סמסונג משיקה חיישן עומק משופר שעשוי להגיע ל-Galaxy S21

חיישן ISOCELL Vizion 33D (מקור סמסונג)

סמסונג (Samsung) הכריזה על ה-ISOCELL Vizion 33D, חיישן 3D ToF (ר”ת Time of Flight) המשמש לזיהוי המרחק בין המצלמה לאוביקט המצולם באמצעות חישוב זמני החזרת האור האינפרה אדום, כאשר הוא מוגדר על ידי סמסונג כטוב והמהיר ביותר בקטגוריה שלה.

חיישן ה-Vizion 33D החדש נועד לשמש ככלי משלים לחיישני הצילום האחרים של סמסונג, בהם אוסף חיישני הצילום ISOCELL בגודל 0.7μm שהוכרזו בספטמבר, כאשר הוא מגיע עם חיישן בגודל 7μm עם יכולת צילום ברזולוצייה של 640×480 הנחשבת לגבוהה בעבור חיישני ToF. החיישן מסוגל למדוד מרחק בטווח של 0.2 עד 5 מטרים ולשמש לשיפור מהירות הפוקוס האוטומטי כמו גם למטרת סריקה תלת ממדית (3D) של אובייקטים, תחומי המציאות הרבודה (AR) והמציאות המדומה (VR) וצילום ה”בוקה” (bokeh) בצורה טובה יותר.

כל פיקסל בחיישן החדש מסוגל לקבל 4 פאזות (0°, 90°, 180°, ו-270°) בו זמנית על מנת לייצר עומק בתמונה מפריים בודד בלבד, מה שמשפר את היכולת שלו לעקוב ולספק מידע עומק על אוביקטים זזים תוך כדי מניעת טשטוש. בנוסף הוא משתמש בטכנולוגיות ה-DTI (ר”ת Deep Trench Isolation) ו-BST (ר”ת Backside Scattering) על מנת לספק צילום עומק באיכות גבוהה במיוחד היכול לשמש גם לזיהוי פנים מאובטח.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

חיישן ISOCELL Vizion 33D (מקור סמסונג)

חיישן ה-Vision 33D החדש צפוי להגיע בדור הבא של המכשירים הסלולריים מבית סמסונג, ה-Galaxy S21 (או Galaxy S30), אך אין צפי זמינות או מידע לגבי הדגם בו ישולב בעת זו.

חיישני ה-ToF בהם ה-Vision 33D החדש של סמסונג מאפשרים לקבל צילומים בעלי איכות גבוהה יותר בזכות חישובי המרחק אותם הם מאפשרים, כאשר בנוסף הם מעניקים יתרון חשוב להפעלת פתרונות מציאות רבודה ומדומה על ידי הבנה טובה יותר של המרחק בין המכשיר לאוביקטים בעולם מסביבו.

השוואת מפרטים