אינטל במגעים מתקדמים לרכישת Moovit הישראלית עבור מיליארד דולר

לוגו Moovit

האם אנחנו בדרך לעוד רכישת ענק של אינטל בישראל? לפי דיווח של דה-מרקר, אינטל צפויה להשלים בקרוב את רכישת חברת Moovit (מוביט) הישראלית עבור סכום הנאמד בכמיליארד דולר, רכישה אשר תצטרף לזו של Mobileye, המתמחה בתחבורה אוטונומית. שילוב שתי החברות יפתח בפני אינטל הזדמנויות רבות בעולם הרכבים האוטונומיים ושירותי תחבורה ציבורית אוטונומית לפי דרישה.

Moovit הינה אחת מהאפליקציות הישראליות הפופולאריות בעולם, עם 775 מיליון משתמשים, והיא פועלת ב-102 מדינות, כ-3200 ערים, ומתורגמת ל-45 שפות. למרות כמות המשתמשים העצומה, עיקר הכנסותיה של החברה מגיעות מעיריות ורשויות מקומיות, להן מציעה החברה מגוון פתרונות לניהול תחבורה עירונית כמו ניתוח נתונים, איסוף מידע, תשלומים, תכנון תחבורה ציבורית ויצירת תשתית לתחבורה ציבורית לפי הזמנה. החברה כמובן אוספת המון מידע על הרגלי השימוש ותנועת הציבור במרחב האורבני, מידע שיהיה שמיש עבור מובילאיי ויכול לתת לה יתרון תחרותי בהמשך הדרך.

ישנן מגוון חברות רכב ומיזמים בעולמות הרכבים האוטונומיים, יעול שירותי תחבורה ציבורית ותחבורה לפי דרישה (בדומה לחברת Via הישראלית). עם רכישת מוביט צפויה אינטל להיות בין הבודדות שתהיה ברשותן פלטפורמה הכוללת גם ראייה רחבה לצורת השימוש של ציבור צרכני התחבורה הציבורית ובמקביל טכנולוגיה לייצור רכבים אוטונומיים. ניתן להניח ששילוב הטכנולוגיות עם תשתית מידע רחבה תאפשר לאינטל להציע שירותים בעולמות אלו בעצמה, או לספק אותם כתשתית לחברות רכב אחרות שירצו פתרון שלם, אולי אפילו במודל דומה לזה שטסלה (Tesla) שואפת להשיג: צי של רכבים אוטונומיים בבעלות פרטית שיוכלו להפוך גם למוניות רובוטיות-אוטונומיות.

מוביט מצאה את עצמה ככלי חשוב להפצת מידע על מצב התחבורה הציבורית בתקופת התפרצותה של מגפת הקורונה. בעולם שבו התקנות משתנות ברמה יומית במדינות רבות בעולם, אפליקצייה בעלת אימוץ רחב הינה דרך מעולה להפצת התקנות לציבור. עוד מאפשרת מוביט, באמצעות שיתופי בפעולה שלה עם עיריות, לעקוב אחר כמות הנוסעים ולספק התאמות דרושות לתקנות העדכניות.

חברת Moovit הוקמה בשנת 2011 ועד כה השקיעו בה 134 מיליון דולר. בין משקיעי החברה נמצאת זרוע ההשקעות של אינטל – אינטל קפיטל, לצד BMW, סאקויה קאפיטל, קרן וינטאג’ ועוד. בין חברי הדריקטוריון של החברה ניתן למצוא גם את אמנון שעשוע, מנכ”ל ומייסד מובילאיי, דבר שבטוח יעזור בתהליך הרכישה.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים