חברת Epic נכנעת: משיקה את Fortnite ב-Play Store לאנדרואיד

| יום שישי, 24 באפריל 2020, 12:30 | משחקים

ב-2018 חברת Epic השיקה את Fortnite, משחק הלהיט שלה, לסמארטפונים. המשחק עשה היסטוריה בכמה חזיתות, כמו באפשרות למשחק חוצה-פלטפורמות אמיתי בין כל הקונסולות הזמינות כיום והטלפונים החכמים למיניהם, אך אחד השינויים הכי משמעותיים שניסתה לחולל החברה היה בדרך ההפצה עצמה באנדרואיד, מחוץ ל-Play Store, החנות הרשמית של גוגל. הסיבה לכך נעוצה בעמלות הגבוהות שמפתחים משלמים לגוגל, המנהלת את החנות ודורשת לקבל 30% מהרווחים.

מאז, החברה הספיקה להשיק את Fortnite כאפליקציה עצמאית מחוץ לחנות של גוגל. למראית עין, לא נראה כי המשחק סבל מכך באופן ניכר, היות ו-Fortnite שמר על המומנטום האדיר שלו לאורך 2018 ואך בשנה שאחריה. עם זאת, לאורך הזמן התלוננה Epic על יחס גרוע מצד גוגל, ואף טענה שזו "מענישה" אותה על השקת המשחק מחוץ לחנות הרשמית. כעת נראה כי Epic נכנעת לבסוף, היות והחברה השיקה את המשחק ב-Play Store מוקדם יותר השבוע למרות הכל.

עדיין ניתן להוריד את Fortnite כאפליקציית צד ג' באנדרואיד, אולם Epic הספיקה כבר להשיק אותה מחדש באופן רשמי ב-Play Store. לצד ההשקה, החברה פרסמה הצהרה בה פירטה את הסיבות להחלטה. Epic לא חסכה את מורת רוחה מהתנהלותה של גוגל:

לאחר 18 חודשים בהם הפעלנו את Fortnite באנדרואיד מחוץ לחנות ה-Play Store, הגענו למסקנה כי גוגל שמה תוכנות שמגיעות מחוץ לחנות שלה בעמדת נחיתות, באמצעים טכנולוגיים ועסקיים, כמו התרעות אבטחה מאיימות חוזרות ונשנות, הגבלות על יצרנים ועל ספקיות שירות, יחסי הציבור של גוגל המאפיינים תוכנות צד ג' כנוזקות, ויוזמות חדשות כמו Google Play Protect שחוסמות אפליקציות שהגיעו מחוץ לחנות האפליקציות של גוגל.

בעבר Epic הלינה על עמלת החנות הגבוהה, העומדת על שלושים אחוזים מההכנסות מהמשחקים. כך, רק שבעים אחוז מההכנסות צריכים להספיק לכל עלויות הפיתוח, השיווק, הפעלה המשחקים ותמיכה בגיימרים. לטענתו של טים סוויני (Tim Sweeney), מנכ"ל החברה, הסכום אותו גובה גוגל אינו פרופורציונלי לשירותים שהחנות מציעה, כמו שירות סליקה, אספקת רוחב פס על מנת שהשחקנים יורידו את המשחק, ושירות לקוחות.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות