מהפכת התשלום הדיגיטלי בתחבורה הציבורית (מקור moovit)

מהפכת התשלום הדיגיטלי בתחבורה הציבורית מתחילה רשמית

מהפכת התשלום הדיגיטלי בתחבורה הציבורית יוצאת היום (ג', 15.12) רשמית לדרך, זאת לאחר דחיות מרובות. החל מהיום (ג', 15.12), אזרחי ישראל יוכלו לוותר על השימוש בכרטיס הרב-קו הוותיק לטובת שימוש באחת מתוך 4 אפליקציות יעודיות למכשירי אנדרואיד ואייפון שיאפשרו תשלום על הנסיעות לפי צריכה בסופו של כל חודש דרך כרטיס האשראי, וללא צורך בטעינה מראש של כרטיס הרב-קו.

כחלק מהמעבר לתשלום דיגיטלי בתחבורה הציבורית, הציבור יוכל להשתמש באפליקציית "התחנה" (אנדרואיד/iOS) הרשמית של משרד התחבורה או באחת משלוש האפליקציות המאושרות, הכוללות את Moovit (אנדרואיד/iOS) של אינטל בשיתוף פעולה עם פנגו, רב-פס (אנדרואיד/iOS) של חברת הופ-און ו-ANYWAY(אנדרואיד/iOS) של ישראכרט שהושקה רק לאחרונה. כל האפליקציות יאפשרו תשלום פשוט ונוח מהסלולר בתחבורה הציבורית, ללא צורך בשימוש בכרטיס הרב-קו, על ידי סריקת קוד QR פשוט ותשלום חכם שיבוצע בסוף כל חודש באמצעות כרטיס האשראי.

ההבדל הגדול בין השימוש בכרטיס הרב-קו הוותיק ואפליקציות התשלומים החדשות הוא החיסכון בצורך להטעין מראש את כרטיס הרב-קו בסוג הנסיעה הנכון לפני ביצוע הנסיעה בפועל, כאשר האפליקציות החדשות ישתמשו בשיטת התעריפים החדשה של משרד התחבורה המחשבת את התשלום בסוף החודש בהתאם לשימוש בתחבורה הציבורית ולטווח הנסיעה, כשהיא כוללת גם את תקרת התשלום היומית וההנחות השונות להם זכאים משתמשים כמו תלמידים, סטודנטים, אזרחים ותיקים ועוד.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

מירי רגב, שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, מסרה:

היישומונים החדשים מביאים לידי ביטוי את היתרונות שבחיבור בין טכנולוגיה לתחבורה לטובת הנוסעים. אני שמחה שבזכות התערבותי ועמידה על תעריפים מוזלים לפריפריה ושמירה על פרטיות המשתמשים, האפליקציות יציעו שירות נגיש וחכם לכלל אזרחי ישראל. בחודשים הקרובים עם הטמעת המערכת גם בשירות רכבת ישראל יתאפשר למשתמשים שירות מושלם, שיאפשר לנוסעים וודאות באשר להסדר הנסיעה המומלץ עבורם. זהו עוד צעד בחזון לחבר את ישראל באמצעות תחבורה ציבורית חכמה, ירוקה, נוחה ונגישה.

בשלב הנוכחי יהיה ניתן לשלם באמצעות האפליקציות החדשות רק בקווי האוטובוס של המפעילות השונות ברחבי הארץ, כאשר בחודשים הקרובים השירות צפוי להיות מורחב ולכלול גם את רכבת ישראל, הרכבת הקלה, הכרמלית ומוניות השירות.

השימוש באפליקציה סלולרית עם תשלום חכם יותר בסוף החודש אמורה להגיע בתור פתרון מודרני עבור משתמשי התחבורה הציבורית, כאשר משתמשים ללא מכשירי סלולר חכמים עדיין יוכלו להשתמש בכרטיס הרב-קו שלהם. נותר לראות עד כמה מהר יאמץ הצרכן הישראלי את הפתרון החדש שאמור לספק גישה מהירה ונוחה יותר לתחבורה הציבורית בארץ.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות