רשמי: וואווי מוכרת את מותג Honor

לוגו וואווי (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) לוגו וואווי (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

וואווי (Huawei) הודיעה היום (ג’, 17.11) באופן רשמי כי תמכור את אחזקותיה בחברה בת הנושאת את שם המותג הונור (Honor) לקבוצה המונה כ-30 סוכנים ודילרים, שהתאגדו יחד על מנת לרכוש את החברה תמורת סכום שאינו ידוע, אם כי בעבר עלו דיווחים בנושא שהזכירו סכום של עד 100 מיליארד יואן (כ-15 מיליארד דולר) עבור מכירתה של Honor.

הרוכשים הם קבוצה גדולה של סוחרים בסין שהיו חלק משרשרת ההפצה של מוצרי Honor, כאשר על פי ההודעה הרשמית של וואווי, הם היו אלה שפנו אליה מלכתחילה וביקשו לרכוש את המותג על מנת שיוכלו להמשיך ולתפעל אותו כפי שעשו בעבר. קבוצת הרוכשים הקימה יחד גוף בשם “Shenzhen Zhixin New Information Technology”, אשר ינהל את המותג, כאשר הסוחרים והמפיצים המרכיבים את הקבוצה ככל הנראה ימשיכו לעבוד במתכונת דומה גם בהמשך.

וואווי לא תמשיך להחזיק מניות ב-Honor לאחר הרכישה וכל הנכסים של החברה יעברו לידי קבוצת הרוכשים, כאשר עובדי החברה ומנהליה ימשיכו בתפקידם גם בהמשך. על פי הצהרתה של וואווי, מותג Honor שהוקם ב-2013 הצליח לשלוח כמות מרשימה של טלפונים במהלך 7 שנות קיומו, כאשר החברה מציינת נתון של 70 מיליון מכשירים שנשלחו מהמותג מידי שנה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

הפרדת מותג Honor מ-Huawei צפויה לאפשר לקבוצת הסוחרים שהתאגדו תחת חברת Shenzhen Zhixin New Information Technology לחזור לעבודה סדירה לאחר תקופה ארוכה בה חלו על המותג מגבלות רבות, בהן חסימת יכולת העבודה השוטפת מול חברות אמריקניות. ההגבלות נוצרו כתוצאה מהאשמות כנגד וואווי מצד הממשל האמריקני על סיכון ביטחון הפנים של תושבי ארה”ב, האשמות שהובילו עוד במאי 2019 להחלת סנקציות, שכללו בין היתר את הפסקת העבודה מול גוגל והובילו לחסימת יכולת שיווק מכשירים עם גרסה מלאה של מערכת ההפעלה אנדרואיד, הכוללת את שירותיה של גוגל וחנות האפליקציות.

ללא המגבלות החלות כיום על וואווי, יוכלו המכשירים תחת מותג Honor להציע רכיבי חומרה ותוכנה שנוצרו על ידי חברות אמריקאיות, מה שעשוי לאפשר למותג להימכר ביתר קלות מחוץ לסין.

השוואת מפרטים