גאדג'טי מסקר: Lenovo Legion 7 – כי גיימינג זה RGB והרבה ממנו

| יום שני, 17 באוגוסט 2020, 19:00 | גאדג'טי מסקר, מחשבים

הפעם הזדמן לנו לבדוק בגאדג'טי את אחד מניידי הגיימינג החדשים של לנובו, ה-Lenovo Legion 7 מדגם 15IMHg05 השייך למשפחת הלגיון, מותג הגיימינג של החברה, המגיע עם מסך 15.6 אינץ' בתדר 144Hz מהיר עם תמיכה ב-G-Sync ומופעל על ידי מעבד Comet Lake H מהדור האחרון של אינטל.

נייד ה-Legion 7 החדש שייך לסדרת ניידי הגיימינג החדשה של לנובו לשנת 2020 שהוצגה מוקדם יותר השנה באפריל. הוא מגיע עם גוף העשוי ברובו ממתכת עם נגיעות פלסטיק קלות יחסית, כאשר החברה מצליחה לשמור על פרופיל דק יחסית של 19.9 מ"מ, למרות שהמפרט הטכני העוצמתי שלו גורם לנייד כ~2.25 ק"ג, מה שמקשה להסתובב איתו על בסיס קבוע ממקום למקום.

במקרה שלנו בדקנו את הגרסה העוצמתית ביותר של ה-Legion 7 עם מעבד ה-Core i9-10980HK העוצמתי של אינטל המגיע עם לא פחות מ-8 ליבות ו-16 נימים, כשיחד איתו ניתן למצוא את כרטיס ה-GeForce RTX 2080 Super Max-Q העדכני של nVidia המספק די והותר עוצמה גרפית לנייד.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

נייד Lenovo Legion 7 (צילום: יאן לנגרמן, גאדג'טי)

מבט מקרוב על ה-Lenovo Legion 7

כמו בכל נייד אחר, החלק הראשון שאליו אנו שמים לב הוא המסך של הנייד, כאשר במקרה של ה-Legion 7 שבדקנו מדובר על מסך 15.6 אינץ' שמגיע עם פאנל IPS, זוויות צפיה טובות ואיכות צבע גבוה במיוחד יחסית לנייד גיימיג, כשתדר רענון המסך עומד על 144Hz ומציע תמיכה ב-G-Sync לחווית גיימינג איכותית וחלקה במיוחד.

באופן מפתיע למדי בהשוואה ללא מעט ניידים ובמיוחד ניידי גיימינג אחרים, לנובו שילבה בחלק העליון של המסך מצלמת רשת מובנית באיכות של 1 מגה-פיקסל, עם סוגר פיזי המוכר יותר מסדרת הניידים העסקיים של החברה. למרות שלא מדובר במצלמת הרשת הטובה ביותר, היא נותנת מענה מספק לביצוע שיחות וידאו מזדמנות דרך הנייד.

בצד החיבורים לנובו בחרה לבצע צעד לא שגרתי יחסית לניידים אחרים, בעוד הצד הימני והשמאלי מגיעים עם כמות חיבורים מינימלית למדי. בצד הימני ניתן למצוא חיבור USB 3.1 Gen 1 בודד ובצד השמאלי ניתן למצוא מחבר אודיו משולב 3.5 מ"ח יחד עם צמד חיבורי USB-C, מהם אחד תומך Thunderbolt 3 ואילו השני USB 3.1 Gen 1 עם תמיכה ב-DisplayPort, בנוסף לפתחי האוורור הרחבים.

מרבית חיבורי הנייד מגיעים בצד האחורי שלו, כאשר ניתן למצוא: חיבור טעינה יעודי, צמד חיבורי USB 3.1 Gen 2, חיבור HDMI 2.0 וחיבור רשת קווי. העובדה שמרבית החיבורים של ה-Legion נמצאים בחלקו האחורי מאפשרים ליצור פתרון עבודה מסודר במיוחד עם הנייד, כאשר חיבורים שנמצאים בשימוש קבוע כמו HDMI והטעינה נמצאים במיקום שאינו מפריע לשימוש בנייד.

באופן קצת פחות שגרתי כיום, ה-Legion מצוייד במקלדת בתצורה מלאה עם פד מספרים בצד הימני, כאשר כלל המקשים מגיעים עם תאורת RGB נפרדת לכל מקש בטכנולוגיית ה-iCUE של חברת CORSAIR. המקלדת עצמה מגיעה בתצורה לא סימטרית לגמרי, כאשר החברה הורידה את מקשי החצים מתחת לקו המקשים התחתון הרגיל, מה שהוביל גם להסטה של פד העכבר שמאלה, דבר הדורש מעט  זמן הסתגלות אך מספק חווית הקלדה נוחה למדי.

בניגוד למה שאפשר לצפות מהעיצוב, הפתחים בחלק העליון של המקלדת הם אינם הרמקולים של הנייד, עליהם נרחיב בהמשך, אלא חלק ממערך הקירור שלו, כאשר באמצע הפס העליון אפשר למצוא את כפתור ההדלקה של הנייד, שמכיל בעצמו תאורת RGB נפרדת המציגה את מצב הנייד עם צבע שונה לכל מצב: שקט (כחול), אוטומטי (לבן) וביצועים (אדום). אל המצבים השונים אפשר לעבור דרך ההגדרות או שילוב המקשים Fn+Q, כאשר לחיצה על כפתור ה-Fn היעודי מציגה פיצ'ר חביב בדמות פרופיל תאורת RGB יעודי המאיר רק את המקשים שיכולים לעבוד עם כפתור הפונקציות.

גב ה-Legion 7 מגיע בעיצוב מינימליסטי באופן יחסי בצבע אפור מתכתי, כאשר בצד השמאלי העליון אפשר למצוא את לוגו ה-Legion שמשלב בתוך ה-O תאורת RGB, בנוסף ללוגו לנובו זעיר יותר בחלק הימני התחתון. תאורת ה-RGB אינה מוגבלת רק ללוגו הלגיון בגב הנייד, וניתן למצוא תאורת RGB נוספת גם בפתחי האוורר האחוריים הממוקמים בצדי החיבורים האחוריים של הנייד.

החלטה עיצובית מעניינת למדי שלנובו בחרה לבצע בדגם היא הזזת ציר המסך קדימה, מה שיוצר למעשה שטח פנוי מאחורי המסך עצמו, המאפשר לאחוז בנייד בצורה טובה יותר ועל הדרך מספק מקום לשלל החיבורים שאפשר למצוא בצד האחורי.

בעוד שיצא לי לבדוק לא מעט ניידי גיימינג לאחרונה שהשתמשו בחלק התחתון של הנייד כפריט עיצובי יותר, ופחות פרקטי, לנובו בחרה להמשיך בסגנון המינימליסטי שאני מאוד מחבב וסיפקה פתח אוורר אחד ענקי שתופס בערך שליש מהחלק התחתון לכל הרוחב, המגיע כחלק מפתרון הקירור Coldfront 2.0 של החברה שנועד לשמור על טמפמפרטורות עבודה נמוכות.

במבט קרוב יותר אפשר למצוא לוגו נוסף של Legion על פס הגומי האחורי המשמש לאחיזה של הנייד על שולחן העבודה. בחלק הקדמי של הנייד ניתן לראות את שני פתח הרמקולים המובנים שמגיעים בעוצמה של 2W כל אחד תוך כדי שהם מספקים איכות אודיו טובה וחזקה למדי.

למרות שציינו את תאורת ה-RGB בחלקים הקודמים, כמות ה-RGB ב-Legion דורשת התייחסות נוספות. לנובו בחרה לשלב הרבה RGB בדגם זה. לא מדובר בדבר רע, אלא יותר בטעם אישי של המשתמש, כאשר תמיד ניתן לכבות את תאורת ה-RGB דרך תוכנת השליטה עליה נרחיב בהמשך. מלבד תאורת RGB לכל מקש בנפרד, ה-Legion מגיע עם פס RGB תחתון בחלקו הקדמי בצורת U המקיף המקלדת, תאורת RGB בלוגו הליגיון האחורי ותאורת RGB אחורית בפתחי האוורור האחוריים של הנייד.

בעוד שבאור יום אפשר לראות את התאורה בצורה סבירה למדי, במיוחד במקלדת, האפקט המלא מגיע בחושך, שאולי מקשה על הצילום האיכותי יותר אך מאפשר לראות את מלוא האפקט של תאורת ה-RGB, במיוחד עם שולחן שמחזיר אור טוב יותר ומציג את תאורת ה"רקע" לנייד שפס ה-RGB המובנה בחלקו התחתון מוסיף.

חווית שימוש – Lenovo Legion 7

למרות שה-Legion 7 מגיע בפרופיל דק יחסית של 19.9 מ"מ, עם משקל של החל מ-2.25 ק"ג, לא מדובר על הנייד הקל ביותר שיש בשוק, דבר שלא באמת מפריע ל-Legion מאחר והמחשב נועד מראש להיות תחנת גיימינג נייחת ולא נייד גיימינג לשימוש בדרכים באופן תדיר. ניתן לראות זאת בצורה פשוטה בעיצוב שלו, המעביר את מרבית החיבורים לצד האחורי כדי לא להפריע למשתמש על שולחן העבודה.

עם מעבד Core i9 וכרטיס RTX 2080 Super יהיה קשה למצוא משהו שהנייד לא יוכל לעשות, כאשר החיסרון היחיד במפרט חזק כל כך הוא העובדה שעם כוח גדול במיוחד באה צריכה חשמלית גבוהה גם כן. אך זהו מראש היעוד של הנייד, עוצמה גבוהה בחבילה "קטנה ונוחה לנשיאה".

בדומה ל-ThinkPad E14 שסקרנו בעבר, גם ב-Legion נוכל למצוא את תוכנת ה-Vantage, מרכז ה"שליטה" של לנובו המקבל שינוי עיצובי גדול יחסית בהשוואה ל-ThinkPad, כשהוא משמש לתצוגה של כלל מאפייני הנייד עם תצוגה גרפית של ניצול המעבד, זיכרון, כרטיס המסך וכונני ה-SSD. ניתן להשתמש בתוכנה על מנת לשלול על מגוון המאפיינים שלו, בין אם מדובר על מצב השימוש בנייד ועד הפעלה או כיבוי של משטח העכבר של הנייד.

בנוסף ל-Vantage אפשר למצוא צמד תוכנות שימושיות למדי, ה-X-Rite Color Assistant המשמשת להגדרה מהירה של פרופיל הצבע של המסך להתאמה טובה יותר שלו למשימה ספציפית, דבר שמורגש למדי אחרי שמתרגלים לשנות את הפרופיל צבע מראש. כאשר התוכנה האחרונה והחשובה ביותר לרוב המשתמשים תהיה ה-CORSAIR iCUE, המאפשרת שליטה על כלל תאורת ה-RGB של הנייד עם מגוון גדול מאוד של אפשרויות צבע, אפקטים ועוד.

מבחינת זמן הסוללה ה-Lgeion מצליח להפתיע לטובה בהתחשב במעבד והכרטיס מסך החזקים שלו. סוללת ה-80Wh המובנית מספיקה לכ-5~6  שעות שימוש רגיל או לכ-2~3 שעות משחק, מצב בו עדיף לחבר את הנייד לחשמל ולנצל את מצב הטורבו לביצועים משופרים. הסוללה עצמה נטענת עם מטען ה-230W היעודי המצורף, שאולי מגיע בפרופיל "דק" יחסית, אך כבד לא פחות, כאשר הנייד תומך בטעינת Rapid Charge Pro המספקת טעינה של 50% ב-30 דקות.

מבחני ביצועים – Lenovo Legion 7

ה-Lenovo Legion 7 מגיע עם מפרט טכני מרשים המזכיר את ה-Zephyrus Duo 15 שנסקר לאחרונה באתר, כאשר במקרה של הנייד שקיבלנו לביקורת המפרט עמד על:

 • מעבד – Core i9-10980HK של אינטל עם 8 ליבות ו-16 נימים.
 • זיכרון – 32GB DDR4.
 • אחסון – צמד כונני SSD בנפח כולל של 2TB ב-Raid 0.
 • כרטיס מסך – GeForce RTX 2080 Super Max-Q.
 • מסך – 15.6 אינץ’ עם פאנל IPS ברזולוציית Full HD של 1920×1080 בתדר 144Hz.
 • משקל –  2.25 ק"ג.

על מנת לקבל מדד לביצועי הנייד ערכנו כמה בדיקות ביצועים, כאשר הנייד מוגדר על מצב טורבו והמסך המשני כבוי. הבדיקות מתחלקות לביצועים כלליים, ביצועי מעבד, ביצועי כרטיס מסך וביצועי אחסון מובנה, כאשר לצורך מדד הביצועים הכללי הנייד נבדק בתוכנת ה-PCMark 10 עם ציון כללי של 6992 נקודות ובמבחן ה-UserBenchmark בו הנייד הציג התאמה של 107% למשחקים, 105% לעבודה שולחנית ו-102% כתחנת עבודה.

מבחן ביצועים PC Mark 10

לבדיקת מעבד ה-Core i9-10980HK הורצו תוכנת ה-GeekBench 5.2.2 בה המעבד קיבל ניקוד של 1350 לביצועי ליבה בודדת ו-8589 לריבוי ליבות וכן תוכנת ה-Cinebench R20 בה המעבד קיבל ניקוד של 4070.

לשם בדיקת כרטיס ה-GeForce RTX 2080 Super Max-Q הורצו תוכנות ה-3DMark עם מבחן Time Spy בה הנייד קיבל ניקוד של 8905 ומבחן Superposition בו הנייד קיבל ניקוד של 16184 ו-5427 ב-1080p בהגדרת Medium ו-Extreme בהתאמה.

צמדי כונני ה-SSD ברייד 0 הצליחו להגיע מהירות קריאה של עד 3.26GB/s וכתיבה של עד 3.21GB/s בתוכנת ה-ATTO כשבתוכנת ה-AS SSD צמד כונני ה-SSD מקבל ציון כללי של 4347 נקודות עם מהירות קריאה של כ~2.97GB/s וכתיבה של כ~2.49GB/s.

עם מפרט טכני גבוה במיוחד במקרה של הנייד שבסקירה, ה-Lenovo Legion 7 מצליח להציג ביצועים גבוהים במיוחד כשהוא מצליח לעמוד בכל משימה, החל משימוש לעבודות עריכה כבדות הזקוקות לכוח עיבוד רב בזכות מעבד ה-Core i9-10980HK ועד משחקים שינצלו כרטיס ה-GeForce RTX 2080 Super Max-Q.

השורה התחתונה – מה חשבנו על ה-Lenovo Legion 7

ה-Lenovo Legion 7 של לנובו נוקט בגישה מעניינת וטובה למדי, נייד גיימינג שלא "זועק" שהוא נייד גיימינג עד הרגע שמפעילים את כל ה-RGB, ויש הרבה ממנו… מקלדת, לוגו אחורי, פס U קדמי ופתחי אוורר, כל תאורת ה-RGB שגיימר יוכל לרצות בנייד. בכיבוי שלהם הנייד הופך להיות לנייד דק, סולידי ואלגנטי יחסית לשימוש יום יומי שוטף, למרות שבמשקל של מעל 2.25 ק"ג, זהו לא הנייד שאיתו תרצו להסתובב ממקום למקום.

קשה למצוא בעיות מיוחדות ב-Legion 7, במיוחד לאור העובדה כי מדובר בנייד הדגל החדש של החברה לתחום הגיימינג, וניתן לציין לטובה את מערכת הקירור החדשה של החברה שמצליחה לשמור על הנייד קריר ושקט במרבית הזמן. המסך מציע איכות תמונה גבוהה עם פאנל IPS בעל בהירות גבוהה ותמיכה ב-G-Sync, שמאפשרים לא רק לשחק בצורה טובה על הנייד, אלא גם לצרוך מדיה באיכות תמונה גבוהה.

בסיכומו של דבר, ה-Legion 7 מממש את הפוטנציאל שלו בתור נייד גיימינג עוצמתי במיוחד המגיע עם כל הדברים הטובים להם ניתן לצפות מנייד בתג המחיר שלו, כאשר הוא מתאים לא רק לשחקני מחשב, אלא גם למשתמשים הזקוקים למחשב עוצמתי בעל מראה סולידי.

נייד ה-Lenovo Legion 7 זמין למכירה במחיר של החל מ-9620 ש"ח (תלוי מפרט). כאשר גרסה דומה לזו שנבדקה בסקירה אך עם כונן SSD של 1TB בלבד עולה כ~15990 ש"ח.

מה אהבנו?

 • מפרט חזק מאוד.
 • RGB והרבה (למי שאוהב).
 • עיצוב סולידי עם איכות בניה טובה.
 • מסך 144Hz.
 • שקט בשימוש רגיל.
 • מצלמת רשת!
 • כמות חיבורים גדולה עם מיקום נוח.

ומה לא?

 • RGB והרבה (למי שלא אוהב).
 • כבד.
 • רועש יחסית במצב טורבו.
 • מחיר.

*חלק מהקישורים המופיעים בפוסט קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות