ישראכרט חתמה על הסכם להפעלת שירות Apple Pay בישראל

כרטיס ה-Apple Card (מקור אפל) כרטיס ה-Apple Card (מקור אפל)

הודעה חדשה שהועברה היום (ד’ 4.11) לבורסה לניירות ערך מטעם חברת ישראכרט מעידה על כך שהחברה חתמה על הסכם מול חברת אפל (Apple) להפעלת שירות התשלומים Apple Pay בישראל, הצפוי להיות זמין עד סוף השנה הנוכחית. יש לציין כי גם חברות האשראי מקס וכאל נמצאות במגעים עם אפל, אך בניגוד לישראכרט הן אינן מחוייבות בדיווח לבורסה.

העדכון החדש של ישראכרט לבורסה מגיע אחרי הוספת שירות ה-Apple Pay למשתמשי האייפון הישראליים עם עדכון מערכת ההפעלה iOS 14, לאחר שבחודש פברואר התקבלה הסכמה בין הצדדים להורדת העמלה של אפל לכ~0.15% עד 0.25%. בהתאם להסכם החדש, יוכלו לקוחות קבוצת ישראכרט להשתמש בשירות התשלומים של אפל לכשיופעל בארץ, כאשר ההסכם הנוכחי יהיה בתוקף למשך תקופה של 4 שנים עם אפשרות להארכה של שנה נוספת.

עם זאת, אין בשלב זה צפי סופי לזמינות בפועל של שירות ה-Apple Pay עם כרטיסי האשראי של ישראכרט, כאשר השירות יכנס בפועל לשוק “רווי” יחסית, המציע למשתמשים מגוון פתרונות תשלום ללא מגע כבר היום, דוגמת ה-GARMIN PAY, שהיה פתרון התשלום הראשון שהפך לזמין בשוק הישראלי, בנוסף לשירות התשלומים של חברת האשראי מקס (Max)  ושירות התשלומים ANYPAY של ישראכרט עצמה. לצד כל אלו קיימים גם פתרונות הארנק הדיגיטלי השונים הנצאים כיום בשוק, כמו Pay של בנק לאומי וביט של בנק הפועלים.

Apple Pay (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
Apple Pay (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

נכון לרגע זה אין מועד ספציפי להפעלת שירות ה-Apple Pay בישראל, כאשר הצפי מדבר על סוף 2020, זאת בהתאם להטמעת טכנולוגיית ה-EMV (טכנולוגיית התשלום ללא מגע), האמורה להיות פעילה עד ה-30 בנובמבר בכלל העסקים הגדולים בארץ, ולבדיקות הטכנולוגיות של ישראכרט עצמה.

אין ספק כי לא מעט משתמשי אפל מחכים מזה זמן רב ליכולת לבצע תשלומים באמצעות ה-Apple Pay דרך המכשירים התומכים שלהם, ועם זאת עדיין לא מדובר על השקה של שירות התשלומים בפועל, אלא רק בשלבים האחרונים לפני ההשקה שלו. בהשוואה לכך, אין עדכונים לגבי שירות ה-Google Pay המתחרה של גוגל המיועד למכשירי אנדרואיד השונים.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים