השוואה: Xbox Series X מול Xbox Series S – מפרט טכני ומחירים

Xbox Series S ו-Xbox Series X (תמונה: Microsoft) Xbox Series S ו-Xbox Series X (תמונה: Microsoft)

קונסולות הדור הבא מבית מיקרוסופט מגיעות בשתי גרסאות, האחת היא גרסת הדגל Xbox Series X, שתדחוף מעלה את החומרה והיכולת להריץ משחקים מתקדמים ברזולוציות גבוהות, בעוד גרסה נוספת, ה-Xbox Series S, תגיע במבנה קומפקטי יותר, תותיר את כונן הדיסקים האופטי מאחור ותהיה קטנה מאחותה הגדולה בכ-60% בצד הפיזי ובכ-40% זולה ממנה בצד המחיר.

כדי להבין עבור מי תתאים כל אחת מהקונסולות שמציעה החברה, העמדנו את ה-Xbox Series X וה-Xbox Series S זו מול זו בצד המפרט הטכני, כדי להבין האם כל אחת מהן מספקת את הסחורה בתמורה למחיר שמבקשת מיקרוסופט שנשלם עליה.

מפרט טכני: Xbox Series S מול Xbox Series X

כבר במבט חטוף למפרטים הטכניים של זוג הקונסולות ניתן ללמוד על הכיוון אליו מבקשת מיקרוסופט לבנות. שתי הקונסולות מגיעות עם מעבדי 8 ליבות מבית AMD וליבות Zen 2, יחד עם המעבד הגרפי AMD RDNA 2 וכונן SSD מהיר. המטרה בשילוב רכיבי חומרה אלו היא להביא לכך שמשחקים לא רק יוכלו לרוץ ברזולוציות גבוהות יותר, לנצל טכנולוגיות גרפיות מתקדמות שיופיעו במשחקי הדור הבא, אלא גם לאפשר לטעון את המשחקים מהר מתמיד, כך שלא ניאלץ להמתין זמן רב לעליית משחקים כפי שקרה בדורות קודמים.

אף שהרכיבים הטכניים עצמם עושים רושם כזהים בין שתי הקונסולות, במיקרוסופט דואגים לבצע הפרדה ברורה בביצועים של אותם רכיבים, כאשר במקרה זה מקבלת קונסולת ה-Xbox Series X עדיפות ברורה המתבטאת במהירויות שעון גבוהות יותר במעבד (CPU), ביצועים גבוהים הרבה יותר מצד המעבד הגרפי, נפחי זיכרון עבודה (RAM) ואחסון (SSD) גבוהים יותר ותמיכה ברזולוציות תצוגה גבוהות יותר, של עד 4K.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

Xbox Series S ו-Xbox Series X (תמונה: Microsoft)

שתי הקונסולות יוכלו לתמוך באלפי משחקי Xbox One ו-Xbox 360, עם תמיכה לאחור גם כן, אך כאן מגיע גם הבדל גדול נוסף בין השתיים, כאשר ה-Xbox Series S מגיע בפורמט דיגיטלי בלבד, בעוד ה-Xbox Series X משלבת כונן אופטי לקריאת דיסקים (Blu-Ray).

בצד המחיר, ה-Series S תגיע במחיר של 299 דולר (או 1349 ש”ח בישראל), מול מחיר של 499 דולר של ה-Series X (או 2199 ש”ח בישראל). אז האם ההבדל במחירים מוצדק לאור ההבדלים במפרטים? לפניכם טבלת השוואת המפרטים שתעזור לכם להבין את ההבדלים בין שתי הקונסולות:

Gadgety.co.ilXbox Series XXbox Series S
מעבד (CPU)AMD Zen 2
8 ליבות ב-3.6GHz
תהליך ייצור 7nm
AMD Zen 2
8 ליבות ב-3.4GHz
תהליך ייצור 7nm
מעבד גרפי (GPU)AMD RDNA 2
52 יחידות עיבוד במהירות 1.825GHz
AMD RDNA 2
20 יחידות עיבוד במהירות 1.565GHz
ביצועי מעבד גרפי12.15 טרה-פלופ4 טרה-פלופ
זיכרון עבודה (RAM)16GB GDDR6
10GB במהירות 560GB/s
6GB במהירות 336GB/s
10GB GDDR6
8GB במהירות 224GB/s
2GB במהירות 56GB/s
ביצועי תצוגה \ רזולוציהעד 4K
60 עד 120 פריימים בשנייה
עד 1440p (או 2K)
60 עד 120 פריימים בשנייה
אחסון SSD1TB PCIe Gen 4 NVME
מהירות ללא כיווץ: 2.4GB/s
מהירות עם כיווץ: 4.8GB/s
512GB PCIe Gen 4 NVME
מהירות ללא כיווץ: 2.4GB/s
מהירות עם כיווץ: 4.8GB/s
הרחבה חיצונית לאחסון1TB1TB
כונן (דיסקים) אופטי4K UHD Blu-Rayללא, משחקים בפורמט דיגיטלי בלבד
יציאת מסךHDMI 2.1HDMI 2.1
מחיר ($)499 דולר299 דולר
מחיר בישראל2199 ש"ח1349 ש"ח

את קונסולות ה-Xbox Series X וה-Xbox Series S תשיק מיקרוסופט ב-10 בנובמבר, 2020.

למידע נוסף ולרכישה: מחסני חשמל | KSP


*חלק מהקישורים המופיעים בפוסט קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים