גוגל מפסיקה את התמיכה בפלטפורמת המציאות המדומה Daydream VR

פלטפורמת Daydream VR (מקור גוגל)

גוגל (Google) הודיעה על הפסקת התמיכה ב-Daydream VR, פלטפורמת המציאות המדומה של החברה שהושקה ב-2016, כאשר עדכון חדש של עמוד התמיכה של הפלטפורמה בגוגל מראה כי החברה תפסיק לתמוך ולעדכן את ה-Daydream וכי מערכת ההפעלה אנדרואיד 11 לא תתמוך בפלטפורמה.

פלטפורמת ה-Daydream צמחה מפרויקט ה-Google Cardboard, שהשתמש במכשיר הסלולרי על מנת ליצור משקפי VR פשוטים וזמינים לכולם. כעת היא מצטרפת לרשימת שירותי הגוגל השונים שנסגרו במהלך השנים. מדובר בצעד שהיה צפוי מראש לאחר שהחברה הפסיקה לשלב את הפלטפורמה במכשירי הפיקסל החדשים שלה עוד קודם לכם, כשגוגל אף הפסיקה את מכירת ה-Daydream View, משקפי המציאות המדומה היעודיים שלה.

למרות שהחברה הזניחה את פרויקט ה-Daydream עוד קודם לכן, העדכון החדש על הפסקת התמיכה של גוגל בפלטפורמה והסרת התמיכה בה מאנדרואיד 11 הלאה, מגיע כמסמר האחרון באחד הפרויקטים המעניינים ביותר של החברה, שהציע אלטרנטיבה זולה בתחום המציאות המדומה. אין מדובר על יציאה של גוגל מתחום המציאות המדומה, תחום בו היא עדיין מפתחת מוצרים, אך החברה מתרכזת יותר בתחום המציאות הרבודה AR (ר”ת Augmented Reality), כאשר היא אף תמשיך לאפשר לאפליקציות צד ג’ להשתמש בפלטפורמה, אך ללא תמיכה או עדכונים נוספים.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

משקפי Daydream View (מקור גוגל)

בעוד שהפתרון של שימוש במכשיר סלולארי עבור משקפי VR אומץ גם על ידי סמסונג עם ה-Gear VR, המגבלות של השימוש במכשיר הסלולרי גרמו לכך כי התחום הלך ונעלם עם השנים, תוך כדי שהוא עובר לפתרונות מציאות מדומה יעודיים דוגמת ה-Oculus Quest 2 של פייסבוק.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים