מייקרוסופט בצעד נועז: Windows Phone 7 יאפשר USB Tethering, הספקיות לא תוכלנה לגבות כסף

Windows Phone 7 מתקרבת עם כל יום שעובר, ופולמוס ה”בעד ונגד” תופס תאוצה. אז אחרי שמייקרוסופט קיבלה נקודות על הממשק החלק, השילוב של יכולות אופיס, Xbox ו-Zune ועוד, והפסידה כמות נקודות דומה על הממשק הבסיסי (אבל חלק, כן?), החסימה של אותם שירותים במדינות שאינן דוברות את שפות אירופה המתקדמת והחסרון האגדי של Copy-Paste, רושמת לזכותה החברה צעד נועז ביותר, שמבחינת הלקוחות מוסיף לה לא מעט נקודות, אך מבחינת המפעילות הסלולריות – מוריד לא פחות.

הצעד הנועז, שבינתיים ידוע עליו רק מתוך הציוץ שבתמונה, הוא Tethering – אותה יכולת להשתמש במכשיר סלולרי כנקודת חיבור לאינטרנט עבור מכשירים אחרים, ובעיקר מחשבים. מסתבר שאתמול, במסגרת אירוע מסדרת FireStarter שאירחה מייקרוסופט, שמע מפתח התוכנה ריצ’ארד דאדלי הצהרה רשמית מפי אדם כלשהוא במייקרוסופט שאישר כי מערכת ההפעלה הסלולרית החדשה תאפשר למשתמשים לחבר את המכשירים למחשב דרך USB, או לכל מכשיר אחר דרך WiFi, כדי לאפשר לאותם מכשירים גלישה על תשתית הרשת הסלולרית. ולא רק זה, אלא שמפעילות הסלולר, שבאנדרואיד 2.2 קיבלו את הזכות לחסום את התכונה כדי לגבות עליה תשלום כשירות נוסף, לא תוכלנה לעשות זאת עם WP7.

מייקרוסופט טרם אישרה את הדברים בפומבי, ויש להניח שאם כך הם פני הדברים ספקיות סלולר רבות תפעלנה לחצים כבדים על מנת להסתיר זאת מעיני הציבור, אך חברות מסויימות, כמו למשל הספקית האוסטרלית Telstra, כבר הביעו בעבר עניין בניצול יכולת ה-Tethering על מנת להפוך לספקיות אינטרנט של ממש. בינתיים, הן ממשיכות למכור ראוטרים סלולריים (NetSticks) יקרים ומיותרים.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות