מערך הצילום ב-OnePlus 8 Pro (תמונה: OnePlus)

מערך הצילום ב-OnePlus 8 Pro (תמונה: OnePlus)

מצלמת ה-OnePlus 8 Pro מסוגלת לראות דרך בגדים, חפצים וחומרים נוספים

נראה כי בעת ההכרזה על מכשיר ה-OnePlus 8 Pro, וואן פלוס שכחה להתייחס ל"פיצ'ר" הכי מרעיש ושנוי במחלוקת הנמצא בארסנל של הסמארטפון שלה, וזו היא מצלמת ה-Color Filter החדשה המגיעה איתו. ברגעי ההכרזה, החברה התמקדה בעיקר בעובדה שהמצלמה המדוברת מסוגלת ליצור תמונות אמנותיות ברגע באמצעות ראייה נפרדת של גלי צבעים שאינם גלויים לעין, אך פספסה את העובדה שעקב כך המכשיר מסוגל גם לראות דרך חפצים, ובמקרים מסוימים גם דרך בגדים.

כיום, המצלמות אותן אנחנו מחזיקים בידינו, הן בתוך הסמארטפונים והן כמצלמות עצמאיות, מגיעות עם פילטר אינפרה-אדום מובנה המסנן את האור שאינו נגלה לעין במטרה לא להשפיע על התמונה הסופית המתקבלת ולהציג את המציאות שאנחנו כן רואים כפי שהיא. אומנם, לא מעט צלמים בוחרים להסיר את הפילטר המגיע כחלק מהמצלמה, ובכך פותחים עולם שלם של אפשרויות צילום בגלי האינפרה-אדום אשר רואים את העולם בצבעים שונים לגמרי.

Eyesight Wave Length (תמונה: quora)

Eyesight Wave Length (תמונה: quora)

כידוע, גלי האינפרה-אדום אינם גלויים לעין שלנו, אך המצלמות בהן אנחנו משתמשים כן מסוגלות לקלוט אותם. עקב כך, בעת שימוש במצלמה הקולטת את גלי האור הללו אנחנו נכנסים לטריטוריה בה גלי האור מגלים לנו עולם אחר של ראייה. גלי האור האינפרה-אדומים מפיקים צבעים שונים, אך בנוסף לכך גם רואים חפצים אותם אנחנו רואים כשחורים לגמרי כשקופים, בצורה דומה לכך ש-X-Ray מסוגל לראות את גוף האדם כשקוף לעומת העין שאינה מסוגלת לראות דרכו.

לאחר ההסברים, נוכל לחזור לכך שבדור האחרון של מכשיר הדגל מבית וואן פלוס, ה-OnePlus 8 Pro, מגיע עם מצלמת Color Filter הקולטת גלי אור אינפרה-אדומים, ובכך הופכת חפצים ובגדים מסוימים לכאלה שניתן לראות דרכם לגמרי. לדוגמה, בעת צילום של סטרימר ה-Apple TV דרך המכשיר, הסטרימר ייראה שקוף לחלוטין וניתן יהיה לראות את חלקיו הפנימיים.

כמו כן, גם בגדים מסוימים, בדרך כלל בצבעים כהים, יהפכו לשקופים וניתן יהיה לראות דרכם בצורה חלקית. דוגמה לכך הביא האתר AndroidPIT, אשר מציג תמונה של אדם הלובש חולצה כהה, כשמתחתיה נמצא נייר שאינו נראה לעין. אומנם, לאחר צילום דרך מצלמת ה-Color Filter ב-OnePlus 8 Pro, ניתן לראות את הפתק בבירור.

דוגמאות נוספות למה שניתן לגלות באמצעות המצלמה הזו מציג לנו המעצב Ben Geskin, אשר כיוון את מצלמת המכשיר אל מכשיר האייפון שבבעלותו וגילה כמה אור מוקרן על פנינו בעת שימוש בטכנולוגיית ה-FaceID לפתיחת הנעילה. כמו כן, בעוד שטכנולוגיית ה-FaceID משתמשת בהקרנת האור לשנייה בודדת, איסוף העומק מתבצע לאורך זמן ארוך יותר בעת שימוש ב-Memoji של אפל, כשבעת הפעלתו של זה נוכל לראות את כל הנקודות המוקרנות על פנינו דרך מצלמת ה-OnePlus 8 Pro.

מקורות
AndroidPIT
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות