שלט סמסונג

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

סמסונג מסכמת רבעון עם צמיחה ברווחיות חטיבת המובייל

מוקדם יותר החודש חשפה סמסונג אלקטרוניקס נתונים ראשונים מדוחותיה הכספיים אשר העידו על צמיחה בסעיפי ההכנסות והרווח של החברה, זאת אף הציפיה לשינוי המגמה בעקבות התפרצותו של וירוס הקורונה. כעת, חושפת סמסונג את התוצאות הכספיות המלאות עבור הרבעון הראשון של 2020, אשר מעידות על כך שהגורם העיקרי לצמיחה ברבעון זה היא חטיבת השבבים שלה.

החברה סיכמה את הרבעון הראשון של השנה עם הכנסות של 55.33 טריליון וון קוריאני (כ-45.85 מיליארד דולר), עליה של כ-6% משנה לשנה, כשבשורת הרווח התפעולי היא רושמת צמיחה שנתית של כ-3.5% עם נתון של 6.45 טריליון וון (כ-5.3 מיליארד דולר).

הצמיחה המשמעותית ביותר בסעיף ההכנסות של החברה נזקפה לזכותה של חטיבת השבבים (Semiconductor), זו רשמה צמיחה של כ-22% משנה לשנה וסיכמה את הרבעון עם נתון של 17.64 טריליון וון (כ-14.6 מיליארד דולר), אולם רשמה צניחה קלה של כ-3% ברווח התפעולי.

צמיחה ברווחיות חטיבת המובייל

אף מגמת ההיחלשות במשלוחי הטלפונים בעולם, מצליחה סמסונג לשמור על הכנסותיה בחטיבת המובייל, זו רשמה ירידה של 4% בלבד משנה לשנה, כשברבעון הראשון של 2020 היא רושמת הכנסות בגובה 24.95 טריליון וון קוריאני (כ-20.67 מיליארד דולר). סעיף הרווח התפעולי של הרבעון מעיד על צמיחה משנה לשנה, עם נתון של 2.65 טריליון וון (כ-2.19 מיליארד דולר), אל מול 2.27 טריליון וון (כ-1.88 מיליארד דולר) ברבעון המקביל אשתקד, המשקף צמיחה של כ-17%.

בסמסונג מציינים כי גיוון המוצרים אותם הציעה למכירה במהלך הרבעון הראשון של השנה איפשר להגדיל את הרווחיות, ובתוך כך מזכירה החברה את דגמי ה-Galaxy S20 Ultra וה-Galaxy Z Flip שהושקו במהלך הרבעון הראשון. בחברה אף מציינים כי מחיר המכירה הממוצע (ASP) זכה לעליה ברבעון הראשון, בשל מכירות גבוהות מהצפוי לדגמים אלו.

יחד עם זאת, בסמסונג מצפים לירידה חדה בביקוש טלפונים במהלך הרבעון השני של השנה, זאת בעקבות התפרצות וירוס הקורונה.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות