QLED 8K

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

לקראת ההשקה בישראל: סמסונג חושפת פרטים על טלוויזיות ה-QLED 8K לשנת 2020

לקראת ההשקה הקרובה של טלוויזיות ה-QLED החדשות שלה לשנת 2020 בישראל, ערכה היום (ו', 17.4) סמסונג מפגש עיתונאים דיגיטלי מצומצם, במסגרתו חשפה פרטים אודות סדרת המסכים החדשה, הכוללת דגמי QLED 8K ו-QLED 4K, וסיפקה התייחסות גם למסך ה-Sero המאפשר תצוגה מאונכת, שייעשה דרכו לישראל כבר בחודש מאי הקרוב.

את סדרת הטלוויזיות החדשה שלה הציגה סמסונג לראשונה עוד בתערוכת האלקטרוניקה הצרכנית CES 2020 בינואר השנה, כשהדגם שיוביל את דגמי ה-QLED 8K של החברה יהיה ה-Samsung Q9050TS, אשר מגיעה עם מסך בעל שוליים דקיקים במיוחד, מה שמאפשר לסמסונג לטעון לעד 99% שטח תצוגת מסך, ללא מסגרת הנראית לעין הודות לעובי של 2.3 מ"מ בלבד. הטלוויזיה מגיעה עם גב שטוח, מה שמאפשר לסמסונג להציע עובי כולל של 15 מ"מ בלבד.

בדומה לדגמי 2019 של טלוויזיות ה-QLED 8K, גם במקרה של דגמי 2020 נוכל למצוא אפשרויות שיפור תמונה (Upscaling) עד לרמת 8K, זאת עבור תכנים המשודרים ברזולוציות של החל מ-HD ועד 4K, שישודרגו לחווית תמונה טובה יותר ב-8K על הדגמים החדשים. מנוע ה-AI Upscaling שמשלבת החברה בטלוויזיות החדשות בסדרת ה-QLED 8K מקבל השנה עדכון משמעותי, ובניגוד לשימוש בלמידת מכונה מבוססת תרחישים שהוגדרו על ידי בני אדם באופן פרטני, המנוע החדש לומד את התמונות השונות באופן אוטומטי כדי לשפר את איכות העשרת התמונה לאיכות 8K, ועושה זאת עבורכל פיקסל בנפרד.

תכונה נוספת שמגיעה לטלוויזיות החברה בשנת 2020 היא ה-LPD (ר"ת Local Power Distribution), זו מאפשרת הגברת התאורה בעד 20% תוך הפחתת תאורה נלווית סביב אובייקטים בתמונה לשם חיסכון בחשמל. לטכנולוגיה זו מצטרפים גם שדרוגים לטכנולוגיות קיימות כמו Direct Full Array  Backlight, שתעזור בהתאמת תאורה וניגודיות באיזורים כהים, כך שאלו יהיו כהים יותר, ובאיזורים בהירים יהיו שיהפכו כעת בהירים יותר. בנוסף, התאמות תמונה לתאורה בחדר מתבצעת באופן דינמי, ועוזרות במניעת השתקפויות במסך גם בחדרים בהירים.

בצד האודיו מוסיפה סמסונג עדכון חדש לטכנולוגיית ה-Object Tracking Sound שהוצגה בעבר, עם טכנולוגיית +OTS שתגיע לדגמי QLED 8K החדשים בלבד. העדכון החדש עוזר לדמות את המיקום של הקולות בהקשר לתמונה המוצגת, כך שהרמקולים המשולבים בטלוויזיה יוכלו לדמות את מיקום האודיו בהתאם לנצפה בתמונה. בסמסונג מסבירים כי הדבר מתבצע על ידי שינוי מיקום הרמקולים בדגמים החדשים, כך שאם בטכנולוגיית OTS הרמקולים היו ממוקמים בתחתית המסך, בטכנולוגיית ה-OTS Plus הם ממוקמים משני צידי המסך, מה שמאפשר הגדלה של טווח הסאונד.

טלוויזיית QLED 8K Q950TS1 (מקור סמסונג)

טלוויזיית QLED 8K Q950TS1 (מקור סמסונג)

בטלוויזיות החדשות מערך של 6 רמקולים, שני רמקולים ראשיים בצד, יחד עם שני טוויטרים, ושני רמקולים בראש הטלוויזיה. לצורך המחשה טובה יותר של המיקום ממנו הקולות מגיעים והתאמתו למערכת השמע הסטריאופונית. הסידור החדש נותן אפשרות לשינוי השמע בהתאם למיקום של האובייקט בתמונה, למשל מכונית נוסעת שהרעש ממנה יגיע ממקומות שונים (רמקולים שונים) בהתאם לתזוזה שלה בתמונה.

תכונת ה-AVA בטלוויזיות החדשות מאפשרת התאמת השמע לסביבה בזמן אמת, כך ניתן לבצע זיהוי רעשים בסביבת הטלוויזיה (כמו רעש של שואב אבק), שיאפשר להתאים את הטלוויזיה לקולות הרקע ולהגביר קולות דיבור הבוקעים ממנה כדי להתאים לרעש הסביבתי. תכונת ה-Q-Symphony בטלוויזיות מאפשרת להמשיך להשתמש ברמקולים של הטלוויזיה גם בחיבור מקרן קול של סמסונג מדגמי 2020 והלאה, כך שכל הרמקולים יעבדו יחד. ולבסוף, ישנה תמיכה בשלל עוזרות קוליות, בהן ביקסבי של סמסונג, אלקסה של אמזון והאסיסטנט של גוגל.

בצד התוכנה, ודרך השימוש במערכת ההפעלה טייזן (Tizen) המובנית בטלוויזיות ניתן לנצל את אפשרות ה-MultiView, זו מאפשרת הצגת תכנים נוספים על מסך הטלוויזיה בשיקוף מהטלפון, לצד התמונה המופיע על מסך הטלוויזיה. התכונה עובדת באנדרואיד ו-iOS. עבור תחום המשחקים מתאימה סמסונג את המסכים החדשים עם מצב Game Mode, שיאפשר שינויים בהגדרות התמונה והסאונד לשיפור ההתאמה למשחקים, עם זמן שיהוי של כ-9 מילישניות, שיפור נראות במסכים חשוכים המופיעים בזמן משחק, הפחתת טשטושים (Blur) וקפיצות בתמונה, למשחק חלק יותר ונוח לעיניים.

סדרת המסכים החדשה כוללת מספר דגמים, בהם The Frame, שהגיע עד כה בגדלים של 43, 50 , 55 ו-65 אינץ', ומקבלת כעת גדלים חדשים של 75 ו-32 אינץ'. דגמי ה-Frame נועדו להיות דקיקים למדי לשם תלייה נוחה על הקיר, כאשר צד התוכנה מאפשר הצגת תמונות שיהפכו את הטלוויזיה ליצירת אומנות ברגע שלא נעשה בה שימוש. תוספת חדשה בצד גלריית התמונות המוצגות על ה-Frame מגיעה השנה עם אומנות לפי מדינה\מיקום והצגת תמונות חדשות שנוספו.

סדרת ה-Serif מגיעה בגדלים של 43, 49 ו-55 אינץ' ובצבע כחול חדש, וסדרת ה-Sero תעשה דרכה לישראל גם כן, כשבסמסונג מציינים לגביה הגעה במאי 2020. סדרת ה-Sero הוצגה אף היא במהלך CES 2020 והיא בנויה באופן שונה מיתר הטלוויזיות של החברה. בנגיעה קלה במסך הטלוויזיה עם הטלפון  של סמסונג, ניתן לבצע שיקוף של מסך הטלפון על גבי הטלוויזיה לצפייה גם במסך מאונך ומאוזן, בהתאם לדרך בה תחזיקו את הטלפון. סמסונג עובדת בשיתוף עם אפל להתאמת הטלוויזיה גם למוצרים של אפל דרך AirPlay 2.

מסמסונג ישראל נמסר כי הדגמים החדשים יעשו דרכם לשוק הישראלי לקראת סוף יוני 2020, אך לא נמסרו פרטים אודות מועדי השקה מדוייקים או מחירים, על אלו אנו צפויים לשמוע בהמשך.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות