גאדג’טי מסקר: Roborock H6 – שואב אבק חזק, נוח ונייד

שואב אבק נייד Roborock H6 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) שואב אבק נייד Roborock H6 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

חברת Roborock מוכרת בעיקר כתוצאה משיתוף הפעולה המוצלח שלה עם שיאומי, במסגרתו השיקו השתיים שואב אבק רובוטי תחת מיתוג Xiaomi, כאשר מוכר במיוחד הוא דגם ה-Roborock S50, ה”דור השני” לשואב הרובוטי עימו החל לעלות שמה של החברה בנפרד מזה של שיאומי. Roborock אחראית על מגוון רחב של מוצרים לניקוי הבית, ובעוד רבים מהם בתחום הרובוטים השואבים, לחברה יש גם שואב אבק נייד – Roborock H6 – שמבקש להתחרות בגדולים ביותר בקטגוריה שלו.

מה בקופסה?

יחד עם שואב האבק נוכל למצוא מגוון ידיות וראשים שונים שיאפשרו שאיבה במצבים שונים, ובהם:

 • מוט הארכה
 • מברשת שאיבה בגודל מלא לרצפה
 • ראש שאיבה ממונע קטן למיטות וספות
 • מתאם שאיבה צר עם מברשת לפינות ואיזורים בעיתיים נוספים
 • מברשת אבק קטנה
 • צינור גמיש
 • עמדת טעינה ואחסנה
 • ספק כח
 • (תוספת בתשלום, נמכר בנפרד) – מברשת לניקוי שטיחים
שואב אבק נייד Roborock H6 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
שואב אבק נייד Roborock H6 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

Roborock H6 – נוחות שימוש

כמו רבים אחרים בתחום השואבים הניידים, גם ה-Roborock H6 מופעל בסחיטת הדק ומפסיק את פעולתו עת תעזבו את ההדק. פעולה זו מאפשרת חיסכון בחשמל בשימוש מתמשיך, שכן היא מונעת מהשואב לעבוד באופן רציף גם כאשר תעברו מניקוי חלק אחד בבית לחלק אחר. תוצר לוואי מעט מטריד של שיטת עבודה זו בשואבים הניידים היא עייפות במפרקי הידיים, אך ב-Roborock מספקים שני פתרונות עיקריים לבעיה זו.

הפתרון הראשון מגיע בדמות משקלו הנמוך יחסית של השואב, זה עומד על 1.4 ק”ג לגוף השואב עצמו, משקל נמוך יחסית בתחום השואבים הניידים. המשקל הקל והמבנה הפחוס אכן מפחית מעט מהעומס על המפרקים בעת שימוש מתמשך בשואב, אך מצאתי כי זה עדיין מורגש אף ההפחתה במשקל אל מול שואבים אחרים שבדקתי.

הפתרון השני שמציעה Roborock לבעיה אפקטיבי יותר, ומגיע בדמות כפתור קטן הממוקם לצד ההדק, זה מאפשר נעילה של מצב הפעולה. לאחר שסחטתם את ההדק והשואב החל לפעול, לחיצה על כפתור זה תמשיך את פעולת השואב באופן רציף גם אם תורידו את האצבע מההדק, וניתן לנעול את ההדק גם לפני תחילת העבודה, אז מספיקה נגיעה אחת בהדק לכניסה לפעולה שוטפת ללא צורך בהמשך סחיטת ההדק.

כפתור נעילה שואב אבק נייד Roborock H6 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
כפתור נעילה שואב אבק נייד Roborock H6 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

פתרון זה מפחית באופן משמעותי את העומס על המפרקים מאחר שאין צורך להשאיר את היד במקום בודד ללא תזוזה ועם לחיצה מתמשכת על ההדק. לצורך הפסקת פעולת השואב לאחר הפעלת הנעילה, יש ללחוץ על כפתור הנעילה פעם נוספת.

יחד עם השואב ניתן למצוא באריזה מברשות וידיות נלוות שמאפשרות מגוון רחב של פעולות ניקוי, כמו פינות, תריסים, מושבים ברכב ועוד, אולם ניכר חסרונה של מברשת ייעודית לשטיחים, את זו ניתן להשיג תמורת תשלום נוסף של כ-200 ש”ח, מה שמביא את מחיר השואב לכ-1,800 ש”ח, וממקם אותו ברף הגבוה של המחירים בתחום השואבים הניידים. עמדת טעינה גם היא מגיעה באריזה, ומאפשרת אחסון נוח יותר של השואב וחיבור של המברשות הנוספות לעמדת תלייה ייעודית, כאשר הטעינה מתאפשרת גם דרך עמדת הטעינה וגם דרך השואב עצמו בחיבור ישיר, אם אינכם מעוניינים להשתמש בעמדת הטעינה.

ניקיון ושימוש שוטף

שואב האבק הנייד Roborock H6 מגיע עם מנוע בראשלס (brushless) של 420 וואט, המייצר עוצמת יניקה של 150AW עם שאיבה חזקה של 25000PA, מה שאמור לספק שאיבה טובה לא רק לרצפה, אלא גם לשטיחים, אולם חשוב לציין כי מאחר שלא קיבלנו עם השואב את המברשת התואמת לניקוי שטיחים – לא ניתן היה לבדוק את הנושא בפועל.

השואב כולל 3 דרגות עוצמה, כאשר לשימוש שוטף ויומיומי מספיקה רמת העוצמה הנמוכה ביותר, זו גם תעניק את זמן הפעולה הארוך ביותר, אשר נמדד בין 80-90 דקות בממוצע. במידה ויש לשאוב איזורים בהם יש הצטברות גדולה יותר של אבק – דבר רלוונטי בעיקר לספות, מיטות, שטיחים או לפנים הרכב, חיי הסוללה ירדו בהתאם לבחירת עוצמת השאיבה, כאשר העוצמה החזקה ביותר תאפשר לכם לשאוב למשך זמן קצר של מעט פחות מ-10 דקות.

זמן טעינה מלא של השואב אורך מספר שעות, כ-3 וחצי עד 4 שעות, כשצג דיגיטלי אשר מופיע בחלקו העליון של השואב יאפשר להתעדכן אודות מצב הסוללה בכל עת. צג זה מציג מידע גם אודות עוצמת השאיבה שתבחרו ויציג בפניכם האם הדק השואב נמצא במצב נעול או לא.

צג דיגיטלי שואב Roborock H6 (תמונה: Roborock)
צג דיגיטלי שואב Roborock H6 (תמונה: Roborock)

עבודת השאיבה עצמה נוחה מאוד, בעיקר הודות לשילובו של כפתור הנעילה שמאפשר להוריד את היד מההדק ולהמשיך בעבודה גם ללא לחיצה מתמשכת. השואב גם שקט מאוד ביחס למרבית השואבים האחרים אותם בחנו בעבר.

פעולת הניקוי פשוטה מאוד, וניתן למקם את השואב מעל פח האשפה וללחוץ על כפתור השחרור של תא הפסולת, זה ייפתח ויתרוקן מטה היישר לכיוון הפח. סל הפסולת גדול, אך את מרבית הנפח שלו תופסים המסננים, כך שפעולות שאיבה תובעניות יותר ידרשו ריקון לשם המשך עבודה. ניתוק סל הפסולת מבוצע די בקלות, כשהמסננים השונים הזמינים בשואב ניתקים ממנו בקלות גם כן, ומאפשרים שטיפה נוחה וחזרה לעבודה לאחר שיובשו לחלוטין.

השורה התחתונה

שואב האבק Roborock H6 מגיע כמתחרה לשואבים ניידים ברף העליון של השוק. במחיר של 1,600 ש”ח, ותוספת של כ-200 ש”ח נוספים לראש השטיחים הייעודי, תקבלו פתרון חזק, שקט ונוח מאוד לשימוש, כשהוא מצליח להתעלות על שואבים ברמות המחירים הזולות יותר בתחומי נוחות השימוש, חיי הסוללה והעוצמה הכללית.

כפתור שליטה בעוצמה בשואב אבק נייד Roborock H6 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
כפתור שליטה בעוצמה בשואב אבק נייד Roborock H6 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

מחיר: 1,599 ש”ח (שנה אחריות, יבואן רשמי – באג), מחיר עם מברשת לשטיחים – 1,798 ש”ח.

מה אהבנו?

 • נוח, קל ושקט
 • עוצמה חזקה בשאיבה ממושכת
 • נעילת הדק לפעולה שוטפת של השואב גם ללא לחיצה מתמשכת
 • חיי סוללה ארוכים מאוד במצב חסכוני
 • פירוק וניקוי פשוטים
 • מגוון אביזרים לניקוי

ומה לא?

 • מחיר
 • מברשת לשטיחים נמכרת בנפרד
 • זמן טעינה ארוך

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים