אפל תנטוש את אינטל ותעבור למעבדי ARM בייצור עצמי

כחלק מכנס המפתחים המקוון WWDC 2020, חברת אפל חשפה את השינוי הגדול ביותר אותו ביצעה בשנים האחרונות עם ההכרזה על ה-Apple silicon, תוכנית המעבר של החברה ממעבדי אינטל המשמשים אותה בדור מחשבי המק הנוכחי, למעבדים יעודיים של החברה שיתבססו על הטכנולוגייה של חברת ARM, בדומה למכשירי האייפון והאייפד.

כפי שההדלפות הקודמות ציינו, חברת אפל הציגה במהלך הכנס את הצעד הגדול ביותר שלה מאז המעבר למעבדי אינטל, כאשר לפי החברה המעבר המלא ממחשבי מק מבוססי אינטל, לדור הבא שיבוסס על מעבדי ה-ARM היעודיים של החברה למחשבים יערך כשנתיים. מחשבי המק הראשונים עם מעבדי אפל החדשים צפויים להגיע עד סוף השנה הנוכחית.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

מערכת ה-macOS Big Sur החדשה אותה הציגה החברה במהלך הכנס תהיה המערכת הראשונה של החברה שנועדה לעבוד עם מעבדי ה-ARM החדשים של אפל, וגם עם מעבדי אינטל הנוכחיים בהם היא משתמשת. עם יכולת פיתוח קלה ופשוטה יותר לכלל מוצרי החברה באמצעות Xcode 12, תתאפשר הפעלה "טבעית" של אפליקציות iOS ו-iPadOS על המעבדים החדשים, כאשר יישומים שלא הותאמו למעבדי ה-ARM החדשים של החברה ישתמשו בתוכנת האמולציה Rosetta 2 של אפל על מנת לעבוד בצורה תקינה.

הרצת לינוקס במכונה וירטואלית (מקור אפל)

מפתחים המעוניינים להתחיל בפיתוח בעבור השבבים החדשים של אפל יוכלו להצטרף לתוכנית ה-Universal App Quick Start Program החדשה של החברה בעלות של 500 דולר, אשר כוללת גישה למסמכי פיתוח, פורומים יעודיים וגישה לגרסאות הבטא של Xcode 12 ומערכת ה-Bid Sur החדשה, כאשר הם יקבלו בנוסף מחשב Mac Mini יעודי לפיתוח המבוסס על שבב ה-A12Z Bionic, בדומה ל-iPad Pro החדש, שיוחזר לחברה בסיום התוכנית.

כפי שאפל ציינה, מדובר בצעד הגדול ביותר אותו החברה ביצעה מעולם, במיוחד מאחר ומדובר על מעבר למעבדי ARM בייצור עצמי של החברה, כאשר ההתבססות על ARM מאחדת את הפיתוח ל-macOS, iPadOS ו-iOS, צעד חסר תקדים בתחום המחשוב והסלולר.

השוואת מפרטים