פייסבוק רוצה שתשלמו לה על Whatsapp Business

פייסבוק (Faceook) הכריזה על שדרוג יכולות שירות הוואטסאפ העסקי (WhatsApp Business) של החברה, עם אפשרויות חדשות למכירה של מוצרים דרך חשבון הוואטסאפ עצמו, כאשר משתמשים עסקיים יוכלו ליהנות מיכולות ניהול חדשות ואפשרויות נוספות שעל חלקן פייסבוק תגבה תשלום מהמשתמשים העסקיים.

שש שנים לאחר שרכשה את וואטסאפ וכשנתיים לאחר השקת אפליקציית WhatsApp Business העסקית, פייסבוק מציגה שדרוג חדש לאפליקציה עם שילוב אפשרויות קניה ישירות מהאפליקציה עצמה, אפשרות שתאפשר לחברה למנף את כמות המשתמשים האדירה העומדת על למעלה מ-2 מיליארד משתמשי וואטסאפ פעילים ו-175 מיליון משתמשים השולחים הודעות כל יום דרך חשבון ה-WhatsApp Business, ולהרוויח מהאפליקציה שכיום היא חינמית למעשה.

השדרוג הגדול ביותר מגיע בדמות היכולת של המשתמשים לקנות בצורה ישירה מוצרים דרך וואטסאפ, אפשרות שאף תוכל לנצל את שירות התשלומים החדש שלה שהושק מוקדם יותר השנה. משתמשים רגילים יוכלו להיכנס לחשבונות הוואטסאפ של עסקים על מנת לראות את קטלוג המוצרים המשופר של החברה, קטלוג מוצרים שיוכל אף להתממשק עם מלאי המשתמש העסקי ולבחור לשלם על המוצרים הרלוונטיים ישירות דרך וואטסאפ. צעד זה הופך למעשה את וואטסאפ לאחת מפלטפורמות המכירה הגדולות ביותר בעולם בזכות קהל המשתמשים העצום שלה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי
הזמנות דרך וואטסאפ (מקור וואטסאפ)

הזמנות דרך וואטסאפ (מקור וואטסאפ)

תוספת נוספת מגיעה בדמות "שירותי האירוח של פייסבוק" (Facebook Hosting Services), שדרוג יכולתם של ספקי שירות צד ג' להתממשק עם חשבון הוואטסאפ העסקי ולספק למשתמשים העסקיים יכולות משודרגות לעומת אלו הקיימות באופן מובנה באפליקציה דרך ה-API של המערכת.

בעוד שעד עתה נהנו משתמשי הוואטספ העסקי משירותי חינמי באופן כללי, אוסף השינויים החדש של פייסבוק בווטאספ יכלול בתוכו גם שירותים בתשלום עליהם החברה לא הרחיבה. עם זאת, ניתן למצוא כיום מחירון למשלוח הודעות כמותיות ב-WhatsApp Business, כאשר המחיר משתנה לפי כמות ההודעות שהעסק שולח והמדינה בו הוא נמצא.

בישראל, 250 אלף ההודעות הראשונות יעלו כ~7.8 אג' כל אחת, 750 אלף ההודעות הבאות כ~6.9 אג' וכן הלאה עד למחיר של 6.2 אג'.

בסופו של יום מדובר על צעד צפוי מראש. פייסבוק היא חברה מסחרית והוואטסאפ העסקי נוצר מראש בתור אבן דרך על מנת שהחברה תוכל ליהנות מרווחים דרך שירות הוואטסאפ הפופולרי שלה ברחבי העולם. בעוד שהחברה לא פירטה על השירותים השונים אותם היא תציע למשתמשים העסקיים, אפשר להניח כי לא מעט ימהרו לנצל אותם בזכות אחוז השימוש הגבוה של וואטסאפ ברחבי העולם ובישראל בפרט.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות