דיווח: וואווי תמכור את חטיבת Honor ב-15 מיליארד דולר

שלט Huawei צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

וואווי (Huawei) מתכננת למכור את חטיבת מוצרי הונור (Honor) שלה בסכום הנאמד ב-100 מיליארד יואן (כ-15.1 מיליארד דולר), כך עולה מתוך דיווח של רויטרס, אשר לפיו יובילו את הרכישה קבוצה של חברות, הכוללת את Digital China וממשלת העיר שנזן, בה ממוקמת החברה.

הדיווח הטרי מגיע לאחר מספר דיווחים קודמים אודות מכירה אפשרית של חטיבת Honor, כאשר גם שמה של Digital China, חברת IT שהייתה בעבר חלק מ-Legend Holdings, המוכרת כיום כ-Lenovo, עלה בעבר בהקשר למכירה.

המכירה של חטיבת Honor, באם תתקיים בפועל, ככל הנראה מגיעה לאור הסנקציות המחמירות שהטיל הממשל האמריקני על Huawei, במסגרת זה לא יכולה החברה לקיים עסקים תקינים עם חברות שמקורן בארה”ב, מה שמונע ממנה לרכוש רכיבי חומרה ותוכנה, כולל גם את הגרסה המלאה של מערכת ההפעלה אנדרואיד מבית גוגל, המגיעה יחד עם שירותי גוגל וחנות האפליקציות Google Play.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

מכירה של Honor ככל הנראה תאפשר לחטיבה הנפרדת לחזור לעבודה סדירה תחת מטריה של ארגון אחר, אם כי בשלב זה לא ברור האם יבחרו האמריקאים להטיל סנקציות דומות גם לאחר יציאתה מתחת למטריה של Huawei. את השליטה העיקרית אמנם תיקח לידיה Digital China, אך המימון לעסקה צפוי להגיע דרך תמיכה בנקאית והממשלה המקומית בשנזן. במידה ותוכל Honor לעבוד באופן תקין, ייתכן כי נתחיל לראות את מכשירי החברה מגיעים למספר מגוון יותר של מדינות בעולם, ואולי גם לישראל, אם כי בשלב זה עדיין מוקדם לטפח תקוות בנושא.

על פי הדיווח של רויטרס, עסקת המכירה של Honor תתבצע כולה במזומן, כאשר כלל נכסי החברה יעברו לידי הקבוצה הרוכשת, ובהם מותג הונור, המחקר והפיתוח שבוצע עד כה בחברה וגם שרשרת ההפצה שלה. בנוסף, צפויים להישאר גם עובדי החברה וההנהלה שלה במקום, כאשר ייתכן כי תוך 3 שנים ממועד הרכישה תונפק החברה בבורסה.

השוואת מפרטים