גאדג’טי מסקר: Xiaomi Mi 10T Lite 5G – המלך החדש של שוק הביניים

Xiaomi Mi 10T Lite 5G (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי) Xiaomi Mi 10T Lite 5G (צילום: אופק ביטון, גאדג’טי)

בחודש ספטמבר האחרון, כששיאומי הכריזה על ה-Mi 10T Lite 5G, כנראה שהיו מעטים מאיתנו אשר התרגשו לשמוע על המכשיר החדש. על הנייר, לא מדובר במפרט חוצה גבולות או במוצר עם תכונות מדהימות, אף שניתן לשים לב כי ישנם מספר מאפיינים שכן הוטמעו בו וכבר על הנייר הם מרשימים. אך שום דבר שיגרום לנו להרגיש את מה שהרגשנו בזמן השימוש בו.

Mi 10T Lite: מבנה ותצוגה

את גופו של המכשיר שיאומי בונה משילוב של זכוכית ופלסטיק, כשבחזיתו ובגבו נמצא את שכבות זכוכית הגורילה גלאס 5 וביניהן את מסגרת הפלסטיק. במסגרתו נוכל למצוא סורק טביעות אצבע לפתיחת הנעילה שעובד מהר מאוד, כפתורים לוויסות הווליום, שקע אוזניות סטנדרטי, גריל לרמקולים ומחבר טעינה.

המסך מגיע בגודל 6.67 אינץ’, עם פאנל מסוג IPS LCD, בקצב רענון של 120 הרץ וברזולוציית +Full HD הנפרסת ל-2400 על 1080 פיקסלים. צפיפות הפיקסלים כאן עומדת על 395 פיקסלים לאינץ’, כאשר יחס התצוגה מסתכם ב-20 על 9 ליחס כמעט קולנועי עם תמיכה בהצגת תכנים בתקן HDR10. בחלקו העליון של המסך ישנו חור מצלמה קטן, וזה מטיל צל על המסך עצמו, אך הדבר לא מפריע במיוחד לחווית השימוש.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

Xiaomi Mi 10T Lite 5G (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)
Xiaomi Mi 10T Lite 5G (צילום: אופק ביטון, גאדג’טי)

מדובר במסך המציג צבעים מדויקים ונעימים לעין, לצד היותו בהיר בדיוק במידה הנכונה כך שנוכל להשתמש בו בנוחות בשמש ישירה. קצב הרענון הינו אדפטיבי ומתאים את עצמו לשימוש על מנת לחסוך בחיי הסוללה, כך שבזמן שימוש תמיד נקבל 120 הרץ, אך בזמן צפייה בסרטונים נביט על קצב רענון של 50 הרץ ובהתאם לקצב הפריימים בסרטון קצב הרענון ישתנה. לטכנולוגיה הזו שיאומי קוראת Smart AdaptiveSync, וזו לא ניתנת לכיבוי דרך ההגדרות על מנת להשתמש תמיד ב-120 הרץ, ואיננו רואים גם סיבה לרצות לכבות אותה מלכתחילה.

חלקו האחורי של המכשיר מציע מודול מצלמה במבנה משונה למדי, כאשר שיאומי החליטה למקם את ארבע המצלמות על גבי עיגול עשוי פלסטיק חלבי הכולל את הכיתוב “Premium AI Camera / Built for 5G“. המצלמות עצמן מתיישבות בתוך מודול מזכוכית המתפרס בתוך המודול העיגול לצורה לא ברורה המכילה את החיישנים, וזו גבוהה יותר מהמודול העיגולי מה שיוצר מדרגה קטנה בין השכבות. ההחלטה העיצובית אינה ברורה, אך כנראה שמדובר בצעד של החברה לבידול המכשיר משאר המכשירים בשוק.

מערך הצילום – המפרט הטכני

אם נצלול לתוך פרטיה של גזרת הצילום במכשיר, נגלה את החיישנים הבאים:

חיישן ראשי ברזולוציית 64 מגה פיקסל (Sony IMX682), עם מפתח צמצם f/1.9, אורך מוקד של 26 מ”מ, גודל חיישן של 1/1.73 אינץ’, גודל פיקסלים טבעי של 0.8 מיקרו-מטר ותמיכה בפוקוס אוטומטי.

החיישן המשני במערך מגיע ברזולוציית 8 מגה פיקסל (OmniVision ov8856), עם מפתח צמצם f/2.2, זווית צילום של 120 מעלות, גודל פיקסלים של 1.12 מיקרו-מטר וגודל חיישן של 1/4.0 אינץ’.

Xiaomi Mi 10T Lite 5G (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)
Xiaomi Mi 10T Lite 5G (צילום: אופק ביטון, גאדג’טי)

החיישן השלישי בגזרה מציע רזולוציה של 2 מגה פיקסל (OmniVision ov02b1b), וזה מיועד לאיסוף עומק דרך מפתח צמצם f/2.4.

החיישן הרביעי והאחרון בחלקה מציע רזולוציה זהה של 2 מגה פיקסל (Hynix hi259), ותפקידו של זה הוא צילום עומק ממרחק של 4 ס”מ דרך מפתח צמצם f/2.4.

מצלמת הסלפי שבחזית הסמארטפון מגיעה ברזולוציה של 16 מגה פיקסל (OmniVision ov16a1q), המציעה מפתח צמצם של f/2.5, אורך מוקד של 25 מ”מ, גודל פיקסלים של 1.0 מיקרו-מטר וגודל חיישן של 1/3.06 אינץ’.

מערך הצילום – ביצועים בפועל

החיישן הראשי ועתיר הפיקסלים במערך הצילום מפיק תמונות נאות בתנאי תאורה טובים, עם טווח דינמי רחב, צבעים מציאותיים וכמות פרטים שלא נמצאת הרבה מאחור ממכשירים יקרים הרבה יותר. אומנם, כן היינו שמחים לראות תוצאות מעט יותר טובות בתנאים בהם האור והצל מנוגדים האחד אל השני ודורשים גישה אל טווח דינמי רחב יותר.

במעבר לתנאי תאורה קשים, החיישן הראשי ממשיך להפיק תוצאות טובות, אך כמות הפרטים יורדת על מנת לסנן את הרעש הדיגיטלי שנכנס לפריים במטרה להאיר אותו. על מנת לאזן בין פירוט לרעש נמוך, ניתן להשתמש במצב הלילה המובנה אשר מכניס יותר אור לתמונה באופן טבעי ומונע מהמצלמה להקפיץ את הרעש הדיגיטלי ולמחוק מהתמונה פרטים. בנוסף, מצב הלילה גם משפר את הטווח הדינמי, כך שמקורות אור חזקים יופיעו טוב יותר ובאופן ממוקד יותר.

החיישן המשני אשר מגיע ברזולציה של 8 מגה פיקסל מאפשר צילום בזווית רחבה של 120 מעלות, כך שמזה אנחנו מקבלים גישה לצילום בזווית שבדרך כלל היינו צריכים ללכת כמה מטרים אחורה בשבילה. המצלמה עושה עבודה טובה מאוד בתנאי תאורה מוארים, עם רמת פירוט נאה במיוחד וצבעים מדויקים, אך היינו שמחים לראות גם כאן טווח דינמי מעט רחב יותר על מנת לקבל יותר מהחלקים החשוכים והמוארים.

במעבר לחיי הלילה, כאן נמצא ירידה ניכרת בביצועי המצלמה, כך שלא מעט רעש דיגיטלי ייכנס לתמונה ולא מעט פרטים יילכו לאיבוד. עם זאת, מצב הלילה הייעודי של המכשיר עושה חסד עם המצלמה הזו במיוחד, ולאחר שימוש בו נוכל לקבל תמונות טובות מאוד, עם לא מעט פרטים שחוזרים לתמונה ולא היו נראים לפני כן בצילום במצב אוטומטי.

החיישן השלישי בגזרה הוא החיישן הייעודי לצילום מאקרו, וזה מאפשר לנו גישה לצילום אובייקטים קטנים ממרחק של 4 ס”מ. דרך החיישן הזה ניתן להפיק תמונות מעניינות למדי בתנאי תאורה בהירים, אך רמת הפירוט אינה טובה במיוחד כך שלא היינו בונים עליו לשימוש יום-יומי. בנוסף, בתנאי תאורה חשוכים רמת הפירוט ואיכות התמונה הכללית יורדות דרסטית, כך שבמצב הזה כלל לא היינו ממליצים להשתמש בו.

מצלמת הסלפי שבחזית מגיעה ברזולוציה של 16 מגה פיקסל, וזו עושה עבודה טובה למדי בתנאי תאורה מוארים, עם כמות פרטים נאה ושמירה על צבעים מדויקים. כאשר גם במעבר לתנאי תאורה פחות טובים, המצלמה שומרת על כמות פרטים טובה, אך הצבעים היו יכולים להנות משיפור ברמת הדיוק.

מולטימדיה, ביצועים וסוללה

חלקת המולטימדיה ברוב המכשירים כיום בדרך כלל מחסירה חלק אחד ממנה לחלוטין, אך לשמחתנו ה-Mi 10T Lite אינו כזה, וזה כולל גם שקע אוזניות מובנה, וגם תמיכה ב-NFC. מעבר לכך, מדובר בחלקת מולטימדיה נאה, אך כזו הזקוקה לשיפור קל. בעת ביצוע שיחות על רמקול נתקלנו לא מעט פעמים בכך שהצד השני התקשה להבין מה אנחנו אומרים, כך שייתכן כי מדובר בבעיה נקודתית במיקרופון או בבעיה כללית, וכך או כך, היינו שמחים לשיפור הדבר על מנת שנוכל לנהל שיחות ללא דאגה גם במצב רמקול.

עם זאת, השיחות באמצעות האפרכסת היו מעולות ונשמעו בצורה חדה וברורה גם בצד השומע וגם בצד המדבר, כשהרמקולים המובנים של המכשיר מסוגלים להפיק ווליום טוב למדי המצליח לספק אותנו בשימוש היום-יומי. יש לציין כי לעומת מכשירים אחרים בתג מחיר דומה ואף גבוה יותר, הסאונד המגיע מהרמקולים נקי וחד יותר, כך שאנחנו מופתעים לטובה מאיכות הסאונד בהתאם למחיר.

ביצועי המכשיר מתבססים על מערכת השבבים Snapdragon 750G, אשר מיוצרת בתהליך 8 ננו-מטר וכוללת זוג ליבות עוצמתיות מסוג Kryo 570 בתדר מירבי של 2.2 גיגה-הרץ יחד עם 6 ליבות חסכוניות מסוג זהה בתדר מירבי של 1.8 גיגה-הרץ. יחד עם זו, המכשיר משתמש ב-6 גיגה-בייט של זיכרון עבודה מסוג LPDDR4X ו-64 או 128 גיגה-בייט של נפח אחסון מסוג UFS 2.1 ו-UFS 2.2 בגרסאות ה-64 וה-128 גיגה-בייט בהתאמה.

Xiaomi Mi 10T Lite 5G (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)
Xiaomi Mi 10T Lite 5G (צילום: אופק ביטון, גאדג’טי)

מעבר לכתוב על הנייר, ביצועי המכשיר מהירים למדי, כאשר לא נתקלנו בשיהוקים או תקיעות, אך כיאה למכשיר ביניים, כן היו זמני טעינה של שנייה או שתיים לאפליקציות מסוימות. בנוסף, נראה שניהול זיכרון העבודה אינו טוב מספיק, זאת עקב העובדה שלא מעט אפליקציות שנפתחו ממש לאחרונה כבר נסגרו מהרקע בעת החזרה אליהן מאוחר יותר ולא נשארו היכן שהיו. הדבר אינו קריטי במיוחד לרובנו, אך אין ספק כי היינו שמחים לראות כאן שיפור.

הסוללה המריצה את המערך כולו מגיעה בקיבולת של 4820 מיליאמפר/שעה, וזו תומכת בטעינה מהירה בהספק של 33 וואט דרך מחבר מסוג USB Type-C. באמצעות הטעינה המהירה המוזכרת ניתן להגיע מ-0 ל-50 אחוזים תוך 30 דקות בלבד, אך זה הוא לא החלק המרשים בגזרה הזו. הסוללה המוזכרת בתחילה הציגה תוצאות יוצאות דופן בכל יום ויום שהשתמשנו בה, כאשר לא קרה לנו אפילו פעם אחת שהזדקקנו למטען באמצע היום.

חיי הסוללה החזיקו מעולה מתחילת היום ב-8 בבוקר ועד סוף היום ב-12 בלילה, עם ממוצע של 8 שעות מסך ו-10 אחוזי סוללה נותרים לשימוש רגוע עד ההגעה למטען בסוף היום. בהתחשב בעובדה שמדובר במסך LCD המשתמש בקצב רענון גבוה של 120 הרץ, מדובר בתוצאות ראויות לשבח שלא יוצא לנו לראות בכל יום הן ממכשירי ביניים והן ממכשירי דגל יקרים הרבה יותר.

את טבלת הטעינה המלאה ניתן לראות להלן:

זמןאחוזיםפער זמן
14:320 אחוזים-
14:3710 אחוזים5 דקות
14:4220 אחוזים5 דקות
14:4630 אחוזים4 דקות
14:5240 אחוזים6 דקות
14:5850 אחוזים6 דקות
15:0660 אחוזים8 דקות
15:1570 אחוזים9 דקות
15:2280 אחוזים7 דקות
15:3090 אחוזים8 דקות
15:46100 אחוזים16 דקות (זמן כולל - שעה ו-14 דקות)

ממשק המשתמש של שיאומי רק הוסיף לחווית המשתמש הנפלאה במכשיר, כשזה הוא הניסיון הראשון שלי עם ממשק ה-MIUI 12 ואין ספק כי הייתי שמח להשתמש בו בכל יום. הממשק מעוצב באופן נקי ונעים לעין, עם תפריטים מסודרים, אנימציות מאוזנות ופיצ’רים נוחים כמו האפשרות לפתוח כל התראה נכנסת אל חלון צף ומהיר המאפשר לענות לשיחה ולחזור לעיסוק בו היינו קודם לכן. מנגד, ישנו באג הנמצא כרגע בממשק הצילום (כנראה רק בעברית), אשר מונע מאיתנו לעבור באופן חלק מצילום 1x ל-0.6x מהחיישן הרחב, כשלחיצה על כל אחד מהעיגולים תקפיץ אותנו ל-2x ורק לחיצה נוספת תביא אותנו אל 0.6x.

לבסוף, כחלק משמו של המכשיר נמצא גם את תג ה-5G, אשר מעיד על תמיכה בגלישה ברשת הדור החמישי. באופן דומה לכל שאר המכשירים התומכים בשוק, גם כאן קיבלנו מהירויות דומות של הורדה ממוצעת במהירות של כ-200 מגה-בייט, והעלאה ממוצעת במהירות של 70 מגה-בייט. כמו כן, נמשיך להדגיש כי אין להתייחס לתמיכה בגלישה ברשת הדור החמישי כסיבה לרכישת מכשיר חדש כרגע, אלא יותר כהסתכלות על העתיד בו תהיה פריסה יציבה ורחבה יותר לרשת המהירה.

השאלות שלכם על ה-Xiaomi Mi 10T Lite 5G

עד כמה המכשיר נוח ביד? (משקל, גודל פיזי, טעויות בהקלדה וכו’)

המכשיר מאוד נוח ביד, אך בתור אחד שהשתמש כבר בעשרות מכשירים, אינני מורגל לאחד ספציפי כך שאוכל לספר איך מרגיש המכשיר במעבר אליו ממכשיר ספציפי אחר, אלא באופן כללי בלבד. באופן זה, מדובר בגוף שאין שום בעיה להחזיק ביד אחת, המשקל סביר לגמרי ולא נתקלתי בטעויות הקלדה חריגות בזמן השימוש.

האם המצלמות המשניות שימושיות באמת?

לא, חד משמעית. הייתי מוותר עליהן לטובת מצלמת זום בכל יום בשבוע (או מצלמת מאקרו ברזולוציה גבוהה).

האם מסך ה-LCD מרגיש נחות? הוא מפריע?

לא. בדיוק להפך, הייתי שמח לקבל מסך LCD כזה לעומת הרבה מכשירים המשתמשים במסכי OLED/AMOLED אחרים ומציעים רמת דיוק צבעים ובהירות הרבה פחות טובים.

השורה התחתונה

מכשיר ה-Xiaomi Mi 10T Lite 5G הוא מכשיר הביניים הטוב ביותר שיצא לי להשתמש בו, הן בגזרת המחיר הנוכחי שלו והן עד טווח של כ-2000 שקלים. עם חיי סוללה נצחיים, מערך צילום טוב מאוד, רמקולים שלא יאכזבו אף אחד, מסך בהיר עם צבעים מדויקים בקצב רענון גבוה ושקע אוזניות, אין ספק כי הייתי שמח להמליץ על המכשיר לכל מי שמחפש לעצמו סמארטפון חדש בתג המחיר הזה.

אינני מצליח להבין כיצד שיאומי הצליחה להטמיע כל כך הרבה מאפיינים מעולים לתוך מכשיר בתג מחיר שכזה, אך אין ספק שבשילוב של כולם יחד, הם מרכיבים סמארטפון מעולה. במידה ומחירו של המכשיר היה יקר יותר, ייתכן כי הייתי מצפה גם לראות עמידות בפני מים ואבק, אך במחיר הזה, מדובר במכשיר ביניים שמגיע כדי להשאיר חותם לאורך זמן.

לרכישה: KSP | מחסני חשמל | אייבורי

האריזה ותכולתה
9/10
עיצוב ואיכות בניה
8/10
חומרה וביצועים
9/10
מסך ותצוגה
9/10
מערכת הפעלה
9/10
מולטימדיה
8/10
סוללה
10/10
מצלמה
8/10
8.8
ציון כללי   ... ולא בהכרח ממוצע

מה אהבנו
  • מערך צילום טוב מאוד
  • מסך מעולה
  • חיי סוללה נפלאים
מה פחות אהבנו
  • היינו שמחים למצלמת זום
  • מעט באגים זמניים בממשק
  • זוג מצלמות יותר מידי

איפה קונים ומה המחירים?
  • יבואן רשמי: החל מ-1249 שקלים
  • שוק פתוח: החל מ-1197 שקלים

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים