דיסני תפתח סדרה על דמותו של ניק פיורי בכיכובו של סמואל ל. ג’קסון

סמואל ל. ג'קסון כ"ניק פיורי" מתוך "הנוקמים" (תמונה: Marvel) סמואל ל. ג’קסון כ”ניק פיורי” מתוך “הנוקמים” (תמונה: Marvel)

שנת 2020 תהיה הראשונה מזה עשור בו אף סרט חדש של מארוול לא יצא לאקרנים, ונראה כי המרוויחה העיקרית היא גזרת הטלוויזיה של החברה. תחת הפלטפורמה דיסני פלוס מארוול עתידה לשחרר סדרות על לוקי, הוקאיי, סקרלט וויץ’, פלקון וחייל החורף ו-שי האלק. וכעת, נוספה סדרה חדשה ומסקרנת להיצע.

דיסני הכריזה על פיתוח סדרה שתתמקד בדמות שהקימה את הנוקמים והייתה נוכחת ביקום הקולנועי של מארוול כבר מתחילתו – ניק פיורי, בגילומו של סמואל ל. ג’קסון. דמותו של פיורי הופיעה לראשונה בסצינה שלאחר הכתוביות בסרט “איירון מן” הראשון, ומאז הספיק פיורי להגיח ב-11 מסרטי היקום הקולנועי. פיורי אף הגיע להופעת אורח טלוויזיונית בסדרה “סוכני S.H.I.E.L.D”.

אזהרת ספוילר לסרטים  “קפטן מארוול” ו-“ספיידרמן: רחוק מהבית”

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

את סיפור הרקע של ניק פיורי זכינו לראות בצורה חלקית בסרט “קפטן מארוול”, שהתמקד בקריירה המוקדמת של הסוכן בשנות ה-90, אז פגש לראשונה את קרול דנוורס שמאוחר יותר הייתה גלגל ההצלה שלו, רגע לפני הפיכתו לאבק בסרט “הנוקמים: מלחמת האינסוף״. אנו יודעים שפיורי היה זה שהגה את התוכנית לאגד את גיבורי העל למסגרת אחת, אותה כינה “הנוקמים”, אך עדיין יש הרבה שאיננו יודעים על הדמות המסתורית וכיצד החל את הקריירה המפוארת. אם כי, לפחות אחרי “קפטן מארוול” אנו יודעים כיצד איבד את העין וקיבל את הרטייה המפורסמת.

העלילה של הסדרה הצפויה עדיין בסימן שאלה, ועל אף שייתכן שנזכה במהלכה לתשובות לגבי ההיסטוריה של פיורי, יותר סביר שהסדרה עצמה תעסוק בהווה של הדמות. הפעם האחרונה בה ראינו את פיורי הייתה בסוף הסרט “ספיידרמן: רחוק מהבית”, כאשר הוא נמצא בחלל, על אחת מחלליות הגזע החייזרי “סקרול”. כך בעצם נחשף שדמותו של פיורי שהופיע בסרטו האחרון של ספיידרמן לא הייתה הוא בכלל, אלא החייזר טאלוס, מנהיג גזע הסקרול משני הצורה, שהתחזה לו.

את הסדרה החדשה יכתוב ויפיק קייל ברדסטריט, תסריטאי הידוע בעיקר מעבודתו בסדרה “מר רובוט”. בעבור סמואל ל. ג’קסון, שקריירת הקולנוע שלו כוללת אינסוף תפקידים איקוניים, יהיה זה התפקיד הטלוויזיוני הראשי הראשון.

השוואת מפרטים