זיכרון DDR5 DRAM (מקור SK Hynix)

חברת SK Hynix מכריזה על זיכרון ה-DDR5 DRAM הראשון בעולם

| יום שלישי, 6 באוקטובר 2020, 17:20 | חומרה, מחשבים
תגיות: DDR5, SK Hynix

יצרנית שבבי הזיכרון SK Hynix משיקה את זיכרון ה-DDR5 DRAM הראשון בעולם בנפח 16Gb, הדור הבא של זכרונות המחשב המיועד בשלב הראשון למערכות ביג דאטה, בינה מלאכותית (AI), לימוד מכונה (ML) ושימושים נוספים בתעשייה, עם מעבר עתידי של הטכנולוגיה גם לשוק הבייתי כמחליפה של טכנולוגיית ה-DDR4.

זיכרון ה-16Gb DDR5 DRAM החדש של SK Hynix הופך להיות זמין כשנה בלבד לאחר ההכרזה של החברה על גמר פיתוח שבב הזיכרון וכשנתיים לאחר הצגת האב-טיפוס הראשוני, כאשר הזיכרון החדש תואם לתקן ה-DDR5 של ארגון ה-JEDEC שהפך סופי במהלך השנה האחרונה. שיפור נוסף המגיע בתקן החדש הוא מנגנון תיקון שגיאות ECC (ר"ת Error Correcting Code) מובנה ברמה של 1 ביט, המקנה לזכרון אמינות מוגברת של עד פי 20 לעומת זיכרון DDR4 מהדור הקודם.

זיכרון ה-DDR5 החדש של SK Hynix יעבוד במתח 1.1V, לעומת 1.2V ב-DDR4, מה שמתורגם לחיסכון בצריכה של 20%. הוא יציע מהירות העברת נתונים שנעה בין 4800Mbps ועד 5600Mbps, פי 1.8 לעומת ה-DDR4, להעברת 45GB בשניה, שווה ערך לכ-9 סרטי Full HD בנפח 5GB כל אחד. לפי החברה ניתן יהיה לשלב את שבבי ה-16Gb החדשים ליצירת זכרונות בנפח של עד 256GB באמצעות טכנולוגיית ה-TSV (ר"ת through-silicon-via).

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

זיכרון DDR5 DRAM (מקור SK Hynix)

בעוד שזכרונות ה-DDR5 הופכים להיות פתרון מציאותי כבר ב-2020, ניתן לצפות כי בדומה לטכנולוגיות הזיכרון הקודמות, יקח לשוק מספר שנים לכל הפחות לאמץ את תקן האחסון החדש עבור השוק הבייתי.

מקורות
SK Hynix
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות