שלט לוגו LG

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

דוחות LG: חטיבת המובייל ממשיכה להפסיד לקראת השקת ה-LG Velvet

| יום חמישי, 30 ביולי 2020, 11:44 | כלכלי

LG אלקטרוניקס חשפה היום (ה', 30.7) את תוצאותיה הכספיות עבור הרבעון השני של השנה ודיווחה זו פעם נוספת על הפסד בחטיבת המובייל שלה, זאת לקראת ההשקה הצפויה של מכשיר הדגל LG Velvet בשבוע הבא בישראל, במסגרת אירוע לעיתונאים שתערוך החברה ב-4.8.2020.

חטיבת המובייל של LG רשמה ירידה של כ-18.6 אחוזים משנה לשנה בסעיף ההכנסות, עם נתון של 1.31 טריליון וון קוריאני (כ-1.07 מיליארד דולר), תוך שהיא רושמת הפסד תפעולי בגובה 206.5 מיליארד וון (כ-169.1 מיליון דולר). בחברה מציינים כי הירידה במכירות נובעת מירידה בביקושים בעקבות COVID-19, ומציינים כי צמצום הוצאות שיווק הוביל לצמצום בהפסד התפעולי אל מול נתוני הרבעון הראשון של השנה הנוכחית. בחברה מצפים לשיפור ברווחיות ברבעון השלישי, זאת בשל התכנון להשקת ה-LG Velvet בשווקים הגלובליים (כולל ישראל) ועלייה במכירות סמארטפונים לשוק הביניים ומטה.

בפעם האחרונה בה בחנו את ההפסדים המצטברים בחטיבת המובייל של LG, היה זה הרבעון השני של 2019, אז הציגה החטיבה הפסד מצטבר למשך של 16 רבעונים. מאז, לא השתנתה מגמת ההפסדים, וכעת נמצאת חטיבת המובייל בהפסדים מצטברים ב-20 הרבעונים האחרונים (5 שנים).

סך הכנסותיה של LG אלקטרוניקס ברבעון השני עמדו על 12.83 טריליון וון (כ-10.51 מיליארד דולר), ובחברה מציינים כי נתון זה משקף ירידה של 17.9 אחוזים משנה לשנה. בצד הרווח התפעולי מציינת החברה ירידה של 24.1 אחוזים לשנה לשנה, עם נתון של 495.4 מיליארד וון (כ-405.65 מיליון דולר), כאשר כלל חטיבות החברה מציגות ירידה דו-ספרתית משנה לשנה בהכנסות וירידה גם ברווח התפעולי, זאת פרט לחטיבת המובייל, אשר אף ההפסדים המתמשכים שלה, מציגה צמצום של ההפסד התפעולי משנה לשנה.

מקורות
LG Electronics
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות