שמועה: AMD עובדת על מערכת שבבים למכשירי סלולר בשם Ryzen C7

הדלפה חדשה מציגה מידע על Ryzen C7 מבית יצרנית המעבדים AMD, מערכת שבבים בתהליך ייצור בגודל 5nm שתשלב את ליבות ה-Cortex-X1, Cortex-A78 ו-Cortex-A55 של חברת ARM יחד עם שבב גרפי מבוסס RDNA2 של AMD עצמה ומודם דור 5 של מדיה-טק. האם זה אמיתי? אולי, האם אפשרי? כן.

צריך להתחיל ולומר כי מדובר בשמועה שצריך לקחת בזהירות יתרה, כאשר צילום המסך שחושף את ה-Ryzen C7 הועלה ממקור לא ידוע לאתר slashleaks, משם נמחק לאחר מכן. עם זאת, לא מדובר על משהו שאיננו אפשרי כלל מאחר ואנו יודעים כי AMD מפתחת שבב גרפי מבוסס RDNA המיועד למערכות השבבים של סמסונג.

לפי צילום המסך המודלף, מערכת השבבים Ryzen C7 תגיע עם מעבד בעל 8 ליבות בתצורת 2+2+4, המורכב מצמד ליבות Gaugin_Pro Mobile Core מבוססות Cortex-X1 בתדר 3.0GHz, בנוסף לצמד ליבות Gaugin_Mobile Core מבוססות Cortex-A78 בתדר 2.6GHz, יחד עם 4 ליבות Cortex-A55 בתדר 2GHz. בצד הגרפי נוכל למצוא את שבב ה-AMD Radeon RDNA 2 Mobile הגרפי בעל 4 יחידות עיבוד במהירות 700MHz, אשר אמור לספק שיפור של עד 45% בביצועים על פני שבב ה-Adreno 650 אותו ניתן למצוא במערכת השבבים Snapdragon 865 של קוואלקום.

ערכת שבבים Ryzen C7 (מקור @HansDeVriesNL)

אחד החלקים המוזרים במקצת ב-Ryzen C7 מגיע בדמות מודם MediaTek 5G UltraSave של מדיה-טק, אך מאחר ואין ל-AMD יכולת ייצור מודמים כלל, מדובר בצעד הגיוני למדי במידה ו-AMD אכן צפויה להיכנס לשוק הסלולר.

נזכיר שוב כי מדובר על שמועה בלבד נכון לרגע זה, כאשר יותר מכך מדובר על שמועה שהודלפה ממקור לא ידוע ולא על ידי "מדליף מוכר" כפי שקורה בחלק מההדלפות, אך עם זאת הדבר אינו שולל את האפשרות כי AMD אכן מתכננת שבב כזה וכניסה לשוק הסלולרי באופן כללי. נותר לחכות לפרטים נוספים כדי שניתן יהיה לקבוע האם אכן מדובר בשמועה בלבד או במידע ממשי.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות