הוכרזה: Samsung 870 QVO SSD – סדרת כונני SSD QLC בנפח של עד 8TB

כונן Samsung 870 QVO SSD (מקור סמסונג)

סמסונג (Samsung) הכריזה על סדרת כונני ה-SSD מדגם Samsung 870 QVO, הדור השני של כונני ה-QLC (ר”ת quad-level cell) של החברה המגיע בנפח של החל מ-1TB uמציע לראשונה בעבור משתמשים ביתיים נפח גדול במיוחד של עד 8TB, כאשר הכוננים יהיו זמינים במחיר של החל מ-130 דולר.

סדרת כונני ה-870 QVO החדשה מחליפה את סדרת ה-QVO 860 שהוכרזה בסוף 2018. היא מגיעה בתצורת 2.5 אינץ’ עם חיבור SATA ומהווה את סדרת כונני ה-SSD הזולה של סמסונג, בהשוואה לסדרות ה-Pro ו-Evo של החברה, הודות לשימוש בטכנולוגיית ה-QLC המאפשרת לספק נפח גבוה במחיר נמוך יותר לעומת הסדרות האחרות.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

כונני ה-QVO 870 החדשים משתמשים בבקר הסמסונג MKX ומגיעים במהירות משופרת לעומת הדור הקודם, עם קריאה רציפה של עד 560MB/s וכתיבה רציפה של עד 530MB/s, כשמהירות הקריאה הרנדומלית שופרה ב-13% מהדור הקודם על ידי שימוש בבאפר זיכרון מסוג SLC וטכנולוגיית ה-TurboWrite של החברה.

כונן Samsung 870 QVO SSD (מקור סמסונג)

מפרט טכני:

  • נפח – 1TB, 2TB, 4TB ו-8TB.
  • סוג זיכרון – V-NAND 4-bit MLC.
  • בקר זיכרון – סמסונג MKX.
  • מהירות כתיבה/קריאה רציפה – עד 560/530MB/s.
  • מהירות כתיבה/קריאה רנדומלית – עד 98K/88K IOPS.

כונני ה-870 QVO החדשים של סמסונג זמינים למכירה במחירים של 130, 250 ו-500 דולר לדגמי ה-1TB, 2TB ו-4TB בהתאמה, כאשר כונן ה-8TB צפוי להיות זמין בחודש אוגוסט הקרוב ומחירו לא ידוע.

בעוד שכונני ה-QLC מציעים רמת ביצועים נמוכה יותר לעומת טכנולוגיות אחסון אחרות, הם מצליחים לתת פתרון עדיף בתחום המחיר, עם מחיר נמוך יותר ל-GB בודד לעומת הסדרות האחרות של סמסונג.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים