הקולנוע עובר לסטרימינג: כל סרטי 2021 של וורנר ישודרו בצפייה ביתית ב-HBO Max

גל גדות מתוך "וונדר וומן 1984" מתוך “וונדר וומן 1984” באדיבות Entertainment Tulip

בחודש שעבר הכריזו אולפני האחים וורנר כי ישחררו את שובר הקופות המצופה שלהם, “וונדר וומן 1984” בשירות הסטרימינג HBO Max וכעת החליטו לבחון את שיטת ההפצה הזו בצורה נרחבת יותר. וורנר הודיעו כי כל סרטי 2021 הנמצאים ברשותם ישוחררו לצפייה בחינם למנויי HBO Max בארה”ב.

מדובר באסטרטגיה שוורנר תבחן במשך שנה שלמה, כאשר תשחרר לפלטפורמת הסטרימינג להיטים כמו “יחידת המתאבדים 2”, “חולית”, “מטריקס 4” ורבים אחרים יחד עם שחרורם לבתי הקולנוע. המהלך המפתיע מלמד על הכיוון אליו הולכת תעשיית הקולנוע כולה. בזמן שמגיפת הקורונה אינה מראה סימני דעיכה, בעיקר בארה”ב, האולפנים הבינו שבתי הקולנוע סביר שלא יחזרו לפעילות מלאה במהלך 2021, ועל כן אין סיבה להמתין עם תאריכי היציאה כפי שנעשה במהלך רוב 2020.

שירותי הסטרימינג צפויים לגדול ולהפוך לדרך העיקרית בה כולנו נצפה בסרטים בתקופה הקרובה, ו-HBO Max מיצבו עצמם כראשונים שקפצו על המציאה. השירות הינו היקר ביותר למנוייו, בעלות של 15 דולר בחודש, והפצת כל כך הרבה שוברי קופות ודאי יעזור לו להתחרות בשירותים הזולים יותר.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

שיטת ההפצה תהיה זהה לזו של “וונדר וומן 1984” – שיחרור הסרט לצפייה ישירה למנויים למשך חודש אחד בלבד. לאחר מכן, הסרטים יופצו כפי שהופצו בעבר לאחר ירידתם ממסכי הקולנוע – לקנייה או השכרה בפלטפורמות כמו אמזון, אייטיונס וכדומה.

סביר כי נראה אולפנים אחרים יוצאים בהכרזות דומות בעתיד הקרוב. בעידן מלחמות הסטרימינג, ייתכן וכל שירות שלא ישחרר שוברי קופות גדולים יישאר מאחור. דיסני פלוס כבר החלו לשחרר סרטים גדולים לצפייה בפלטפורמה, כמו “מולאן” והסרט החדש של פיקסאר, “נשמה” הצפוי לעלות בחג המולד.

מוורנר נמסר כי מדובר בתוכנית מיוחדת לשנה אחת בלבד, וכי כרגע לא מצופה כי סרטי 2022 ייזכו להפצה דומה. השאלה הנותרת היא האם לאחר שנה של סרטי קולנוע בצפייה ביתית זולה יותר, יוכלו האולפנים לחזור להפיץ סרטים בקולנוע בלבד, בהנחה כי אלו יחזרו לפעילות מלאה. שנה שלמה של צפייה ביתית עלולה להרגיל את הצרכנים למציאות חדשה, מה שייקשה על הניסיון לחזור לעולם שלפני הקורונה.

בין הסרטים הנוספים של אולפני וורנר היופצו ב- HBO Max נמצאים גם “טום וג’רי”, “ספייס ג’אם 2”, המחזמר “ניו יורק על הגובה” של לין מנואל מירנדה, “גודזילה נגד קונג” ועיבוד קולנועי נוסף למשחק “מורטל קומבט”.

כרגע ההפצה מיועדת למנויי HBO Max, שירות הזמין רק בארה”ב. בישראל טרם ברור כיצד יופצו הסרטים, שכן גם גורל הסרט “וונדר וומן 1984” עוד לא נקבע. הסרט לא נרכש עדיין על ידי שירות סטרימינג בישראל, ובתי הקולנוע בארץ טרם נפתחו.

השוואת מפרטים