דיסני פלוס רושמת זינוק נוסף במספר המנויים; עדיין רחוקה מנטפליקס

בייבי יודה תמונה: דיסני

כשחקנית הגדולה ביותר בתחום המדיה והסרטים בעולם, הקורונה לא עזרה לדיסני לעבור שנה מוצלחת נוספת כפי שהיה לחברה ב-2019. בתום הרבעון השלישי, כפי שהיה גם ברבעון שלפניו, הציגה החברה ירידה דו-ספרתית בהכנסות, והרווח למניה צלל מטה תוך שהחברה רשמה הפסד. אחת מנקודות האור הבולטות של החברה היא שירות הסטרימינג דיסני פלוס (+Disney), שהושק בנובמבר 2019, רגע לפני התפרצות המגיפה, וזכה לאימות רחב היקף דווקא בגללה, שכן כשיותר אנשים נותרים סגורים בבתים, כך הם צורכים יותר תכנים בטלוויזיה.

דיסני פלוס רושם כעת עליה מרשימה נוספת, כשבדוחותיה של החברה לרבעון השלישי של 2020 היא מדווחת על 73.7 מיליון מנויים בתשלום לשירות, עליה של כ-13 מיליון מנויים בהשוואה למספר המנויים עליו דיווחה בתום הרבעון השני (60.5 מיליון).

חטיבת ה-Direct-to-Consumer של דיסני, הכוללת בתוכה את דיסני פלוס, היא בין היחידות שהצליחו להציג צמיחה משנה לשנה, את זו ככל הנראה ניתן לזקוף לזכות שירות הסטרימינג, שעדיין לא הושק ברבעון המקביל ב-2019. חטיבה זו רשמה עליה של 41% בהכנסות משנה לשנה, עם נתון של כ-4.85 מיליארד דולר, אך עדיין לא מדובר בחטיבה רווחית, ובעוד שההפסד הצטמצם משנה לשנה (מ-751 מיליון דולר ל-580 מיליון), עדיין מדובר בחטיבה מפסידה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

בדיסני מייחסים את צמצום ההפסד דווקא לערוצי HULU ו-ESPN Plus, שהציגו תוצאות טובות יותר, עם עליה במספר המנויים, שהובילה גם לעליה בהכנסות. ל-HULU יש כעת 10.3 מיליון מנויים לעומת 3.5 מיליון ברבעון המקביל אשתקד ולשירות +ESPN ישנם 36.6 מיליון מנויים, עליה של 28% מנתון של 25.6 מיליון שהוצג שנה קודם לכן. שלושת שירותי הסטרימינג יחד מגיעים ל-120.6 מיליון, עדיין רחוק מנתון של כ-195 מיליון שהוצג על ידי נטפליקס בתום הרבעון השלישי.

ההכנסה הממוצעת מלקוח בדיסני פלוס בתום הרבעון השלישי עמדה על 4.52 דולר, נתון המשקף המשך ירידה בהכנסה הממוצעת, כפי שראינו גם ברבעונים הקודמים. ברבעון השני של השנה עמד נתון זה על 4.62 דולר, וברבעון הראשון עמד הנתון על 5.63 דולר.

סך ההכנסות של החברה ברבעון השלישי עמדו על כ-14.7 מיליארד דולר, ירידה של 23% משנה לשנה, כאשר הרווח של 1.07 דולר למניה שהוצג ברבעון המקביל אשתקד הופך כעת להפסד של 0.20 דולר למניה.

השוואת מפרטים