נוקיה מגיעה לירח (תמונת מקור Mike Petrucci

נוקיה מגיעה לירח (תמונת מקור Mike Petrucci)

נוקיה בדרך לחלל: תקים תשתית סלולר מהדור הרביעי בירח

| יום ראשון, 18 באוקטובר 2020, 09:24 | טכנולוגיה, סלולר

חברת נוקיה (Nokia) זכתה במכרז של מנהל האווירונאוטיקה והחלל הלאומי נאס"א (NASA), סוכנות החלל האמריקאית, בשווי של 14.1 מיליון דולר להקמת תשתית תקשורת סלולרית מהדור הרביעי (LTE) בירח כחלק מתוכניותיה של סוכנות החלל לחזור ולבצע משימות על הירח במהלך ב-2024. התשתית הסלולרית תשדרג באופן מהותי את יכולות התקשרות הקיימות של סוכנות החלל.

החוזה החדש של נוקיה, או ליתר דיוק Nokia of North America, חברת הבת האמריקאית של נוקיה הפינית, מגיע כחלק מתוכנית הארטמיס (Artemis) של סוכנות החלל המיועדת להגעה לירח עד 2024 וכוללת השקעה על סך של 370 מיליון דולר. בעוד שמרבית התקציב מגיע לחברות כמו SpaceX של אילון מאסק, נוקיה הצליחה לזכות בחוזה בשווי של 14.1 מיליון דולר להקמת תשתית תקשורת סלולרית בירח. עם זאת, לא מדובר בניסיון הראשון של החברה להגיע לירח, את זה קדם ניסיון של נוקיה ווודפון (Vodafone) הבריטית להקים תשתית דומה עוד ב-2018, תוכנית שלא יצאה לפועל בסופו של דבר.

לפי הפרסום של נאס"א, תשתית הסלולר מהדור הרביעי נועדה לאפשר תקשורת מהירה ואמינה על פני שטחים גדולים מהירח כחלק מהתוכניות של הסוכנות להקים אתר קבע על הירח, זאת לעומת הטכנולוגיה הקיימת וה"מיושנת" יחסית בה החברה השתמשה עד היום. התקשורת הסלולרית תאפשר לקיים קשר בין הבסיסים המתוכננים על הירח וביניהם לאסטרונאוטים שיהיו במשימות על הירח עצמו בזמן שהם מחוץ לבסיסים.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

תוכנית ארטמיס (מקור NASA)

בעוד שמהירות הפיתוח של הטכנולוגיה על כדור הארץ גבוהה למדי, תחום הטכנולוגיה הנמצא בשימוש מחוץ לכדור הארץ על ידי סוכנויות החלל השונות נמצא הרחק מאחור ובפער לא קטן בלא מעט מקרים, מהסיבה הפשוטה שהם מעדיפות טכנולוגיה אמינה ובטוחה על פני חדשה וטובה יותר, זאת על מנת לצמצם את הסיכון במשימות החלל.

מקורות
upi
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות