סוני משקיעה 250 מיליון דולר ב-Epic Games, מפתחת Fortnite ומנוע אנריל

חברת Epic Games, המפתחת את המשחק הפופולארי Fortnite ואת המנוע Unreal Engine, תקבל מסוני השקעה בסכום של רבע מיליארד דולרים. סוני, היצרנית של קונסולות ה-PlayStation, מעסיקה גם כמה אולפני פיתוח של משחקים, וברשותה נכסים בתחום הקולנוע והמוזיקה. Epic, למרות התמקדותה במשחקים, החלה לאחרונה גם להתנסות בהפקת אירועים, הקרנות סרטים והופעות של אמנים אונליין כחלק מ-Fortnite – אירועים שעד כה זכו להצלחה.

"אנחנו חולקים חזון דומה עבור חוויות חברתיות תלת מימדיות בזמן אמת", אמר טים סוויני (Tim Sweeney), המנכ"ל של Epic Games, "חוויות שיובילו למיזוג של גיימינג, קולנוע ומוזיקה." סוויני מסביר כי Epic עבדה בשיתוף עם סוני כדי להגיע יחד לפתרונות טכניים שיאפשרו את קפיצה המדרגה של משחקי הדור הבא: "עבדנו באופן צמוד מאוד עם סוני במשך תקופה ארוכה בנושא אחסון", אמר.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

בחודש מאי Epic הדגימה את הגרסה הבאה של מנוע המשחקים שלה, ששמו Unreal Engine 5. ההדגמה המרשימה הצליחה להצית את דמיון השחקנים, אבל מעבר לכך, החברה הדגישה כי ההדגמה כולה רצה על PlayStation 5. להכרזה זו היו שתי משמעויות: ראשית, אנו יודעים כי ההדגמה אכן מסוגלת לרוץ על חומרה אמיתית של מכשירי הדור הבא, ושנית, מדובר בפרסומת מוצלחת עבור סוני שהתפשטה כאש בשדה קוצים. כעת ניתן לשער כי הבחירה ב-PlayStation 5 כפלטפורמה להדגמה לא היתה מקרית.

ההשקעה לא מהווה ניסיון להגביל את Epic למשחקים אקסלוסיביים עבור ה-PlayStation. החברה מסרה כי היא תוכל לשחרר משחקים כרגיל, לכל פלטפורמה שתבחר. גם אם סוני היתה רוצה להשתמש בנתח שרכשה על מנת להשפיע על החלטותיה של Epic, היא תתקשה בכך מאוד: לפי הערכות, שוויה של Epic Games עומד היום על 17.86 מליארד דולרים, כך שההשקעה של סוני מהווה כ-1.4 אחוז משוויה של Epic בלבד. חברת Tencent, לעומת זאת, מחזיקה ב-40% מ-Epic Games.

מקורות
Business Wire
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות