שלט ARM (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

דיווח: חברת ARM בדרך להנפקה

חברת ARM, מפתחת ארכיטקטורות המעבדים אשר את מוצריה ניתן למצוא כיום במרבית הטלפונים בשוק, עשויה לצאת בקרוב להנפקה או להימכר, כך עולה מתוך דיווח של הוול סטריט ג'ורנל, לפיו הבעלים הנוכחיים של החברה בתאגיד סופטבנק (Softbank) היפני מחפשים אפשרות לממש חלק מהרווחים שנוצרו מאז רכישתה ב-2016.

במעמד הרכישה ביולי 2016, שילמה סופטבנק סכום של 32 מיליארד דולר עבור רכישת ARM, מחיר ששיקף באותה עת פרמיה של מעל 40% על מחיר מניית ARM בבורסה בלונדון, בה נסחרה. ARM הפכה לאחר מכן לחברה פרטית תחת התאגיד היפני, ומאז מציין התאגיד שווי דומה לחברה בספרים אף העליה שהוצגה במכירות. על פי דוחותיה של סופטבנק, רשמה ARM הכנסות של כמיליארד דולר ב-2016, השנה בה נרכשה, כאשר כיום מדובר בסכום כמעט כפול, עם הכנסות של כ-1.9 מיליארד דולר ב-2019.

סופטבנק לא הסתירה את רצונה להנפיק מחדש את מניותיה של ARM בבורסה, אולם התהליך שתיארה החברה הזכיר שוב ושוב את היעד לשנת 2023. עם הצמיחה שהציגה ARM לאורך התקופה מאז נרכשה ועד היום, ויחד עם תוכניותיה להרחיב את אופי הפעולה בתחום השבבים, ייתכן כי הדיווח הנוכחי מעיד על כך שבסופטבנק בוחנים אפשרות להקדים את ההנפקה.

לאחרונה עלה שמה של ARM בנוגע למעבר של חברת אפל לשימוש במעבדים בייצור עצמאי במחשבי המק, אלו מגיעים כיום עם מעבדיה של אינטל. על פי אפל, המעבדים הבאים של החברה למחשבי המק יבוססו על פיתוח משותף עם ARM, זה יגיע על בסיס מעבדי ה-Cortex X שנחשפו במאי 2020 ומאפשרים לחברות כמו אפל ליצור גרסאות מותאמות של ליבות ARM באופן ספציפי בעבור המכשירים שלהם בסיוע החברה.

אפשרות נוספת שעשויה לעלות היא מכירתה של ARM לחברה אחרת, אך לאור הסכום המשמעותי בו נמכרה לסופטבנק ב-2016, ככל הנראה שלא קיימות חברות רבות בשוק שיתעניינו ברכישה כה משמעותית. תחת המטריה של תאגיד סופטבנק ניתן למצוא לא מעט השקעות בחברות מוכרות אחרות, בהן Uber, WeWork, עליבאבא, בוסטון דיינמיקס, Slack, חברת שיתוף הנסיעות Didi ואחרות.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות