טלוויזיות QLED 8K של סמסונג (צילום: יאן לנגרמן, גאדג'טי)

שארפ תספק לחברת סמסונג את מסכי ה-LCD

| יום ראשון, 12 באפריל 2020, 16:00 | טלוויזיות

חברת סמסונג (Samsung) צפויה לעבור ולהשתמש בפאנלי LCD של חברת שארפ (Sharp) היפנית על מנת להמשיך לייצר מסכי LCD, זאת לאחר ההחלטה של החברה להפסיק לייצר מסכי LCD מוקדם יותר החודש, כך עולה מדיווח של אתר digitimes. שיתוף הפעולה בין החברות נועד לענות הצורך של החברה לספקי פאנלי LCD ליצרנים השונים בתקופה הקרובה.

על מנת להבין את המצב טוב יותר, יש להבין כי בעוד חטיבת Samsung Display, יצרנית פאנלי הטלוויזיה של סמסונג, החליטה על הפסקת ייצורי פאנלי ה-LCD לטובת ייצור מסכי Quantum Dot ו-OLED, חטיבת הייצור של סמסונג, Samsung Electronics, עדיין תייצר מסכי LCD שיגיעו עם פאנלים של חברת שארפ היפנית על מנת לענות על הדרישה הקיימת, לפחות בזמן הקרוב.

שיתוף הפעולה בין סמסונג לשארפ הוא איננו דבר חדש, אלא למעשה חידוש היחסים בין החברות לאחר שבשנת 2017 שארפ הפסיקה לייצר מסכי LCD בעבור סמסונג לאחר שנרכשה על ידי Foxconn שהייתה מתחרה של סמסונג. ניתן אפילו ליחס את העובדה כי סמסונג המשיכה לייצר מסכי LCD עד עכשיו כתוצאה של היריבות בין החברות עצמן בתחום.

נותר לראות האם סמסונג תחליט להמשיך להחזיק את סדרות מוצרי ה-LCD של החברה עם שימוש בפאנלים של חברת שארפ, או האם יהיה מדובר בפתרון זמני בלבד עד הפסקת הייצור של סדרות ה-LCD הקיימות והמעבר מלא למסכי Quantum Dot ו-OLED.

מקורות
sammobile
digitimes
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות