ההפסד של סלקום גדל ברבעון השני ומספר מנויי הטלוויזיה הצטמצם

שלט לוגו סלקום (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

סלקום חווה תקופה לא פשוטה, כשההכנסות יורדות משנה לשנה בעקבות השפעות התפרצותה של הקורונה שממשיכות לרחף מעליה, לצד ירידה במצבת המנויים של שירות הטלוויזיה סלקום tv. עם סיכום הרבעון השני של 2020, החברה מדווחת על ירידה של כ-7% בהכנסות משנה לשנה, ומעבר להפסד תפעולי, זאת על רקע סיומו של מכרז התדרים לרשת הדור ה-5 וקבלת כל האישורים הדרושים למיזוג שלה עם גולן טלקום.

סלקום סיכמה את הרבעון השני של השנה עם הכנסות של 855 מיליון שקלים, המשקפות ירידה של 7.1% משנה לשנה. ההפסד התפעולי המדווח עומד על 22 מיליון שקלים, זאת בהשוואה לרווח קטן בגובה 6 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד, כאשר ההפסד הנקי צומח ב-31.4% ועומד על 46 מיליון שקלים.

בסלקום מסבירים כי משבר הקורונה השפיעה לרעה על תוצאותיה והוביל לירידה בהכנסותיה משירותי נדידה של תיירים הנכנסים ולישראל ולקוחות החברה שמשתמשים בשירותי הנדידה שלה מחוץ לישראל, כאשר סגירה זמנית של מרכזי השירות ונקודות המכירה במהלך הרבעון הובילו לירידה בהכנסות מציוד קצה, אלו הסתכמו ברבעון השני ב-147 מיליון שקלים, ירידה של 9.3% משנה לשנה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

מספר מנויי הסלולר של החברה הצטמצם בכ-13,000 מנויים, אלו, על פי הסבר החברה בדוח, הם כולם מנויי פריפייד. סך המנויים נכון לסוף הרבעון השני של 2020 עמד על 2.734 מיליון, ירידה של 0.4% משנה לשנה, כאשר ההכנסה הממוצעת למנוי (ARPU) עומדת על 46.9 שקלים, ירידה של 9.6% משנה לשנה. ברבעון הראשון של 2020 עמד נתון ה-ARPU על 48.1 שקלים. בסלקום מציינים כי הירידה ב-ARPU נובעת ברובה מירידה בהיקף פעילות שירותי הנדידה והמשך שחיקת מחירי הסלולר.

בתחום הטלוויזיה המשיכה סלקום tv להציג תיקונים לשיטת המדידה של המנויים הקיימים ובשל כך ראתה ירידה במצבת המנויים ברבעון השני. סך מנויי סלקום tv בתום הרבעון השני עמד על 245 אלף, עליה שנתית של כ-2.5%, אולם בהשוואה לנתוני הרבעון הקודם מדובר בירידה של כ-1,000 מנויים. בסלקום מסבירים כי שינוי רטרואקטיבי בשיטת הספירה של המנויים הפעילים הובילה לירידה, כאשר מהות שינוי זה היא התייחסותה של החברה לכל מנוי שביקש להתנתק מהשירות כמי שכבר אינו מנוי, במקום שיטת הספירה הקודמת שכללה את אותם מנויים כפעילים עד אשר החזירו את כל הציוד שברשותם לחברה.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים