שלט שיאומי בחנות בסין

צילום: יאן לנגרמן, גאדג'טי

מכשירי שיאומי העבירו מידע אודות הרגלי גלישה ושימוש של מכשירים לשרתים סיניים

| שבת, 2 במאי 2020, 20:00 | אבטחה, סלולר

חשיפה של אתר פורבס מעידה על כך שמכשירי הסלולר של שיאומי (Xiaomi) עוקבים אחר הרגלי הגלישה של המשתמשים בדפדפני האינטרנט של החברה, ואוספים מידע גם על הרגלי השימוש הכלליים של המשתמשים במכשירים, כאשר המכשירים נמצאו שהם מעבירים את המידע לשרתים חיצוניים שאומתו כשרתים בבעלות סינית.

מבדיקה של חוקר האבטחה Gabi Cirlig את מכשיר ה-Redmi Note 8 עולה כי מכשיר השיאומי שבבעלותו שולח מידע אודות הרגלי הגלישה שלו בדפדפן השיאומי המובנה במכשיר, מידע שמועבר גם במקרים בהם הוא גולש במצב נסתר (incognito mode). במידע שאומת על ידי חוקר האבטחה Andrew Tierney לבקשת פורבס, נמצא כי דפדני ה-Mi Browser Pro ו-Mint Browser אוספים מידע אודות הרגלי הגלישה של המשתמשים ומעבירים אותם לשרתים מרוחקים.

מבדיקה עמוקה יותר של חוקרי האבטחה, עלה כי שיאומי אוספת גם מידע על השימוש הכללי במכשיר, פתיחת תיקיות, מצב הגדרות ועוד באמצעות שירות מובנה של חברת Sensors Analytics, סטארט אפ סיני העוסק בניתוח הרגלי השימוש של משתמשים. הדבר אומת על ידי נציגי שיאומי שמסרו כי החברה מאחסנת מידע שימוש אנונימי בשרתי החברה בלבד ואינה מעבירה אותם לגורמי צד ג'.

בתגובה לבדיקה אודות מעקב הגלישה של דפדפני שיאומי, נציג החברה מסר לפורבס כי הטענות שהועלו בבדיקה זו אינן נכונות וכי החברה שמה בראש סדר העדיפויות שלה את תחום הפרטיות והאבטחה של המשתמשים, בהתאם לחוקים ולתקנות, וכי היא אינה אוספת מידע אודות הרגלי גלישה במצב גלישה נסתרת. עם זאת, הנציג אישר כי החברה אוספת מידע אנונימי אודות הרגלי הגלישה של המשתמשים כאשר המשתמשים עצמם הסכימו לתנאי השימוש בתוכנות החברה.

כמו בלא מעט מקרים בתקופה האחרונה, אנו נחשפים ליותר ויותר מקרים בהם המידע האישי שלנו המשתמשים מועבר לגורמים חיצוניים. אף שלכאורה מדובר על דבר נפוץ יחסית שנעשה על ידי כלל דפדפני האינטרנט, שאוספים מידע אנונימי על הרגלי הגלישה של המשתמשים, במקרה זה מדובר על חריגה בכמות המידע אותו אוספת שיאומי על גלישת המשתמשים גם במצב "נסתר", דבר שניתן לפתרון קל יחסית עם שימוש בדפדפן צד ג' אחר ולא בדפדפן שיאומי המובנה.

בעיה גדולה יותר מוצגת עם שירות ה-Sensors Analytics, מאחר ומדובר בשירות המובנה במערכת מכשירי שיאומי ואיננו ניתן להשבתה בצורה קלה, מה שמאפשר למעשה לשיאומי להמשיך ולאסוף מידע על התנהגות המשתמשים.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות