)  שהוצג ברבעון המקביל ב-2019. העליה ברווח התפעולי מגיעה על רקע ירידה בהכנסות הכלליות אותן צופה החברה ברבעון הראשון של 2020, אלו מסתכמות ב-14.7 טריליון וון (כ-12.1 מיליארד דולר), המשקפות ירידה של כ-1.5% משנה לשנה.

החברה לא מציגה נתונים ספציפיים אודות החטיבות השונות שלה במועד זה, כשנתונים אלו צפויים להיחשף עם פרסום דוחותיה הכספיים המלאים לקראת סוף אפריל, אך התמונה שמציגה כעת LG מעידה על שיפור בתוצאות של חלק מחטיבות החברה, וניתן להניח כי העליה נעוצה בחטיבות המוצרים הביתיים והטלוויזיות, שככל הנראה שמרו על יציבות.

בניגוד לזאת, בחטיבת המובייל של LG נמשכים הנסיונות לצמצום הוצאות, אשר אמורים לעזור בהפחתת ההפסדים. חטיבת המובייל של החברה ראתה ירידה מתמדת בהכנסות במבט של שנתיים לאחור (ראו גרף מצורף), כשלצידה רשמה הפסד תפעולי שהלך וגדל מידי רבעון. לאחרונה התפרסמו דיווחים אודות כוונתה של החברה לוותר על אחת מסדרות הדגל שלה, ה-LG G, כאשר מכשיר פרימיום בסדרה חדשה לחלוטין, אשר משלב מערכת שבבים מדגם Snapdragon 7xx, צפוי להיחשף במהלך חודש מאי.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות